Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Klimatyzacja Citroen ZX 1996 slabo chlodzi

szynas222 03 Lip 2009 16:01 2268 7
  • #1 03 Lip 2009 16:01
    szynas222
    Poziom 8  

Posiadam Citroena ZX 1.6 1996 i mam dwa problemy klima:

1. Jak dodaje gazu na wlaczonej klimatyzacji to slysze takie wycie jakby, ale to tylko jak dodaje gazu i tylko na klimatyzacji, bardzo jest to slyszalne tak do 60km/h pozniej jakby ustaje albo wcale nie ma. Wymienilem dzis lozysko w zakladzie ale nic nie pomoglo moze tylko troche. Gosciu powiedzial ze jak to nie pomoglo to tylko ewentualnie sprezarka do renowacji bo i tak mi glosno chodzi. Tylko pytanie czy te dzwieki to musza byc od razu od sprezarki i czy musze ja wymieniac od razu cala???

2. Kilmatyzacja raz dziala normalnie daje bardzo zimne powietrze a raz znow daje tylko takie chlodne zupelnie jakby nie dzialala. Jest to o tyle dziwne bo nawet jak nie dziala slychac charakterystyczne cykinecie sprezarki po przekreceniu zaplonu, sprezarka normalnie chodzi, dwa wiatraki sie kreca normalnie ale to powietrze nie jest jakby zimne. Nie wiem tez czy to ma znaczenie ale czasem mam wrazenie ze podczas jazdy lub postoju sprezarka raz sie zalacza raz wylacza czy to jest normalne??
    Aha klimatyzacja normalnie w tym samym zakladzie byla nabita miesiac temu i sprawdzona szczelnosc. Oba problemy zas wystepuja od 2 dni.
    Niby chlodzi ale mam nawiew klimy nastawiony na maks i powietrze maksymalnie zimne, a leci jednak powietrze zimne ale nie tak zimne jak np. z lodowki i nie za bardzo mi sie chlodzi w samochodzie

0 7
  • #2 03 Lip 2009 16:09
    zbyniuś
    Poziom 26  

zapomnij o klimatyzacji ,naprawa nie opłacalna

0
  • #3 03 Lip 2009 20:31
    szynas222
    Poziom 8  

Czemu nie oplacalna??Przeciez jeszcze nie wiadomo co jest popsute.

0
  • #4 03 Lip 2009 20:50
    van claude jean damme
    Poziom 16  

szynas222 napisał:
    Czemu nie oplacalna??Przeciez jeszcze nie wiadomo co jest popsute.

No właśnie.
    Ostanio kumplowi włazł jakiś gryzoń w tunele powietrzne i też miał podobny problem z nawiewem. To może być bardzo prozaiczna sprawa.

0
  • #5 03 Lip 2009 21:48
    szynas222
    Poziom 8  

Jutro jade do zakladu zajmujacego sie naprawa klimatyzacji. Mam nadzieje ze zobacza co nie tak. Tylko pytanie za same sprawdzenie co jest nie tak na miesjcu i ewentualna wycene tez bede placil??Bo nie wiem jak to jest w tych zakladach bo nie chce zeby ktos mnie zabil cena np. 100 czy 200zl za same sprawdzenie

0
  • #6 03 Lip 2009 22:57
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #7 04 Lip 2009 21:54
    szynas222
    Poziom 8  

Ktos mi napisal ze na 100% jest to sprezarka?? Teraz pytanie czy kupowac uzywana??Czy raczej regeneracja??Bo ostatnie powoduje ze staje sie ona praktycznie nowa??
    Aha i mam pytanie zawsze jest tak ze sprezarka sie wylacza co jakis czas i pozniej sama zalacza??Bo u mnie chyba tak sie dzieje:) Nie wiem czy to jest normalne. Pozatym dzis np. jak wlaczylem spezarka od razu na zimnym silniku to az mi samochod zgasl- rozumiem ze spadaja obroty ale od razu gasniecie:)?

0
  • #8 06 Lip 2010 14:55
    sobol350
    Poziom 15  

może się zatarła.jeśli dasz kompres. po regeneracji do zatartego okładu to szlak ją trafi w rok bo zaciągnie opiłki wyprodukowane przez poprzednią.a załączanie się to na to składa się wiele czynników,-zabity skraplacz,sprzegło do regulacji ,za dużo czynnika,za mało,i wiele innych jak zbyt duże ciśnienie na hp

0