Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pioneer 1530 i problem z ustawieniem anteny (monoblock)

petre007 03 Lip 2009 20:12 2338 4
  • #1 03 Lip 2009 20:12
    petre007
    Poziom 9  

Witam,

Mam wgrany soft do pioneera 1530 OFM Seca Conac bodajze z 27112008. Sprawdzałem ustawienie kanałów i działanie karty na jednym konwerterze teraz zakupiłem monoblocka i musze ustawić antenę a nie znajduje mi zadnych satelit. Dodam że monoblock ma diseq i mam wgrane kanaly też na astrę. Jak muszę ustawić antenę żeby odbierało mi sygnał z obu satelit i czy ten tuner może sterować monoblockiem ?
    Nawet jak szukam satelity to pasek nie pokazuje sygnału żadnego może muszę jakieś parametry zmienić bo dokopałem się do funkcji wyboru jednego z 4 konwerterow ale na żadnym nie ma sygnału.
    Poza dekederem nie mam żadnego miernika sygnału satelitarnego a wiem że ten wbudowany na pojedynczym działał.

• #2 03 Lip 2009 22:04
    dzac4
    Warunkowo odblokowany

Antene zostaw w spokoju!
    W ustawieniach dekodera jest funkcja sterowania diseqiem.Poszukaj w menu i włącz.
    Z monoblokiem nie praktykowałem na osobnych konwerterach i disequ działa.

• #3 04 Lip 2009 01:41
    petre007
    Poziom 9  

Znalazłem opcję Diseq tylko mam do wyboru cztery możliwości Pierwsza to *, Druga to Both, trzecia to Tone Burst, a Czwarta to DiseqC CMD. Domyślam się pierwsza to że jest wyłączony a ostatnia to sterowanie jaki zewnętrznym Diseq ale nie wiem który mam wybrać pod monoblocka , a co do anteny to trochę za późno bo chciałem ją ustawić dokładniej bo nie łapała mi astry wcale....

• #4 05 Lip 2009 10:54
    dzac4
    Warunkowo odblokowany

To włącz diseqC.Zamień konwerter na pojedynczy i ustaw ponownie antenę.Potem monobloka.

• #5 05 Lip 2009 21:08
    kowi
    Poziom 11  

Po ustawieniu anteny na pojedynczym konwerterze dobrze ustaw monobloka:|

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo