Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Trzeszczący i zanikający dźwięk

romamstach 03 Jul 2009 21:56 2068 6
    romamstach
    Level 9  
    Trzeszczący i zanikający dźwięk

komputer składany w firmie INTERCOM 13/11/2001r. W późniejszym czasie dodałem tą kartę graficzną co poniżej wpisałem oraz nagrywarkę LG DVD.

Typ BIOS'u: AMI (09/14/01)

Karta graficzna: NVIDIA RIVA TNT2 Model 64/Model 64 Pro (32 MB)

Nazwa płyty głównej: PCChips M810LR

ID płyty głównej

62-0914-001437-00101111-071595-SiS730S$M810LR_RELEASE 09/14/2001 S

Karta dźwiękowa zintegrowana: SiS 7018 Audio Accelerator

Pamięć fizyczna [ TRIAL VERSION ]

DIMM1: 128 MB PC133 SDRAM (3.0-3-3-6 @ 133 MHz)

DIMM2: [ TRIAL VERSION ]

System operacyjny: Microsoft Windows XP Professional Sp2

Przy włączeniu komputera czasami słychać prawie dobry dźwięk z małymi trzaskami ale większość to prawie sam trzask, jak się słucha muzyki to jeszcze da się wytrzymać ale jak już się włączy do odtwarzania jakieś wideo albo chodź by animację to prawie słychać sam trzask, wymieniałem sterowniki i nic nie pomogło, przy próbie regulacji konsolą systemową po paru przesunięciach głos całkowicie zanika, być może że coś w BIOS jest przestawione ale ja nie wiem które ustawienia odpowiadają za dźwięk?, ponieważ nie znam Angielskiego, podejrzewam też że mogła pójść jedna płytka pamięci ale też nie mam pojęcia jak ją sprawdzić?, pod Everestem to wyświetla takie wyniki jak powyżej podałem i pod tą drugą niema żadnego wyniku i to podejrzana sprawa. Jak Ktoś wie w czym rzecz niech pisze.
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    dr.Burski
    Level 14  
    Co do podejrzanego wpisu na pozycji DIMM2 od razu Ci mówię, że wersja Everesta jest wersją trial czyli o ograniczonym działaniu. Dlatego równocześnie nie pokazuje wszystkich wymaganych informacji. Co do reszty to napisz jaki zasilacz jest w tym komputerku. Sprawdź jak wygląda płyta, czy nie ma wybrzuszonych lub wylanych kondensatorów. Często właśnie na płytach z niższej półki występują bardzo słabe elektrolity ( sam wiele razy tego doświadczyłem). Kolejną rzeczą jest kwestia sposobu zmiany sterownika. Stary należy w całości odinstalować i dopiero wtedy instalować nowe, a nie jak niektórzy robią, że nakładają nowszy na stary
    I to na razie tyle
    Tym czasem pozdrawiam
    romamstach
    Level 9  
    Sprawdziłem wszystko i nie zauważyłem żadnych wycieków z kondestatorów, niby wszystkie wyglądają zdrowiej ode mnie. Zasilacz nie jest jakiś super drogi ani najwyższej klasy, ale na tak słaby sprzęt to moim zdanie powinien być wystarczający oto jego producent i model: Firma megabajt. A model to taki: Model MGB-350ATXP4. Nie wiem czy słyszeliście o takim sprytnym programiku który mam na starej płycie CD z miesięcznika PC Format 7/2006r on się nazywa Geexbox 0.98.7 on jest niezależny od komponentów systemowych i dysku twardego to jest całkiem odrębny programik samoczynnie uruchamia się po włożeniu go do napędu CD/DVD z tej samej płyty na której pył kupiony po uruchomieniu się komputera na nim można oglądać filmy słuchać muzyki itd. otóż okazało się że po za Systemem i dyskiem twardym filmy działają bez problemów, dźwięk jest w miarę dobry chociaż nie trzeszczy, nie wiem jak Ktoś ale ja wyciągam z tego wniosek że to raczej nie wina sprzętu bo by jak by nie uruchomił to by tak samo było, a co wy na to powiecie?.
    daniel19_1987
    Level 14  
    a kondensatory nie są popuchnięte? czasami przy grafice lubią ścieżki odejść od laminatu pod wpływem ciepła grafiki ale przy twojej to mało możliwe.

Sprawdzales na innej dzwiekowej? Jakie masz głosniki moze to ich wina?
    romamstach
    Level 9  
    Właśnie się zastanawiam czy kupno kary dźwiękowej by coś dało, ale wątpię bo jak już powyżej pisałem to jak by odtwarzało z tamtego programiku to też powinno by było trzeszczeć bo tak czy tak to ten dźwięk musi przecież przechodzić przez kartę dźwiękową tak że karta musi być dobra tak jak i gniazdko głośniki i podzespoły elektroniczne, dziwne co?.
    romamstach
    Level 9  
    Jeszcze lepszy numer bo bez sterowników do tej karty graficznej głos się poprawia ale wideo pada próbowałem zmiany sterowników ale marny efekt, chyba bez ingerencji Fachowca raczej się nie obejdzie.
    romamstach
    Level 9  
    To wszystko było spowodowane złą jakością styków zasilacza, więcej przez to się narobiło bałaganu jak potrzeba, pomogła wymiana całego zasilacza i to też nie nowego tyle że z dobrymi stykami (wtyczkami). Taki bubel wmontowano mi w serwisie "super". Pozdrawiam Wszystkich Trzymano nara!.