Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung Syncmaster 173p/173p+ instrukcja demontażu ?

TSSX 03 Jul 2009 22:15 4626 2
Wago
 • #1
  TSSX
  Level 17  
  Witam serdecznie, potrzebuje instrukcji demontażu monitora LCD Samsung Syncmaster 173p/173p+, pech chciał że pod matrycę wlazły kilka dni temu dwa robale (jakim cudem to nie wiem), niestety od dwóch dni nie poruszają się już a chciałbym je stamtąd wyciągnąć. LCD jest świetny jednak monitorek już dawno po gwarancji.

  :|


  Samsung Syncmaster 173p/173p+ instrukcja demontażu ?
 • Wago
 • #2
  matisblu
  Level 18  
  Witam!
  O ile dobrze pamiętam demontaż należy rozpocząć od "zerwania" zaślepki z tyłu monitor z napisem samsung - jest na zatrzaskach, kolejny krok to wypięcie wiązek i odkręcenie śrub mocujących podstawę do monitora. Obudowa matrycy jest na dość ciasnych zatrzaskach więc delikatnie starą kartą kredytową i będziesz w w środku.

  Powodzenia!
 • Helpful post
  #3
  Bąk Andrzej
  Level 18  
  Jeżeli Pan nie demontował jeszcze monitorów to należy uważać aby nie uszkodzić ,,czegoś". Sama obudowa to pestka. Robale jeżeli weszły to nie wiem jakim cudem, ale widocznie mają jakiś sposób między elementy podświetlania matrycy a to wiąże się z jej demontażem. Ale o ile zdecyduje się Pan na deratyzację to po kolei. Odkręcamy nogę- chyba 4 wkręty , następnie inne wkręty łączące obudowę. Ja ustawiam sobie monitor siedząc na kolanach jego dołem do góry i w miejscach gdzie są szczelinki w obudowie odciągam jej części specjalnym szpiczastym nożykiem z plastiku. Następnie obracając robię to z jednego i drugiego boku, a na końcu górę.Rozpinamy kabel od klawiatury i panel przedni odkładamy.Następnie odciągając boczne zatrzaski dekla wyciągamy matrycę z blaszaną jej obudową. Układamy matrycę na stole wyświetlaczem w dół , odkręcamy wkręty na górze i po bo bokach i ściągamy blachę. Odpinamy z boku przewody świetlówek i wypinamy kabel LVDS z matrycy. Odkładamy elektronikę mońka ( z blachą ją mocującą) na bok i matrycę mamy solo. Należy wykręcić wkręty po bokach mocujących metalową ramkę podtrzymującą rzeczywistą matrycę
  na płycie podświetlającej. Wcześniej należy odkręcić malutkie wkręty mocujące elektronikę matrycy i ewentualnie jej osłonę, oraz ,,uwolnić'' przewody świetlówek z zaczepów obudowy matrycy. Następnie odciągając
  zaczepy metalowej ramki od dołu ściągnąć tą ramkę przesuwając do góry matrycy ( uważać na taśmy łączące el. matrycy z ,,szybą'') Teraz bardzo ostrożnie możemy ściągnąć wyświetlacz z podświetlania. Przez nieostrożność wykonując te czynności niegdyś uszkodziłem 2 matryce. Inna sprawa to ,,higiena" wykonywania tych czynności. Zdarzyło mi się że przy okazji wymiany świetlówek wewnątrz panela znalazła się rzęsa , drobny pyłek które widać po uruchomieniu podświetlania. Należy unikać dotykania filtrów (folii) rozpraszających. Próba usuwania ewentualnych plam czymkolwiek i palcami kończy się jeszcze większymi plamami. Kolejność składania adekwatnie odwrotna. Wszystkie czynności należy wykonywać z zachowaniem ostrożności i delikatnie. Nic na siłę. A rutyna gubi i przynosi straty. Może coś istotnego pominąłem, może coś inaczej, co napisałem to z własnego doświadczenia w w/w zagadnieniu. Myślę że resztę koledzy dopowiedzą. Powodzenia.