Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka Daewoo FR 3801 chłodziarka nie chłodzi

Asteroid 03 Lip 2009 23:02 6488 6
  • #1 03 Lip 2009 23:02
    Asteroid
    Poziom 20  

Witam Mam taki problem z tym sprzetem a mianowicie sprężarka pracuje zamrażarka mrozi do około - 22 stopnie na minimum i wyłancza się. W chłodziarce + 15 stopni. Czy wina leży po stronie termostatu ? Mam pomysł spiąc go dla testu i zobaczyc czy temperatura w chłodziarce spadnie. Proszę o porade Może coś innego trzeba sprawdzic np zegar ?

0 6
  • #2 25 Paź 2009 12:13
    Martro
    Poziom 9  

Witam. Ten sam problem . Wcześniej było dobrze , tyle tylko , że wypływała woda z lodówki. Odmroziłem całkowicie , po włączeniu chłodziarka ma tylko ok 10 stopni. Czy przyczyną wypływu wody i wysokiej temperatury może być uszkodzony termostat ? ( tak jak w powyższym poscie ).

1
  • #3 26 Paź 2009 22:28
    Asteroid
    Poziom 20  

W moim przypadku pomogła wymiana termostatu. Niebył to oryginał lecz zamiennik typowo do chłodziarki. Pozdrawiam

Ps. Dla testu może pan zewrzec przewody od termostatu ( wtedy lodówka będzie chodziła non stop) . Włożyc termometr do chłodziarki i poczekac około 2 godzinki jeżeli temperatura spadnie poniżej 10 stopni wtedy wiadomo że termostat jest do wymiany. Warto jeszcze w zamrażarce prawidłowo ustawic przesłone tak aby wiecej chłodu szło do chłodziarki. Pozdrawiam.

0
  • #4 27 Paź 2009 23:09
    inż81
    Poziom 16  

Problem z wodą to często zatkany odpływ skroplin. Temperatura w lodówce - jeśli w środku lekko szroni i po czasie się wyłącza to termostat, ale jeśli szron narasta mocno od góry i spreżarka długo chodzi to ucieka czynnik chłodniczy.

0
  • #5 23 Lut 2010 22:57
    Martro
    Poziom 9  

Witam Asteroid . Czy można wiedzieć jaki typ termostatu użyłeś? Próbuje kupić , ale nikt nie potrafi dobrać zamiennika . Z góry dziękuje .
    P.S. Do niedawna lodówka jakoś chodziła , ale ostatnio jest coraz gorzej. Zwarłem termostat i po 2 godz. schłodziło do 6 stopni. Czyli najprawdopodobniej termostat.

0
  • #6 24 Lut 2010 18:31
    mj_sup
    Poziom 16  

najlepiej wykreć stary termostat i na pewno cos dopasujesz

0
  • #7 25 Lut 2010 23:01
    Martro
    Poziom 9  

Chyba jednak nie termostat. Wyjąłem go , w temperaturze ok 0 stopni zwarty , po włożeniu do zamrażarki ( ok - 15 ) rozłącza się . Chyba więc prawidłowo . Dokładnie odmroziłem lodówkę , aby ewentualnie udrożnić odpływ wody , sprawdziłem kanały , wiatrak nawiewu , otworzyłem przesłonę na maksa , włączyłem lodówkę ( pustą ) , po ok 4 godzinach w zamrażarce - 28 stopni , w chłodziarce + 10 ( na górze ) i ok + 7 na samym dole . Kompresor chodzi non stop , termostat nie wyłącza.

Jaka przyczyna ? Czyżby rzeczywiście " uciekł " płyn chłodniczy .
    Znajomy spec mówi , że to niemożliwe , bo w tego typu no frost lodówkach jest tylko 1 parownik , zarówno dla zamrażarki jak i chłodziarki.

3