Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wzmacniacz i głośniki do skutera

04 Lip 2009 01:34 1131 4
  • Poziom 9  
    Witam...
    Od razu powiem że jestem zielony i dołączyłem do tutejszej społeczności w poszukiwaniu rzetelnej pomocy... :D Chcę kupić sprzęt audio do skutera i nie wiem o co w ogóle chodzi z mocą wzmacniacz a głośników... i chciałbym aby ktoś przedstawił mi ogólny zarys jeżeli oczywiście może.
    Czytałem trochę na forum, jednak ie ma chyba nic takiego a jeżeli się mylę to proszę o linki. Mianowicie chodzi mi o to czy na przykład jeżeli mam po 2 głośniki o mocy np: 1000W 100W i w i podłącze je pod wzmacniacz np: 2x50W to jakoś (głośność i czystość) dźwięku będzie taka sama w obu głośnikach??? Bo przecież to 50W jest mniejsze od 100W i od 1000W.
    I nie wiem co to jest moc prawdziwa np: (Moc prawdziwa 40W / Maksymalna 80W)???? I jeżeli np: podłączę do takich dwóch głośników wzmacniacz 2x100W to one się spalą??? Bo moc 100W jest większa od 80W.

Jestem na prawdę zielony i dlatego szukam pomocy...:|

A i jeszcze jedno... czy zdrowe jest dla głośników jeżeli podłącze do 2 głośników 150W wzmacniacz większy 2x200W???
  • Poziom 12  
    Lepiej dać wzmacniacz równej lub większej mocy bo wtedy jakość dźwięku jest lepsza i wzmacniacz się nie męczy ale należy pamiętać aby nie przesadzać z głośnością bo spalisz głośniki.
  • Użytkownik obserwowany
    Witam.Osobiście uważam,że moc wzmacniacza powinna być conajmniej dwa razy mniejsza,niż głośników.co do samych głośników zaś to uważam,że powinny być one dwa jednakowe tzn.o jednakowej mocy,czyli jeśli mamy do dyspozycji wzmacniacz np. 2x20W to głośniki powinny być o mocy 40 W każdy.Ja osobiście te metode stosuję i wcale nie zgodzę się tu z poprzednikiem,że wzmacniacz w jakikolwiek sposób można zmęczyć.Wzmacniacz będzie się grzał tak czy siak,jeśli bedziemy słuchać muzyki na maksa lub prawie maksa.Jeśli to ma być wzmacniacz do skutera to spokojnie wystarczy wzmacniacz o mocy 2x22W lub 2x30W.Przykładem wzmacniacza 2x22W jest kość TDA1554Q pracującą w aplikacji mostokowej.Cały wzmacniacz można zmontować doslownie z 5 elementów.Zasilanie calości od 6-18V.Moc uzyskiwana na wyjsciu jest uzależniona m.in. od impedancji głośnika oraz od napięcia zasilania.W razie problemów zapraszam do mnie na gg.pozdrawiam.
  • Poziom 9  
    I co to jest moc skuteczna...
    Bo np wzmacniacz na tej aukcji
    http://moto.allegro.pl/item678631907_zestaw_audio_wzmacniacz_400w_akcesoria_skuter.html
    ma napisane na sobie moc RMS 4x25W a maksymalna 400w.
    A gdzie 200W?? Czy chodzi o to że jeżeli jest na minimum to nadaje na 25W a jeżeli na max to na 50W...? I czy jeżeli mam podłączone 2 głośniki a nie 4 to moc całego wzmacniacza rozkłada się na 2 czy tak samo jak by się rozkładała na 4 (chodzi mi o to czy moc ta RMS będzie przy dwóch 2x50W czy tak samo jak przy 4 głośnikach 2x25w)??