Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Połączenie dwóch komputerów przez LPT

marek wąż 22 May 2004 18:32 5365 20
    marek wąż
    Level 11  
    Czy da sie i jezeli tak to jak połączyć dwa komputery przez porty LPT
    :?:
    robszer
    Level 11  
    Prosta sprawa. Należy wziąć kabel LPT i połączyć dwa kompy. Kabelek musi mieć pozamieniane kabelki w następujący sposób 2>15; 3>13;
    4>12; 5>10; 6>11. Dostaniesz taki w sklepie albo przerobisz kabelek 1do 1. Powodzenia :)
    adgi
    Level 12  
    Nie ma najmniejszego problemu z polaczeniem 2 komputerow za pomoca portow rownoleglych LPT. Nalezy jedynie zwrocic uwage na tryb pracy portow rownoleglych w BIOS-ie. Jeszcze pytanie w jakim systemie operacyjnym chcesz korzystac z tego polaczenia.
    Jesli dos/windows to najprosciej sprawdzic w Nortonie Commanderze.

Pozdrawiam
    Adam
    Nerwus
    Level 18  
    To ja juz proponuje lepiej polaczenie przez USB.Lpt to troszke za wolno bedzie.Sam windows ma obsluge polaczen przez port LPT i com.Trzeba tylko do instalowac.
    marek wąż
    Level 11  
    a reszte kabelków normalnie tylko te 5 zamienic tak?
    grubywl
    Level 10  
    Lepszym rozwiązaniem będzie przez porty com a ja zdecydowanie polecam dwie sieciówki i skrętke mam niepotrzebny kabelek do połączenia prze com moge podesłać jak bedzie trzeba
    tzok
    Moderator of Cars
    :arrow: grubywl:
    Nie zgodzę się, połączenie przez COM jest sporo wolniejsze - max. ~0.2Mbps podczas gdy LPT 2-4Mbps (zależnie od kabla i sterowników).
    Tomek515
    Level 23  
    siema temat troche stary ;]

Czy można połączyć komputery przez lpt i koszystając w windowsie z opcji "bezpośrednie połączenie kablowe" wysyłać pliki nie instalując innych programów ?
    mbo
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Tomek515 wrote:
    witam temat troche stary ;]

Czy można połączyć komputery przez lpt i koszystając w windowsie z opcji "bezpośrednie połączenie kablowe" wysyłać pliki nie instalując innych programów ?

tak
    Tomek515
    Level 23  
    Tam wyżej kolega pisze o zamienianiu kabli, zamieniamy kable w obu wtyczkach :) ?
    4064484
    User under supervision
    w jednej! jak zamienisz w obu to ci wyjdzie tak jak byś nie zamieniał. powiedzmy że masz pomarańczowy kabel między pinem 2 i 2 w drugiej wtyczce. przekładasz w jednej wtyczce. w jednej musi pomarańczowy kabel dostykać pinu 2 w drugiej 15. i tak ze wszystkimi.

Prosze o przybicie na kilka gwoździ takiego tematu (bo przyklejony to ktoś zerwie i schowa w kieszeń <sory za ot>)
    Tomek515
    Level 23  
    Pozamieniałem kabelki podłaczyłem do komputerów. Win Xp to host a 98 to gosc, łączy się ale jak wysyłać pliki ? ktoś tam pisał ze nie trzeba programu bo już pytałem oto :?:
    4064484
    User under supervision
    Najłatwiej na maila. Norton comander/dos nawigator i inne z tej rodziny. we. poprostu udostępnianie. a nie łątwiej podpiąć dysk twardy z jednego do drugiego?
    Tomek515
    Level 23  
    co do podpięcia dysku nie chce sie z tym bawić bo ten komp z xp to stacjonarny a 98 to laptop wiec wyciaganie dysku podłączanie przeloki...;/;

A zna ktos jakis program typu norton comander, ale żeby był łatwy w obsłudze;/ choć moze sam norton comander jest prosty ?
    Mamut
    Level 18  
    mozna jeszcze przez total commandera, ma wbudowana obsluge polaczenia lpt, moim zdaniem do przesylania plikow jest duzo lepszy niz sterowniki z windowsa.
    Połaczenie XP z 98 moze powodowac problemy... chociaż niekoniecznie, nie ma reguły.
    Dyrma
    Level 13  
    Witam.
    Zrobilem kablel lpt do polaczenia miedzy kompami wedlug tego wzoru

2 -----> 15
    3 -----> 13
    4 -----> 12
    5 -----> 10
    6 -----> 11
    15 -----> 2
    13 -----> 3
    12 -----> 4
    10 -----> 5
    11 -----> 6
    25 -----> 25

i zainstalowalem na laptopie norton commander'a a na pc mam total commandera. Nie moge znalezc funkcji laczenia kompow na nortonie.
    Orientuje sie ktos gdzie to jest w nc, bo szukam i bez rezultatu.

pozdr,
    Dyrma
    Level 13  
    Zgadza sie, a ja sie meczylem z jakims terminalem.
    Na total commanderze cos nie chcialo pojsc to odpalilem nortona tez na pc i poszlo.

Pozdrawiam.