Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ułamana końcówka anteny zewnetrznej Siemens loox n520.

04 Lip 2009 10:11 1011 3
  • Poziom 2  
    Mam pewien poważny problem. W nawigacji GPS Siemens loox n520 złamała mi się końcówka anteny zewnętrznej, końcówka została w gnieździe nawigacji. Nie można teraz wogóle korzystać z nawigacji, ponieważ GPS zachowuje się tak jakby wciąż była podłączona antena i nie chce nic wyszukiwać?

Co zrobić? W jaki sposób wyjąć tą końcówkę? Proszę o pomoc! Może jest jakaś opcja żeby zaczęła wyszukiwać?

Końcówka która się odłamała to cienki drucik.

P.S. Jeżeli to zły dział to przepraszam, nie wiedzialem do którego działu to najlepiej pasuje.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Witam.

Dziwi mnie o jakiej tu antenie piszesz. ???

Z reguły odbiorniki GPS posiadają anteny "ukryte" wewnątrz urządzenia a jedynie mogą posiadać możliwość podłączenia dodatkowej anteny zewnętrznej poprzez złącze koncentryczne i kabek koncentryczny.

Możesz dać jakieś zdjęcia . ???

Możesz wkleić zdjęcia z funkcji Dodaj obrazek.

Pozdrawiam.
  • Poziom 2  
    Jak pisałem jest to dodatkowa antena zewnętrzna podłączana przez wejście w tyle urządzenia.
    Ze zdjęciem będzie póki co problem. Jeżeli będę miał to umieszcze.
    Wejście od anteny było okrągłe a w środku był mały przewodzik(drucik) który mógł się odłamać przy złym wyjęciu.
    Nie mam 100% pewności że drucik ten się odłamał(ciężko to dostrzec aczkolwiek wydaje mi się że kawałęk tego bolca został w gnieździe anteny), jednak wszystko by na to wskazywało z działania GPSu
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Jeśli nie uda sie tego wyciągnać bądź wydłubać pozostaje wymiana gniazda.
    Michał