Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dokumentacja do BTM-112 - jak wysłać komendy AT?

mTmConnect 04 Lip 2009 10:37 1215 1
  • #1 04 Lip 2009 10:37
    mTmConnect
    Poziom 9  

Cześć, chciałbym połączyć PIC'a 16F628a z modułem bluetooth BTM-112. Producent tego modułu udostępnia raptem 8-9stron dokumentacji, której większość to rozpiska komend AT, jednak nigdzie nie napisano jak je wysłać... Ma ktoś może pełniejszą dokumentację do tego modułu?
    Z góry dzięki

0 1
  • Pomocny post
    #2 04 Lip 2009 14:23
    Srubol
    Poziom 13  

Witam
    Najpierw podepnij sobie do PC, zrób sobie przejściówkę z RS232 na 3.3V (max2323)
    Strona elektroniczna:
    Z tym nie ma problemu podpinasz napięcie do 3V3 i GND linie UART_TX, UART_RX odpowiednio do max2323, łączysz ze sobą UART_CTS i UART_RTS.
    Od strony elektrycznej to tyle.
    Po stronie soft to ustawiasz RS (może być standardowy terminal pod windows) na
    Baud rate: 19200 bps
    Data bit: 8
    Parity: none
    Stop bit: 1
    UWAGA!! wyłącz kontrole sprzętowa RS na BRAK

1. włączasz połącz w terminalu.
    2. wydajesz polecenie ATZ0 potwierdzasz ENTER (reset ostawień)
    na powrót powinieneś dostać odpowiedz OK
    3. wydajesz polecenie AT na powrót powinieneś dostać OK, jeśli tak jest to układ jest ok i możesz się nim bawić i nie czytać dalej.
    4. Jeśli punkt 2 i 3 się nie powiódł możesz popróbować ustawieniami RS Baud rate Stop bit i Parity i powtórzy punkty od 1-3.
    5. Zmienić Rx z TX możne źle podpoiłeś, i powtórz punkty od 1-3.
    6. Możesz jeszcze sprawdzić pobór prądu powinien się wąchać koło górnej granicy poboru 80mA (przynajmniej w BT-222 tak jest)

Jeśli bedziesz miał jakies pytania to pytaj ja miałem BT-222 i do tej pory działa w przełaczniku.
    pozdrawiam

0