Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Domofon Amplyvox Elite - jak dołączyć elektrozamek?

04 Lip 2009 14:17 7628 11
  • Poziom 9  
    witam, mam pytanie jak podłączyć otwieranie zamka. domofon działa nie wiem tylko jak podłączyc elektrozamek. wychodzą z niego 2 kable i nie wiem gdzie mam je wpiąć.
    mam takie wyjśćia :

E - dzwonek
    T - słuchawka
    R - mikrofon
    0 - masa
    plus jasne zasilanie.

Nie wiem jak to podpiąć aby otwierał w odpowiednim momence.
    Raz mi się cos udało ale otwierał cały czas:cry:

Czekam na podpowiedź. Dzieki i pozdrawiam.
  • Pomocny dla użytkowników
    Jeżeli w bloku w którym mieszkasz jest instalacja 4 żyłowa, to do otwierania zamka najczęściej zwiera się żyły mikrofonową z masową.
    Rozpiskę poszczególnych żył w instalacji podałeś już wyżej.

E - dzwonek
    T - słuchawka
    R - mikrofon
    0 - masa

Domofon Amplyvox Elite - jak dołączyć elektrozamek?
  • Poziom 9  
    Ja mieszkam w domu prywatnym i nie wiem jak przy bramce podłączyć kable od el-zamka. wychodzą z niego 2 kable , jak im dam napięcie to otwiera cały czas. i tu nie wiem ale może wystarczy R do Z1 i to będzie ok??
    Mieszkasz w domku prywatnym. Powiedz zatem co oprócz tego unifonu Amplyvox masz jeszcze w zestawie.
  • Poziom 9  
    Więc tak, oprócz unifonu mam jeszcze - Panel zewnętrzny (stacja bramowa) Dołączam zdjęcia i zasilacz. No i oczywiście elektro-zamek z którym mam najwięcej problemu bo albo otwiera cały czas albo wcale.

https://obrazki.elektroda.pl/7_1246877891.jpg

https://obrazki.elektroda.pl/6_1246877668.jpg

A dokładnie to taki zestaw::

http://www.allegro.pl/item671762229_domofon_1_rodzinny_solidny_od_ss_zobacz_new.html
    Z tego co widać na załączonym rysunku, jest to zestaw zasilany z transformatora 12V, a centralka mieści się w kasecie. Przycisk otwarcia zamka na schemacie jest oznaczony jako "Y". Chyba chodzi tu o dodatkowy przycisk. Co mówi na ten temat instrukcja?
  • Poziom 9  
    Zestaw ten jest przystosowany do dodatkowego otwierania mam w planie podłączyć do niego otwieranie bramy. Jednak na razie nie mogę podłączyć otwierania zwykłej bramki. Z elektro-zamka wychodzą 2 kable i co mam z nimi zrobić?
    Przecież na schemacie jest pokazane co i jak podłączyć.
    Na przyszłość dam taka radę, a mianowicie zanim zamontujesz taki zestaw, sprawdź go "na stole", aby potem nie było niedomówień. Zawsze tak robię i nie mam żadnych problemów.
    Co do zamka to należy mu podać 12V, ale tylko podczas trzymania przycisku, a nie na stałe.
  • Poziom 9  
    No własnie i tu mi coś nie wychodzi:)
    Na schemacie masz pokazane, że zamek jednym końcem ma być przyłączony do "C", a drugim końcem do przewodu, który idzie do mieszkania na zacisk "Z". Instalacja w tym przypadku jest oczywiście 5 żyłowa.
  • Poziom 9  
    OK wszystko już gra, wielkie dzięki.