Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

GOLF3.1,9TDICombi 1998r.5bieg i wsteczny.Poziom oleju jaki.

Tedi30 04 Jul 2009 18:30 1482 8
    Tedi30
    Level 21  
    Zainteresowanych proszę o pomoc.Auto ma przejechane 164 tyś Km nieraz ciężko włożyć piąty bieg,muszę cofnąc puścić sprzęgło i wchodzi{ nie zawsze] i podobna sytuacja jest ze wstecznym.Co może być przyczyna tego stanu rzeczy.Auto mam od roku i było tak samo jak go kupiłem.Może trzeba wymienić olej w skrzyni biegow. Ile może kosztować naprawa.Wymieniałem olej w silniku, mechanik wlał mi całe cztery litry i na bagnecie jest aż do górnej krawędzi.Poprzednio miałem lekko za połowę.Mechanik twierdzi ze tak ma być w tych modelach i na dodatek włożył mi filtr oleju od silnika 110Km a mój ma 90Km bo tego większego twierdził [nie dam rady włożyć]. Kupiłem filtr Mana. Taki sam wykręcił czy to jest prawidłowo.Pozdrawiam!!!
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
  • Helpful post
    Pawel wawa
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Filtry ok a co do zmiany biegów to dokładnie trzeba wyregulować mechanizm zmiany biegów plus wykasowanie zbędnych luzów.
  • Helpful post
    Pawel wawa
    VIP Meritorious for electroda.pl
    olej ok, a koszt to pewnie kilkadziesiąt złotych jeśli nic nie wymieniasz a jedynie regulacja.
  • Helpful post
    User removed account
    User removed account  
  • Helpful post
    User removed account
    User removed account  
    Tedi30
    Level 21  
    Lepiej sie zapytać fachowców niz np.Wymiana uszczelki pod głowicą.To dopiero koszty . Panowie mechanicy kasuja duże pieniądze. jak by robił mechanik jak trzeba nie było by pytań.Dziękuje wszystkim za podpowiedzi.Pozdrawiam i zamykam temat.

Dodano po 45 [minuty]:

owik wrote:
    Tak, masz za dużo. Szkoda że tylko w silniku, w głowie oliwy brakuje. Przejęcie przez zapierdzenie bzdurami. Każdy sposób jest dobry
    Dla tego co sie zna to sa bzdury ale ten kto nie jest pewny to zgodnie z porzekadłem -(KTO PYTA NIE BŁĄDZI).Dziwna aluzja z twojęj strony.Pozdrawiam!!!!!!!!!