Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

st-800 - Nie można uzbroić.

betoven 04 Lip 2009 21:56 1374 0
    betoven
    Poziom 12  
    Witam.

Mam w aucie (Toyota Corolla E12T) centralkę st-800.
    Do tego pilot z trzeba przyciskami. Sprawdziłem według schematu wszystkie czujniki: drzwi, zapłon, przycisk serwisowy, czujnik dźwiękowy etc. Wszystko jest ok. (nie działa syrenka, ale jest chyba spalona, bo nie udało mi się jej uruchomić poza systemem)

Centralka jednak nie reaguje na pilota. Jej zachowanie jednak jest dziwne.
    Zachowania zgodne z instrukcją to:
    - programowanie pilotów (stacyjka, 10s przycisk serwisowy, przycisk na pilocie, po każdym przycisku na pilocie centralka odpowiada mignięciem)
    - wejście w tryb awaryjny (stacyjka, 10s przycisk serwisowy, centralka odpowiada mignięciami i zaczyna świecić LED na stałe), wyjście z trybu awaryjnego też jak w instrukcji kliknięciem na pilocie.

Co dziwne obydwa opisane przypadki w instrukcji, tak samo się wywołuje i co też dziwne centralka czasami włącza tryb awaryjny, a czasami pozwala programować piloty.

Na tym kończą się operacje, opisane w instrukcji, które udało mi się wykonać. Centralka nie reaguje na pojedyncze kliknięcia pilotem. Led nie świeci się, brak jakichkolwiek oznak życia.

Odkryłem za to coś czego nie ma w instrukcji.
    Przytrzymując trzeci przycisk przez około 5s centralka miga raz światłami (niestety syrenka mi padła więc nie wiem czy też zadziałała)
    Nadal nie reaguje na przyciski, oraz nadal LED jest dead :). Następnie przez 5s trzymam przycisk pierwszy. Centralka zaczyna pracować. LED miga 2 razy wolno i włącza się alarm. Po jakimś czasie alarmu znowu miga 2 razy i alarm. Jeśli nacisnę przycisk trzeci centralka zaczyna od momentu włączenia alarmu (czyli 2 mignięcia LED i alarm). Jednak jeśli kliknę 2 razy po sobie przycisk trzeci centralka 2 razy krótko i 1 raz dłużej, przestaje odcinać zapłon i umiera.
    Procedurę tą można powtórzyć dowolną ilość razy. Centralka nigdy też nie otworzyła ani zamknęła centralnego zamka, za wyjątkiem podłączenia do niej zasilania, gdzie podczas restartu czasami zamknie drzwi a czasami je otworzy (stany nieustalone).

Czy ktoś co jest z tą centralką? Czemu nie reaguje na pojedyncze kliknięcia pilota ?