Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

radio z OPLA SC202 - jak podłączyć w innym samochodzie?

ekmir 04 Lip 2009 22:35 2440 3
  • #1 04 Lip 2009 22:35
    ekmir
    Poziom 24  

Witam.
    Przejrzałem posty na temat tego radyjka ale nie znalazłem (chyba, że przeoczyłem) informacji dotyczących jego podłączenia w innym aucie.
    Z tego co pamiętam (miałem kiedyś ASTRĘ) włącz/wyłącz następowało po włączeniu zapłonu (przekręceniu kluczyka). Oczywiście można je było włączyć również poprzez przycisk w radiu (ON/OFF). Po wyłączeniu poprzez kluczyk można je było włączyć na 30 min. po, których się samo wyłączało (aby nadmiernie nie eksploatować aku). Oczywiście po tym czasie (jak się samo wyłączyło) można było je ponownie włączyć.
    Podłączyłem to radyjko w innym aucie i gra ale można je uruchamiać (wł./wył.) tylko poprzez przycisk (ON/OFF) w radiu.
    Wydaje mi się, że wszystkie podłączenia są OK ale brak jest opisnej powyżej możliwości uruchamiania radia poprzez włączenie zapłonau (przekręcenie kluczyka).
    Jeśli Ktoś ma doświadczenia w tym temacie to bardzo proszę o informację.

0 3
  • #2 05 Lip 2009 07:37
    damiancz
    Moderator Radia Samochodowe

Jeśli jeden plus przychodzi na stałe a drugi po przekręceniu stacyjki powinno zachowywać się tak jak opisałeś wyżej.

Zwróć tylko uwagę czy zasilania są podłączone poprawnie. A są one w tym radiu zamienione miejscami w stosunku do standartowej kostki ISO.

0
  • #3 05 Lip 2009 19:44
    ekmir
    Poziom 24  

Witam.
    Podłączyłem zgodnie z naklejką na radiu (wg., której typ: SC 202 D (C)).
    7 - + 12V z aku,
    8 - masa,
    4 - + 12V po stacyjce.

Niestety zamiana pomiędzy + 12V z aku czy też po stacyjce niczego nie zmienia. Wydaje mi się to dziwne ale tak właśnie jest.

0
  • #4 01 Sie 2009 17:36
    ekmir
    Poziom 24  

A jednak udało się - działa tak jak powinno :D
    Dziekuje za podpowiedzi - temat zamykam.

0
  Szukaj w 5mln produktów