Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z monitorem lub płytą główną

MMaNNeKK 04 Lip 2009 23:25 1341 5
  • #1 04 Lip 2009 23:25
    MMaNNeKK
    Poziom 8  

Witam wszystkich!

Na początek chciałem napisać, iż jestem nowym użytkownikiem Forum " Elektroda"

Mam problem i do końca nie wiem co może być jego powodem więc opisze wszystko od początku. 3 dni temu surfowałem po necie i nagle obraz zgasł ( monitor był ON) lecz po 5 sekundach spowrotem obraz został przywrócony. Na 2 dzień znów zgasł lecz już spowrotem obraz się nie pojawił ( po mojej analizie okazało się, że padło podświetlenie), więc komputer stał przez 1 dzień w spoczynku. Dzisiaj pożyczyłem monitor od znajomego i wszystko wydawało się ok lecz nagle znów monitor zaczął szaleć (włączał się i wyłączał obraz) pomyślałem, iż pewnie coś nie tak z kartą graficzną i ją wyjołem a monitor podłączyłem do zapasowego wejścia wbudowanego na płycię głównej. Zainstalowałem sterowniki do tej zapasowej,wbudowanej karty graficznej, włączam sobie muzykę, grę oraz przeglądarke internetową i nagle ten sam efekt ( monitor szaleje ), dopiero gdy wyłaczyłem komputer i spowrotem go włączyłem i jedynie przeglądarke internetową użyłem - monitor działał jak należy choć nie wiem na jak długo. Przypuszczam, iż uszkodzeniu mogła ulec płyta główna choc nie jestem pewien i dlatego proszę Was o pomoc, ponieważ nie wiem czy mam kupywać nową karte graficzną czy nie lepiej już kupić nowy komputer! Aha dodam, iż wymieniałem całe wnętrze komputera prócz obudowy oraz CD-ROM'u ok 2 miesiące temu i wszystko było ok do do tego momentu z tym problemem :/ Dodam też, że w moim pokoju jest tak, iż w lecie jest tutaj bardzo gorąco oraz komputer jest wsunięty w drewnianą obudowę, która od tyłu ma dziure 10 cm x 10 na kable.

Teraz informacje o komputerze oraz o monitorach:

1 Monitor to ViewSonic VG2021m
    2 Monitor pożyczony to Vobis Highscreen MS 1590P
    Karta graficzna ,którą wyjąłem to gForce 7600GS
    Wbudowana karta graficzna to: NVIDIA GeForce 6150SE nForce 430
    Ilość RAM: 3GB
    Dysk HDD: 80G
    Płyta główna: M2N - MX Asus
    Procesor: AMD Semproion(tm) Processor 3000+
    Zasilacz: FEEL 3- 350ATX

Dziękuje za poświęcony czas na przeczytanie tego tematu i proszę o POMOC!. Pozdrawiam

0 5
  • Pomocny post
    #2 04 Lip 2009 23:55
    jokrasa
    Poziom 29  

Pierwsza pomoc ode mnie to:

a) pozwól chłodzić się podzespołom w komputerze,
    10x10cm z tyłu to nie wiele.

trza zmierzyć temperatury.

Rada:

Wyjmij tymczasem z tej skrzynki / biurka Twój PC i pozostaw go na wolnej przestrzeni. Dodatkowo, zdejmij obudowę z niego.

Sprawdź zachowanie PC i daj znać.

Mam nadzieję, że nic do tej pory się nie przegrzało.

Co do monitora - to nie w nim szukaj usterki - ew. w przegrzanej lub z defektem karcie graficznej. Ale, tu też powinny pierwej pojawić się inne problemy typu: "artefakty, paski poziome, pionowe, rozmycie, zniekształcenia i.t.p".

0
  • #3 05 Lip 2009 08:41
    MMaNNeKK
    Poziom 8  

Dziękuje za odpowiedz, przystosuje się do tej rady i zobaczę czy faktycznie to wina tego przegrzania. Teraz sobie przypomniałem, iż wyjmując wcześniej kartę graficzną była ona bardzo gorąca tak, że dłuższe trzymanie jej w ręce nie było możliwe.

0
  • Pomocny post
    #4 05 Lip 2009 11:40
    DriverMSG
    Admin grupy komputery

Dodatkowo jeśli masz możliwość podłącz całość do innego zasilacza , możliwe że ten twój obecny ma niepoprawne napięcia .

0
  • Pomocny post
    #5 05 Lip 2009 15:27
    daniel19_1987
    Poziom 14  

wsadz z przodu obudowy wiekszy wentylator pomoze to ochłodzic podzespoły. (tez mam zabudowany) sprawdz grafike i monitor u kolegi wykluczy to ich awarie. co to płyty to tez mozna było by tak zrobic ale pierw zasilacz sprawdz czy niema zadnych spadkow.

0
  • #6 06 Lip 2009 19:59
    MMaNNeKK
    Poziom 8  

Dziękuję bardzo wszystkim, dzięki waszej pomocy już wszystko jest OK. Temat uważam za zamknięty!. Pozdrawiam

0