Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

słabnący napęd w kosiarce honda hrb475 hydrostatic

05 Lip 2009 10:57 11003 5
 • Poziom 10  
  witam. Napęd kosiarki działa prawidłowo przez ok 5-10 min, potem stopniowo słabnie i przestaje działać. Rozkręcałem przekładnię, wymieniłem w niej olej do przekładni hydrostatycznych. Przekładnia w środku wygląda jak nowa. Może ktoś wie gdzie szukać przyczyny. :?::D
 • Pomocny post
  Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 10  
  ...ale jak ją odpowietrzyć. Zalewam ją olejem do pełna, kręcę wałkiem od paska klinowego, wtedy olej zasysa do środka. Robię tak do momentu aż olej się już nie mieści i zakręcam śrubę. Przekładnia pracuje ok 5 min i słabnie. Jak postoi i ostygnie to jest znów ok przez parę minut. Olej mam specjalny z Hondy do napędów Hydrostatic. Olej wymieniałem już kilka razy i zawsze jak go spuszczam jest rzadszy i dużo bielszy niż wlewany. W przekładni są dwie śruby, Olej wlewałem przez każdą z nich i efekt ten sam. W serwisie hondy nowa przekładnia jest droższa od kosiarki, a serwisant nigdy nie naprawiał takich przekładni.
 • Poziom 2  
  Mam podobny problem ze swoją kosiarką honda 2213 . nic nie robiłem nie wiem jak do tego się zabrać. Jesli poradziłeś sobie podziel się rozwiązaniem problemu.
 • Poziom 10  
  niestety jestem dalej w punkcie wyjścia
 • Poziom 10  
  Problem rozwiązany. Skrzynia była porysowana w środku od kawałków pierścienia lub innego kawałka metalu. Pomogło szlifowanie i uszczelnienie wewnątrz. Robota zegarmistrzowska ale opłaciło się :))