Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wzmacniacz do subwoofera 2 ohm pod glosnik 4 ohm??

05 Lip 2009 11:11 9099 22
  • Poziom 9  
    Tak jak w temacie, moje pytanie to: czy jeśli wzmacniacz jest tylko na 2 ohm może pracować z głośnikiem 4 ohm??:|
  • Poziom 9  
    A jeśli może to będą jakieś objawy ??. Czy wszystko ok??.
  • Poziom 37  
    Wzmacniaczowi i głośnikowi nic nie będzie. Stracisz trochę na "wydajności". Gorzej jakby było odwrotnie.
  • Poziom 14  
    Jeśli wzmacniacz jest na 2 Ohm to spokojnie może pracować z głośnikiem 4 Ohm lecz będzie ciszej grało niż z głośnikiem 2 Ohm.
  • Poziom 9  
    Aha,Aha bo chodzi mi o to ze mogę mieć wzmacniacz panelowy ale mocy 200 wat max a mam skrzynie magnat xpress 12 i zastanawiam się czy jest sens tym napędzać czy za słaby za dużo.??bo ma to grac w domu.
  • Poziom 21  
    200 Wat max.
    To bedzie za słaby.
    Musisz szukać coś 200 wat ale w RMS.

Dodano po 22 [sekundy]:

Przy 4 ohm.
  • Poziom 9  
    Szukam,szukam ale nie mogę znaleźć a mam 200 zł;( może ktoś pomoże??
  • Użytkownik obserwowany
    djklimz napisał:
    Aha,Aha bo chodzi mi o to ze mogę mieć wzmacniacz panelowy ale mocy 200 wat max a mam skrzynie magnat xpress 12 i zastanawiam się czy jest sens tym napędzać czy za słaby za dużo.??bo ma to grac w domu.

Możesz powiedzieć co to dokładnie za wzmacniacz? Model albo więcej danych(moc,impedancja)?

A ta skrzynia to cuś takiego ?
    Wzmacniacz do subwoofera 2 ohm pod glosnik 4 ohm??
  • Poziom 9  
    Wzmacniacz pochodzi z subwoofera Jambo sub 200

Dodano po 23 [sekundy]:

Tak podobna skrzynia.
  • Poziom 21  
    Ten wzmacniacz ma 200 wat max a w RMS coś ok. 100 wat.
    I jest on za słaby do tego głośnika.Mówiłem ci w poprzednim temacie ze ja tez mam xpressa tylko ze 10 " i zasilam go 150 wat RMS,tyle ile powinien dostać a twój musi dostać 200 wat RMS.
  • Poziom 9  
    Wiem wiem ale tak jak już mówiłem ma 2 stówki tylko na napęd:(

Dodano po 2 [minuty]:

Mam panel do subwoofera ale ma on z jakieś 15 wat rms ;d może na coś by się przydał jeśli np bym miał jakiś normalny wzmacniacz??
  • Poziom 21  
    15 wat RMS,to wogóle nie ruszy tego głośnika.To za 2 stówki chyba nic nie zdziałasz.Może poszukaj coś z używek.
  • Poziom 9  
    No szukam używek,rusza:D

Regulamin p.10.11
    (dj-MatyAS)
  • Użytkownik obserwowany
    Zrób sam Holtona 200 ma 200W/4R - powinien wystarczyć. Nie wiem za ile go możesz złożyć bo nie składałem ale myślę że zmieścisz się w 300 zł.
  • Poziom 9  
    Łatwo powiedzieć zrób sobie w tym problem ze elektrykiem nie jestem..

Dodano po 55 [sekundy]:

A może zwykły wzmacniacz np technicsa i do tego zwrotnica albo cos??
  • Poziom 21  
    Ten wzmacniacz co podałeś jest on na TDA 7294 wiec więcej niz 70 wat RMS nie wyciągniesz z niego.
    Szukaj coś 180-200,220 wat RMS.
    Dobre rozwiązanie dał MrMaciek zebyś sam złożył holtona.
    I usuń linki do allegro regulamin.
  • Użytkownik obserwowany
    To zleć komuś złożenie Holtona . Ale będzie pewnie z 30-40% drożej. Mógłbyś kupić gotowe kity i je poskładać to nic trudnego. Albo kup wzmacniacz samochodowy i zmostkuj kanały. albo kup takiego 2x200W RMS / 8 OHM chodź w 200 zł ciężko będzie znaleźć coś takiego. Chyba , że nie chcesz pakować się w takie samochodowe wynalazki to rozumiem.

Pozdrawiam.
  • Poziom 14  
    Też polecam holtona, ponieważ bardzo dobrze się nadaje do subów :) Jak trafo tanio kupisz to złożysz taniej :) radiatory jeszcze w domu znajdziesz i będzie cacy :)

Elektronik częściej się bawi takimi rzeczami niż elektryk kolego :)

Możesz też porozmawiać, z kolegami i może ktoś zna elektronika, który poleci Ci jakiś wzmacniacz i go wykona za jakieś grosze, a jak nie to albo allegro albo samemu musisz coś złożyć :D ja bym wolał tą ostatnią opcję :)

A co do wzmacniaczy samochodowych to też rozwiązanie, ale nie polecam. Lepiej jeśli nie umiesz nic złożyć sam to kup jakiś normalny wzmacniacz do domu :)
  • Poziom 9  
    Koledzy dzięki ale mam rozwiązanie:)) kolega pożyczył mi wzmacniacz pionnera 550wat podłączyliśmy zwrotnice z samochodu i po prostu sub wymiata;)tak wiec zwrotnica moja dziś jeszcze zakupie wzmacniacz jakiś dość mocny:)

Dziękuję za poprawienie błędów.
    (dj-MatyAS)
  • Użytkownik obserwowany
    Tylko musisz mieć dobry filtr basowy.

I tutaj masz nowego Holtona , znaczy nową końcówkę mocy , trafo nie musi nowe.

A jak kupisz wzmacniacz to może być po przejściach.

Mimo prób poprawy postu i skasowaniu wpisu moderacyjnego, w dalszym ciągu składnia i sens pozostawia wiele do życzenia.
    (dj-MatyAS)
  • Poziom 9  
    No wiem fajnie by było ale nie umie:(nikt w okolicy raczej się nie bawi w to ,zwrotnice mam z rok nie wiem jaka to bo nie pamiętam a nic na niej nie pisze ale dałem około 80zł.
  • Poziom 14  
    Poszukaj na elektrodzie lub na stornach z kitami do samodzielnego montażu, filtr aktywny. To moim zdaniem jest bardzo dobre rozwiązanie, ponieważ przy filtrach pasywnych są zawsze jakieś straty, filtr musi być dobrany do konkretnego głośnika i pewnie jeszcze parę spraw które niestety nie wiem... A z filtrem aktywnym masz możliwość regulacji częstotliwości cięcia, wzmocnienie.

Filtr

Kit do samodzielnego montażu