Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Acer TravelMate 4060 - nie mogę naładować baterii

05 Lip 2009 11:18 3255 4
  • Poziom 9  
    Niedawno dostałem laptopa (ACER TravelMate 4060), ma 2 lata. Ma nową baterię (4800mAh, 14,8V). Gdy włożę baterie do laptopa to ją wyczuwa. W mierniku energii cały czas pokazuje, że bateria ma 0%. Na jej ikonie jest przedstawiona pusta bateria przekreślona czerwonym krzyżem. Kiedy wezmę szczegółowy info o baterii, Wtedy pisze, że stan zasilania jest Online. Gdy odłączę kabel od zasilania jeszcze przez 5 sekund laptop działa, jest pokazane że zasila go bateria, a później się wyłącza. Gdy bez podłączenia zasilania próbuje go włączyć jest tak samo (włącza się przez 5 sekund i się wyłącza). Gdy zostawiłem go podłączonego do prądu na całą noc, rano go włączyłem i odłączyłem zasilanie, działał na baterii. Po 30 minutach wyłączyłem go, Gdy chciałem go potem włączyć bateria znowu nie działała. Później zostawiłem go podłączonego do prądu na 2h, to już po odłączeniu zasilania bateria znowu przestała działać po 5 sekundach.
    Proszę o pomoc
    Pozdrawiam

Edit

Nawet po pozostawieniu laptopa pod prądem na całą noc, cały czas było pokazane że bateria ma 0%.

Moderowany przez mat_ed:

Ja natomiast proszę, abyś kolejne wiadomości pisał ze słownikiem ortograficznym w ręku. Błędy, na poziomie szkoły podstawowej, poprawiłem. Poprawiłem również tytuł wątku. Kolejne posty, z takimi "bykami", będę bez uprzedzenia kasował.

Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 38  
    Na początek spróbuj za pomocą Acerowskiego PowerManagera utworzyć nowe schematy zarządzania zasilaniem.
  • Poziom 9  
    Próbowałem, nic nie pomaga. Zauważyłem jeszcze, że po ładowaniu 3h laptop po odłączeniu znowu działał na baterii (ale pokazywało, że jest 0%) aż do wyłączenia. Po wyłączeniu znowu bateria nie działała.
    P.S.
    Sorry za błędy;p
  • Poziom 38  
    Trudno powiedzieć co jest tego przyczyną czy uszkodzenie sprzętowe, programowe (ponowne zainstalowanie Acer ePower Management), czy uszkodzona bateria. Spróbuj ładować na wyłączonym kompie przez dłuższy czas 24h. Następnie zrób test faktycznego stanu naładowania akumulatora.
    Acer TravelMate 4060 - nie mogę naładować baterii
    Jeśli dalej będzie 0% naładowania to tylko podmiana baterii co do której masz pewność że jest sprawna i naładowana da Ci możliwość sprawdzenia czy komputer doładowuje baterię, jeśli nie doładuje prawdopodobnie uszkodzenie programowe lub w laptopie, oraz czy obecnie używana bateria jest sprawna, naładowanie baterii testowej na 100% = niesprawna Twoja bateria.
  • Poziom 9  
    Słyszałem, że w laptopach jest opcja rozładowania baterii. Czy jest taka możliwośc, że ta opcja włącza się przy wyłączeniu komputera??
    Bo gdy mam podłączony komputer do prądu przez 1-2 h, to moge odłączyc go od prądu i zasilac go baterią. Mam go tak włączonego narazie od 2h, bateria ciągle pokazuje 0%, a komputer nadal chodzi.
    Wystarczy że go wyłącze, to już bateria nie działa.
    Tu daje screena:

Zdjęcia dodajemy za pomocą przycisku "Dodaj obrazek".
    mat_ed