Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Subwoofer oraz wzmacniacz oryg. z audi a6

05 Lip 2009 13:56 15619 9
  • Poziom 10  
    Witam

Dostałem subwoofer oraz wzmacniacz oryg. z Audi A6 niestety kabelki są po odcinane co widać na zdjęciu.
    Może ktoś wie jak mam połączyć te kabelki z głośnikami oraz który z nich to remote control? Na chłopski rozum czerwony to+ a czarny to - żółty to ignition, niebeski podejrzewam że może to być remote control. No i zostalo sie 6 kabelkow o 2 za duzo jak bym chcial podpiac glosniki. Może pod te dwa powinny biec czincze do radnia?

Dane zestawu
    Subwoofer 2x2 Ohm
    Blaupunkt z 4 wyjsciami na kable

Na wzmacniaczu jest napisane RBMA
    Odchodzi od niego 10 kabli które powinny być podłączone do kostki w bagażniku i powinny zasilać głośniki.

Tutaj zrobiłem zdjęcia tego zestawu.
  • Poziom 10  
    pomoże ktoś?, od wczoraj już czekam, napewno ktoś z was majsterkowicze umie rozgryźć ten problem.
  • Poziom 10  
    Witam!
    Temat stary ale mam ten sam problem, czy ktoś ma może opis podłączenia tego wzmacniacza?
    Wiem o nim tylko tyle ze pochodzi z audi, na naklejce jest RBMA 8 608 800 006, jest na dwóch TDA 7376B, ale nie mam pojęcia jak to podpiąć.
  • Poziom 37  
    siny02 napisał:
    Witam!
    Temat stary ale mam ten sam problem, czy ktoś ma może opis podłączenia tego wzmacniacza?
    Wiem o nim tylko tyle ze pochodzi z audi, na naklejce jest RBMA 8 608 800 006, jest na dwóch TDA 7376B, ale nie mam pojęcia jak to podpiąć.

Popatrz po ścieżkach do której jest podłączona noga 8 układów TDA i masz mase. Zasilanie jest na nogach 3 i 13, rem pod nogami 7 a wyjścia to 1 i 2 15 i 14 :) układu

wejścia to zapewne pozostałe i poznasz je po brumie przy dotknięciu
  • Poziom 20  
    Dla tych którzy mają problem z podłączeniem tego subwoofera polecam tą rozpiskę.
    cyfra na przodzie oznacza numer na kostce czerwonej przy subwooferze i kolor przewodu od kostki do płytki wzmacniacza.
  • Poziom 11  
    Witam , temat stary ale mam jedno pytanie. Mianowicie głośnik w subwooferze oryginalnym audi ma głośnik 2x2ohm , nie rozbierałem tego , ale zapewne z "płytki" idą 4 kable do tego głośnika , tu pytanie :

czy mogę ten głośnik zastąpić innym 1x4ohm ?
    np. dwa kable + do + głośnika i analogicznie minusy.

po prostu charczy i jest słaby, ja wiem , że z ... cukierka się nie zrobi , ale można zrobić lepszą skrzynkę umieszczoną w bagażniku , z odpowiednim głośnikiem , a wzmacniacz zostawić ten sam , odpada przeciąganie kabli , i też koszt zapewne nie będzie większy niż 120-150 zł.

proszę odpowiedz, pozdrawiam
  • Poziom 37  
    maciek33w napisał:
    Witam , temat stary ale mam jedno pytanie. Mianowicie głośnik w subwooferze oryginalnym audi ma głośnik 2x2ohm , nie rozbierałem tego , ale zapewne z "płytki" idą 4 kable do tego głośnika , tu pytanie :

po prostu charczy i jest słaby, ja wiem , że z ... cukierka się nie zrobi , ale można zrobić lepszą skrzynkę umieszczoną w bagażniku , z odpowiednim głośnikiem , a wzmacniacz zostawić ten sam , odpada przeciąganie kabli , i też koszt zapewne nie będzie większy niż 120-150 zł.

proszę odpowiedz, pozdrawiam

Możesz wzmacniacz się nie spali ale zagra 2 x słabiej.

Spalisz wzmacniacz.

Oryginalny głośnik był 2 lata temu jeszcze dostępny w serwisie - cena ok 170 zł .

Mówimy o audi A6 2000-2004 r .

Żadna firma nie robi głośnika 2 x 2ohm o średnicy i wysokości pasującej do tej tuby.
  • Poziom 11  
    1999 rok audi , chodzi mi o to , że gra i to tak se w miarę , ale chciałbym wykorzystać tylko wzmacniacz z niego , i zamiast niego podłaczyć inny głośnik , kable wypuszczam do bagażnika obudowa głośnik i gra,

kto robi głośniki 2x2om ? nie mogę nic znaleźć...
  • Poziom 37  
    maciek33w napisał:
    1999 rok audi , chodzi mi o to , że gra i to tak se w miarę , ale chciałbym wykorzystać tylko wzmacniacz z niego , i zamiast niego podłaczyć inny głośnik , kable wypuszczam do bagażnika obudowa głośnik i gra,

kto robi głośniki 2x2om ? nie mogę nic znaleźć...

Ten wzmacniacz ma tylko ok 2x 8w - więcej niż w oryginale to z tego nie wyciągniesz .