Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zmywarka stojąca przy kuchence gazowej z piekarnikiem.

heniq60 05 Jul 2009 16:03 51821 16
    heniq60
    Level 10  
    Witam wszystkich !
    Właśnie kupiłem zmywarkę , problem w tym że mam małą kuchnię i zmywarka musiałaby stać bezpośrednio przy kuchence.
    W związku z tym mam pytanie: czy takie sąsiedztwo jest dopuszczalne , czy nie wpłynie to na awaryjność ze wzg.na wysoką temperaturę.
    Jeżeli takie usytuowanie sprzętu nie wchodzi w grę to czy można poza kuchenką dać chociaż wąż odpływowy?
    Szczepaniii
    Level 14  
    Witam.
    Niebezpieczne to może być wtedy gdy zmywarka będzie przylegać do kuchenki.
    5-10cm odstępu pomiędzy tymi urządzeniami i nie widzę powodu do niepokoju.
    Przewody jeśli muszą być za kuchnią to ta sama zasada, aby nie dotykały, były odsunięte, i najlepiej jakby leżały na ziemi (ciepłe powietrze unosi się, podłoga powinna być zimna).

Pozdrawiam
    heniq60
    Level 10  
    Dzięki !
    Problem jest właśnie w tym , że musiałaby się stykać bezpośrednio (kuchnia o wym 170cm x 275cm) . Podejrzewam jednak , że dewastacja i przemeblowanie mnie nie minie.
    roobert
    Level 14  
    Witam.
    Najlepiej podczas używania piekarnika sprawdź temperaturę ścianki przylegającej i wtedy podejmij decyzję.
    U mnie zmywarka jest " na wcisk" pomiędzy ścianą a kuchenką gazową od dwóch lat i nie ma problemu.
    Może dlatego, że kuchenka jest dosyć nowa i ma dobrą izolację. W każdym razie przy długo pracującym piekarniku boczna ścianka kuchenki jest letnia więc nie ma problemu.
    heniq60
    Level 10  
    Niestety nagrzewa się dość mocno , właśnie piekarnik chodzi ok.2godz. i po prostu przy dotknięciu prawie parzy !!!!! (kuchenka ma 15 lat).
    Ciepły natomiast jest bok szafki pod zlewozmywak stykający się z nią.

Pozdrawiam.
    Szczepaniii
    Level 14  
    Fakt dużo zależy od rodzaju piekarnika.
    Ale przy babce pieczonej 180st C przez godzinę to wątpię troszkę w zimne ścianki jakie by to urządzenie nie było.
    Szczerze polecam lekturkę instrukcji obsługi...nowszej lodówki, tam zazwyczaj jest opis jakiego rodzaju myki można zastosować gdy lodówka musi stać przy kuchence z piecykiem, a konkretnie mam na myśli jakiś materiał izolacyjny włożony pomiędzy te urządzenia (nie pamiętam co to było), jeśli nie ma Pan takiej możliwości proszę napisać to poszukam siakiejś instrukcji obsługi to umieszczę tutaj.
    heniq60
    Level 10  
    Wielkie dzięki!
    Byłbym wdzięczny za informację , niestety ja muszę zmykać na dyżur , a tam nie mam internetu.
    Nie jestem żaden pan tylko Henryk.
    Pozdrawiam.
    Szczepaniii
    Level 14  
    Znalazłem Electrolux'a instrukcje i tam jest napisane iz dla odległości 3cm i mniej należy wstawić nie palną płytę izolacyjną o grubości 1cm. Ameryki tutaj nie odkryliśmy bo nie napisali z czego, jutro w pracy jeszcze popatrze mam tam więcej takich śmiesznych papierków :) i ewentualnie kogo się zapytać.
    dual
    Level 21  
    Wystarczy wstawić niepalną płytę izolacyjną taką samą jak do izolacji wewnętrznej kominków . Dostępne są takie płyty na sztuki w Castoramie lub sklepach instalacyjnych . Życzę powodzenia
    hubertus 1
    Level 13  
    Witam,
    u mnie kuchenka sąsiaduje ze zmywarką od prawie roku. Nie stosowałem żadnej izolacji pomiędzy nimi. Dodam że moja kuchnia to amica z termoobiegiem w całości elektryczna, zmywarka zabudowana więc wentylacja nader niewielka. Z tego co obserwowałem to zmywarka ma swoją izolację tak jak i kuchenka a całe sterowanie mam w drzwiczkach. Zmywarka ma prawie co dziennie "dyżur". A wracając do izolacji to czy w takim przypadku nie wystarczyła by zwykła mata z refleksem termicznym taka jak jest stosowana pod grzejniki? Nie jest gruba i nie trzeba by za dużo rozsuwać sprzętów. Może by wystarczyło?Pozdrawiam.
    dual
    Level 21  
    Płyta refleksyjna , tzw zagrzejnikowa zrobiona jest ze styropianu , który łatwo ulega stopieniu , a nawet potrafi się zapalić dlatego lepiej nie ryzykować . Płyty kominkowe są wykonane z niepalnych włókien mineralnych więc stanowią znacznie lepsze zabezpieczenie .
    tonk07
    Level 16  
    Zmywarka też się nagrzewa, najwyższe programy to 70°C więc zbytnio nie zawracał bym sobie tym głowy. Jak się szafka od kuchenki się nie zapaliła to i zmywarce nic nie będzie;) Z chłodziarkami jest trochę inaczej, nie po to chłodzą by je czymś dogrzewać. Ale jak się boisz to można wsadzić izolację lub zrobić szczelinę by się nie dotykały.
    Szczepaniii
    Level 14  
    Tak jest ale moi znajomi stwierdzili iż najlepiej jest użyć płyty którą izoluje się kominki, koszt około 50zł za sztukę jedna wystarczy i sumienie czyste :)
    Pozdrawiam
    Szczepan
    heniq60
    Level 10  
    Witam !
    Serdeczne dzięki za podpowiedzi. Wygospodarowałem 4.5cm i odsunąłem na taką odległość zmywarkę od kuchenki. Może to nieładnie wygląda ale zanim znajdę płytę termoizolacyjną - musi tak być ( niestety płyty takie są w Dęblinie nieosiągalne !!!! ). Jutro pierwsze zmywanie.
    tonk07
    Level 16  
    No 4,5cm to i bez płyty nic jej nie będzie chyba że piekarnik rozgrzewasz rano a potem chleb, ciasta i pieczenie wędlin do wieczora:D
    pzdr
    Szczepaniii
    Level 14  
    Bez przesady, ostatnio brykam po sklepach i z ciekawości oglądałem to są płyty od 1,5cm grubości wzwyż, za grubej faktycznie nie ma sensu pchać, tylko cena cieńszych to około 75zł/szt.
    Pozdrawiam
    Piotr G.
    Level 11  
    Ja przykleiłem do bocznej ściany kuchni gazowej z piekarnikiem płytę z twardego styropianu o grubości 1cm . Zmywarka stoi obok na styk z tym stypropianem . I wszystko jest ok :) Zaznaczam , że jest to stara kuchenka gazowa typu "EWA" i dość mocno się grzeje jak działa piekarnik - a styropianowi to nic nie robi a co najważniejsze skutecznie izoluje termicznie oba urządzenia .
    Rozwiązanie tanie i skuteczne - polecam :)