Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

polo 9N 2002 klimatyzacja

agmap 05 Lip 2009 16:55 12997 8
  • #1 05 Lip 2009 16:55
    agmap
    Poziom 10  

Witam mam problem z klimatyzacją a mianowicie wszystko wyglada na spoko sprawdzilem VAGiem i mam tylko błąd 818 brak zasilania lub zwarcie do plusa. Nie włącza sie sprężarka od klimy (a w VAGU ciśnienie 8 barow temperatura ok a co jeszcze sprawdzic nie wiem) i z tego wszystkiego mam pytanie co może być nie tak i gdzie brak zasilania ( nie mam opisu do błędu 818 w spisie VAG-a) pozdrawiam i czekam na sugestie z góry dzieki.

1 8
  • #2 05 Lip 2009 21:31
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 05 Lip 2009 22:31
    agmap
    Poziom 10  

A może wiesz gdzie znajduje sie ten czujnik?? czy czasami nie na podszybiu? czy może gdzieś indziej :)

1
  • #4 07 Lip 2009 21:25
    agmap
    Poziom 10  

No i sprawdzono czujnik temperatury zewnętrznej jest oki.
    Natomiast jak mi napisało na VAGu sensor for 818- evaporator otlet temperaturę g263.
    To chyba inny czujnik tak po małym wolnym tłumaczeniu chyba parownika :( a kto wie gdzie on się znajduje i jak go wymienić ?? >
    Nadmienię jeszcze że jak autko stoi całą noc i jest zimne to Klima rano działa a jak w dzień na słońcu postoi to już sprężarka się nie załącza i temperatura czujnika g263 jest albo -1*-2* albo +99 normalna szajba. Czy może to być inna wina na przykład Klima do nabicia hmm.
    Czekam na sugestie.

-1
  • #5 07 Lip 2009 23:13
    carsmot
    Poziom 19  

Czujnik parownika jak sama nazwa wskazuje jest na parowniku .Cena ok 65 zł natomiast wymiana to ok 3-4 godz. Zrzucasz deske i jest po lewej stronie nad pedałem gazu. Powodzenia

0
  • #6 08 Lip 2009 08:58
    agmap
    Poziom 10  

No niby tak tylko jak sam napisałeś znajduje się nad pedałem gazu a jak sie tam znajduje to chyba można z kłopotami ale można wymienić go na nowy bez demontazu deski :) bynajmniej tak mi sie zdaje.
    A co do czujnika to napisalem ze raz dziala a raz nie dlatego szukam opini innych czy to napewno to bo może sie okazać że jest to spowodowane inną całkiem usterką. :)
    no cóż chyba trzeba będzie kupić i wymienić jakoś ten czujnik.

0
  • #7 09 Lip 2009 21:39
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #8 11 Lip 2009 08:47
    agmap
    Poziom 10  

No tutaj sie z Tobą kolego nie zgodzę czujnik g263 jest czujnikiem parownika więc tak jak kolego napisał w parowniku :) a dokładnie pod deską, potrzeba całą półę odkręcać lub jak ktoś jest wyćwiczony i zdolny zaatakować od spodu.
    Udało mi się dojść i wyciągnąć wspomniany czujnik g263 i tutaj napotkałem kolejny problem :( w żadnym sklepie we wrocławiu nie ma takiego czujnika oczywiście nawet salony i serwisy VW i skody (bo polo ma taką samą klime jak fabia) w każdym sklepie odpowidz (brak części w kraju sprowadzą za ok.tydzień) grrrr.
    zna może ktoś sklep w kturym wspomniana część jest. Jak ktoś ma też wspomniany problem z czujnikiem służe pomocą i radą.

1
  • #9 11 Lip 2009 18:10
    carsmot
    Poziom 19  

Sprubój w Eurocarsie na Opolskiej . Mi go ściągali na drugi dzień. Powodzenia.

0