Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pompka, która wypompuje pionowo 4 metry

k0toszu 05 Lip 2009 18:10 3317 18
  • #1 05 Lip 2009 18:10
    k0toszu
    Poziom 2  

Witam
    Potrzebuję takiej pompki, która wypompuje pionowo 4 metry paliwa.
    Próbowałem pompki od fiata 126p ale nie dała rady(może była z słaba).
    Jeśli ktoś ma inny sposób proszę napisać.

Pompka, która wypompuje pionowo 4 metry

0 18
  • #2 05 Lip 2009 18:39
    Fatko
    Poziom 18  

Witam
    Zastosuj pompę olejową (może być od fiata 125).

0
  • #3 05 Lip 2009 18:41
    cunioo
    Poziom 15  

Spróbuj pompki elektrycznej od samochodu.

0
  • #4 05 Lip 2009 20:31
    k0toszu
    Poziom 2  

np. od czego?

A może jakoś przerobić pompkę od roweru (mam metalową)

0
  • #5 05 Lip 2009 21:21
    submariner
    Poziom 32  

Pompka paliwowa tyle ze zasilania benzynowych ukladow wtryskowych daje ok 2 atm i ma dosc wysoka wydajnosc.

0
  • #6 05 Lip 2009 21:44
    Piotrek#G
    Poziom 21  

A ja zacznę z innej strony. Do czego koledze ta pompka ma dokładnie służyć? Skąd chcesz to paliwo wypompować?
    k0toszu przepraszam za moją dociekliwość (nie chcę abyś poczuł się o coś posądzonym), ale nie chciałbym, abyśmy pomagali komuś w popełnieniu przestępstwa.

Myślę, że wszyscy wiedzą o czym piszę.

0
  • #7 05 Lip 2009 22:07
    arekb81
    Poziom 24  

Na podstawie tego zdania autora:

Cytat:
    A może jakoś przerobić pompkę od roweru (mam metalową)

Temat powinien raczej znaleźć się w dziale na wesoło. :)

Chyba, że autor potrzebuję ręczna pompkę do paliwa co można wywnioskować po mechanicznej pompce z Malucha na zdjęciu.

0
  • #8 06 Lip 2009 06:20
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #9 06 Lip 2009 09:41
    submariner
    Poziom 32  

Nie rozumiem tych pytan , jego sprawa co chce z tym zrobic , pracujecie dla policji albo innych pasozytow? Potrzebuje i zadal konkretne pytanie dlaczego czlowieka rozliczacie z intencji? Nawet jesli chce cos kombinowac zeby obejsc podatki to i dobrze przynajmniej kasa sie nie zmarnuje sami lepiej ja wydamy niz urzedasy oni tez kombinuja jak placic malo , czy ktorys z nich placi max co tylko mozliwe nie, robi to co kazdy.

0
  • #10 06 Lip 2009 10:20
    cirrostrato
    Poziom 36  

Submariner to powiedz jak ,,pobrać' energię elektryczną aby nie złapali,też chcę kasę oszczędzać.

0
  • #11 06 Lip 2009 10:39
    ghost666
    Tłumacz Redaktor

submariner napisał:
    Nie rozumiem tych pytan , jego sprawa co chce z tym zrobic , pracujecie dla policji albo innych pasozytow? Potrzebuje i zadal konkretne pytanie dlaczego czlowieka rozliczacie z intencji? Nawet jesli chce cos kombinowac zeby obejsc podatki to i dobrze przynajmniej kasa sie nie zmarnuje sami lepiej ja wydamy niz urzedasy oni tez kombinuja jak placic malo , czy ktorys z nich placi max co tylko mozliwe nie, robi to co kazdy.

Bo można z tego tytułu mieć później problem.
    To tak jakbym Ci powiedział jak zrobić bombę, a Ty byś później, detonując ją, zabił kogoś. Też bym beknął, za jakiś tam daleki współudział.

0
  • #12 06 Lip 2009 10:47
    AbuseArt
    Poziom 12  

mówisz że twój maluch nie dał rady siorbać paliwa z darmowego baku 4m pod ziemią? :D

0
  • #13 06 Lip 2009 14:38
    Chris_W
    Poziom 36  

Trzeba pompki o wysokim sprężu/ssaniu inne pompki nie dadzą rady zaciągnąć powietrza z przewodów.

0
  • #14 06 Lip 2009 15:51
    submariner
    Poziom 32  

cirrostrato nie wiem , nie zastanawialem sie nad tym.

ghost666 , to bez problemu kazdy znajdzie w internecie a nikt nie jest za to scigany .
    Nozem tez mozna zabic a sa legalne i ogolno dostepne .
    Problem jest czy komus zrobiles krzywde ... przepisy prawa podatkowego to sprawa silniejszego - wladzy ktora nie ma nic wspolnego z dobrobytem raczej z prawem buszu- akurat ta grupa trzyma wladze bo jest silna i ma to w... ze drugiemu jest zle , popatrz na Chiny wlasnie w imie dobrobytu i prawa wymordowali troche ludzi.

0
  • #15 09 Lip 2009 08:18
    Narek 1
    Poziom 17  

No właśnie, czy sprzedawca powinien pytać klienta po co kupuje nóż? Wybaczcie ale ja często w życiu spotykam pajaców.

Co do pompowania paliwa to jeśli ten zbiornik jest szczelny i nie jest zbyt wielki to można wypchać je sprężonym powietrzem. Należy wpuścić zwykły wężyk ( z obciążonym końcem), uszczelnić dookoła, wcześniej pod to uszczelnienie włożyć drugi wężyk i tym drugim wpompowywać powietrze. Przy ciśnieniu ok 0,35 atm zacznie lecieć paliwo.

0
  • #16 09 Lip 2009 09:47
    Tomasz.W
    Poziom 35  

Panowie, nie bawcie się w prokuratora bo nie wiadomo do czego ma być ten "patent" użyty. Na Kaszubach jest taka mała mieścinka gdzie mieszkańcy przez wiele wiele lat nie kupowali paliwa. Paliwa nie kupowali a jeździli. Rafinerii ani rurociągów nie ma, są natomiast dwa po sowieckie lotniska. Nasi ex bracia jak opuszczali te tereny pozostawili po sobie spore zapasy paliwa w podziemnych zbiornikach pochowanych w okolicznych lasach. No, tam są same lasy to mieli gdzie chować. Może autor tematu też znalazł taką "studzienkę" :?: Miłośnicy szybkich motorów bardzo chętnie korzystali z tamtejszego pasa startowego. Podobnie modelarze RC mieli tam raj. Jedni i drudzy na pewno wiedzą o którym miejscu piszę :D .

0
  • #17 09 Lip 2009 09:57
    jarekgol
    Poziom 17  

Są pompki ręczne, tłokowe, nie wiem jak z 4m się mają ale na pewno mają większe szanse od wirnikowych. Wyglądają jak większe rowerowe ;-) Widziałem w sklepie narzędziowym produkcję YATO. Powiedz czy możesz umieść pompę na lustrze cieczy/ zanurzyć, czy musi być na górze? Jak 2, to gorzej ;-) A myślałeś o wiaderku i sznurku?

0
  • #18 09 Lip 2009 09:57
    forestx
    VIP Zasłużony dla elektroda

Swojego czasu (a były to czasy błędów i wypaczeń - być może niektórzy pamiętają a inni już się urodzili) człowiek robił zapasy - także paliwa (a wiecie, że były tzw. kartki na paliwo?).
    200l beczka stała w kanale, a do opróżniania dorobiłem śmieszny patent/zakrętkę z dwoma rurkami. Jedna rurka sięgała dna i przez nią lało się paliwo a dugą rurką pompowałem powietrze - ciśnienie wypychało benzynę.

O przepraszam, wcześniej otworzyłem to okno i widzę, ze Narek mnie wyprzedził

0
  • #19 17 Lip 2009 11:09
    rogerege
    Poziom 11  

I ja chetnie się dowiem jakiej pompy użyć aby zasysała (z kanistra) do wysokości ok 1m, nie zanurzeniowa.

Widziałem ręczne pompy na korbe do beczek ON wydajnosc ok 50l/min oraz elektryczną do spuszczania oleju silnikowego (3l/min troche mało) ale czy mogą pracować z benzyną?

0