Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Honda Accord 2.0 16v 1990 rok.Gdzie się znajduję czujnik ude

bitax2412 05 Jul 2009 19:41 3039 3
    bitax2412
    Level 10  
    Posiadam Honde Accord z 1990 roku 2.0 16v,nie ma iskry.Chciałbym się dowiedzieć czy posiada czujnik wstrząsowy czy uderzeniowy i jeśli tak to gdzie on się znajduję.A może jest inna przyczyna braku iskry??Wymieniałem kilka razy zapłon i zero efektu,na sterowniku nie palą się w ogóle diody.
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    Seba811111
    Level 1  
    Miałem to samo ,wymieniałem moduł i nic, wymieniłem na uzywany aparat zapłonowy i działa. Wiec nie ma co kombinowac lepiej wymienic cały aparat
    bitax2412
    Level 10  
    Ale wymiana aparatu dała efekt?
    fotografiks
    Level 12  
    Podlacze sie pod temat:)
    Z tym ze u mnie accord 91 ;)
    I iskra jest....

Mam nastepujacy problem... w czasie jazdy auto zgaslo i cisza do dzisiaj...

Okazalo sie ze miejsce gdzie w kopulce jest grafitowy palec jest wypalone... nie wiem jak sie to stalo i co tam sie musialo dziac... efektem byla wymiana kopulki oraz kabli... Lecz nadal nie pali...
    Zgodnie z manualem sprawdzilem zasilanie dochadzace do modulu zaplonowego i jest 12V.
    Sprawdzałem takze cewke... wg rys

Honda Accord 2.0 16v 1990 rok.Gdzie się znajduję czujnik ude

Czerwony czerwony powinno byc 0.6-0.8 Ohm a zmierzyłem 1.5 Ohm (lecz w manualu maja pomiar przy 20st C ja mierzyłem kolo 13st C... oraz miernik podstawowy mam bez szalu... wiec czy to moze miescic sie w bledzie? )

Niebieski niebieski wg manuala 12 - 19 kOhm mam 16 kOhm.

Teraz tutaj poajwia sie pytanie poniewaz iskre mam... czy moze byc ona za slaba? za sprawa cewki ? czy moze modul swiruje?