Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Plazma Samsung PS-42Q7H - przebarwienia w obrazie

05 Lip 2009 20:04 8212 10
  • Poziom 2  
    Efekt jak na fotkach występuje po ok kwadransie od włączenia jak jest ciepło i im temperatura otoczenia jest niższa - wydłuża się. Po wyłączeniu na kilka minut i ponownym włączeniu znów jakiś czas obraz jest ok a po wygrzaniu włazi ten niebieski "piasek".
    Czy ktoś z kolegów pomógłby zdiagnozować usterkę?

• Poziom 14  
    Witam
    Według mnie problem z modułym YSUS albo CTRL . Spróbuj podgrzać CTRL i zobacz czy wyładowania nie wskoczą szybciej.
  • Moderator
    Paskudna sprawa do wymiany moduł BN96-04174A.
  • Poziom 2  
    Jeżeli kolega radsat ma rację, to pod dużym znakiem zapytania stoi ekonomika naprawy :(
    Że też wyskoczyło to tuż po gwarancji, eeeh.

Jako ciekawostkę podam, że jeden z autoryzowanych serwisów samsunga chciał zacząć naprawę od wymiany softu za parę stówek a jak to nie pomoże to naprawa nieopłacalna. Widzę że tylko w ostatniej kwestii udało im się trafić.
  • Poziom 20  
    Zawsze trzeba zmienić soft w logice panela , jeśli to nie pomoże to panel do wymiany.
  • Spec od monitorów
    Samsung PS-42Q7H (PS-50Q7H)
    *kosztowały w 2006 ok.* PS-50 C7H 3199 euro
    *mówią,ze to to samo u PS-42C7H tylko kwestia (obudowa)
    Samsung PS-42Q91HX (Austausch für Vorgänger PS-42Q7H)

http://img174.imageshack.us/img174/9747/samsungpo2.jpg
    chyba jest na panelu S. SD01 ( PS42D4S)
    model z k.2006/pocz."07 miał 3-y lata gwarancji
    http://www.hifi-forum.de/viewthread-138-435.html

- spróbuj zrobić software update szukaj na Samsung Serwice center
    * tutaj masz link do modelu PS50A556
    Link

lub problem z panelem

p.s

*Mainboard: 87,49€ (kupowany w Germany + porto..)

do zassania link 21Mb
    Link

Serwice S. center in UK
    Link
  • Poziom 2  
    Pogrzebałem trochę w necie i natrafiłem m.in. na sugestię podniesienia napięcia Vscan na płycie zasilania ale zajmę się tym pewnie po urlopie dopiero.
    Przy okazji wygląda na to, że ma to coś wspólnego z firmware jednak...

Z opisu jednego "poszkodowanego":
    "I have had the same problems with blue pixelation on the left hand side of the screen after 1.5 years of owning the TV. However I took out the extended warranty and had it repaired just yesterday. It was a firmware update that needs to be done on the TV to allow more voltage through the board, and it seems to have worked. Had the TV on all day yesterday and no sign of blue pixelation.
    Im sorry to say I cant tell you what firmware version it was upgraded to. Hope this points you in the right direction for the fix though"
  • Spec od monitorów
    nappisz co masz w środku
    np. dla panelu S. 42HD S4.0 / S42SD-YD04
    Y-Buffer-LJ41-02761A
    Logic mein-LJ41-03387A
    X-mein-LJ41-02758A
    Y-mein-LJ41-02759A

lub
    Y-SYS BN96-00237A LJ92-00733A (LJ41-01459A) down

Też rozwiązanie > Tylko pytanie dlaczego obnizyło się nap. Vscan ?
    sprawdz nap. zgodnie z opisem stickera
    zazwyczaj jest ok. Vscan-81V(78V),

Masz ten objaw po wszystkic złączach > AV, Dsub=VGA

p.s
    W ulepszonej wer, Twojej plasmy SAMSUNG PS-42C91HR stosowano panel PDP modul S42AX-YB03 p/n BN96-05771A

inne panele MODEL: S42SD-XD07
    Z-board: MODEL: 42" SD S 4.0 X-MAIN
    PCB CODE: LJ41-03724A / PBA CODE: LJ92-01377A/B/C/D
    Y-board: MODEL: 42SD S 4.0 Y- MAIN
    PCB CODE: LJ41-03424A

Wg. mnie taki objaw jak twój (ciemny ekran + pasy po bokach) wskazują na uszkodz. Y-main coś z sygnałem Rising ramp
    - raczej zamiana modułu lub sprawdz polowe (chyba 5N3011 300V 80A)
    lub FDA59N25
  • Poziom 2  
    lisek napisał:
    nappisz co masz w środku

jak wrócę z urlopu to rozkręcę i napiszę :)

lisek napisał:
    Wg. mnie taki objaw jak twój (ciemny ekran + pasy po bokach) wskazują na uszkodz. Y-main coś z sygnałem Rising ramp
    - raczej zamiana modułu lub sprawdz polowe (chyba 5N3011 300V 80A)
    lub FDA59N25

nie, nie, ciemny ekran to tylko kwestia czasu naświetlania w aparacie. Chodziło tylko o lepsze pokazanie niebieskiej "pixelozy".

Jeszcze info odnośnie genezy tej usterki. Zaczęło się od zachodzenia z lewej strony ekranu tych niebieskości. Najpierw tylko trochę przy krawędzi, tak z 1,5 cm (coś takiego jak teraz jest przy prawej krawędzi). Po kilku tygodniach, stopniowo przeszło w efekt jak na foto.
  • Poziom 14  
    Wymiana softu w CTRL albo wymiana całego modułu logiki powinna zlikwidować wyłądowania .
  • Poziom 18  
    luk2 napisał:
    Wymiana softu w CTRL albo wymiana całego modułu logiki powinna zlikwidować wyłądowania .

Zacząłbym od wymiany głównego fw sterującego tv. Pamiętam, ze ponad dwa lata temu zdarzały się przypadki w jednym modelu z takim objawem - po czasie na obrazie pojawiało się niebieskie smużenie.
    Nie reguluj peerków jak nie potrzeba na początku bo tylko sobie zaszkodzisz.