Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telewizja N i Polsat cyfrowy z jednej anteny

05 Lip 2009 22:08 7857 12
  • Poziom 10  
    Witam
    Chciałbym zakupić Polsat Cyfrowy oraz telewizje N i rozprowadzić sygnal tak po domu aby mozna było odbierac program z obu platform na trzech telewizorach jednocześnie.
    Czy jest to wogóle możliwe ?
    Oczywiscie w ten sposób aby na każdym odbiorniku tv można było oglądać niezależny program i to bez przekładania kabli itd

Nie za bardzo wiem jak sie do tego zabrac proszę więc o krótki opis jak ta instalacja powinna wyglądać począwszy od anteny (anten?) a skonczywszy na tv.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Warunkowo odblokowany
    Tylko C+ możesz tak podzielić oraz telewizje na karte.
    O tym co chcesz możesz zapomnieć o niezależnym oglądaniu na trzech TV.
  • Poziom 10  
    Troche mnie zmartwiłes bo zależy mi na N poniewaz wykupili Lige Mistrzów na najbliższe sezony zas żona pragnie seriali polsatowskich.
    Nie wiem co teraz robić.
  • Warunkowo odblokowany
    Weź sobie TNK tam jest N-sport i podzielisz niezależnie na dwa TV a polszmat do trzeciego.
    Jak wystarczy dla ciebie oferta TNK.Tam nie podpisujesz umów.
  • Poziom 19  
    Witam z N i CP nie ma takiej opcji chyba że na drugim tv będziesz miał ten sam program .
  • Poziom 10  
    Dziękuje Panowie za szybką reakcję.
    Przejrzalem jeszcze raz oferty i chyba zrobie jak poradził dzac4 czyli TNK plus Polsat.
    Mialbym w związku z tym jeszcze pytanie.
    Czy te obie telewizje z jednej anteny czy tez normalnie z dwóch no i jak rodzielic ten TNK na dwa odbiorniki ?
    Dodam jeszcze ze z tych trzech pokoi mam juz poprowadzone po jednym kablu i wszytskie spotykaja sie na poddaszu gdzie chcialem je umiescic w jakiejs skrzynce.
  • Pomocny post
    Poziom 18  
    Z jednej anteny, ale konwerter QUAD, od każdego z trzech tunerów oddzielny kabel od konwertera(możesz na poddaszu połączyć go za pomocą beczki), między tunerami TNK przewody do splitera
  • Warunkowo odblokowany
    Kupujesz zestaw TNK+drugi dekoder z obsługą conaxu+spliter i konwerter quad.Między dwoma pokojami kładziesz kabelek telefoniczny do obsługi splitera.Na strychu łączysz kable beczkami od konwertera z tymi co tam masz ustawiasz antene na hotbirda aktywujesz karte TNK i cieszysz się oglądaniem.
  • Poziom 19  
    To już lepiej zamiast splitera zakupić dwa zestawy TNK, ale przlicz co się lepiej opłaca.
  • Moderator na urlopie...
    Kol. Megakreator a Ty liczyć nie potrafisz? Po to jest spliter żeby było taniej.
  • Poziom 10  
    Panowie prosze jeszcze wytłumaczyc co oznacza ta tajemnicza "beczka" oraz jaki spliter polecacie do tego półączenia ?
  • Pomocny post
    Warunkowo odblokowany
    Beczka służy do połączenia dwóch wtyczek gwintowanych stosowanych do podłączenia kabla koncentrycznego między dekoderem , a konwerterem.
    Na portalu aukcyjnym jest ich dużo i wszystkie dobre.