Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Citroen C5 LampkaSERVICE i błąd Anti-wander lane-crossing...

05 Jul 2009 22:46 6333 8
  • Level 11  
    Witam!

W Citroenie C5 2005r świeci się na desce kontrolka SERVICE

w raportach znalazłem ten błąd:

Anti-wander lane-crossing warning device faulty

czyli Uszkodzenie urządzenia ostrzegającego o przekroczeniu pasa ruchu

wyczytałem też, że ten system nazywa się w skrócie FLIR

Moje pytanie jest następujące:

Czy ktoś się spotkał z takim problemem i czy podpowiedziałby mi od czego zacząć, gdzie szukać usterki tego systemu ?

kupiłem auto z komisu i od początku ten system nie działał przy próbie włączenia go przyciskiem wyskakuje ten sam komunikat co znajduje się w raportach

pozdrawiam

ps. proszę mnie nie odsyłać do ASO :wink:
    Trendy 2021 w branży Internetu rzeczy [Webinar 02.07.2021, g.12.00]. Zarejestruj się za darmo
  • User removed account  
  • Level 11  
    Posiadam przyrząd diagnostyczny i nie wyświetliło żadnego błędu.

(przyrząd diagnostyczny czyli nie mam na myśli puszki za 400 zł z allegro, tylko markowe urządzenie diagnostyczne)

I nie chodziło mi o "czarodziejskie różdżkę" tylko podpowiedź gdzie znajdują się czujniki odpowiedzialne za ten system lub moduł zarządzający. Ewentualnie czy ktoś się spotkał z czymś podobnym i jak temu zaradził. Żebym wiedział co wymieniać etc.

ps. Należy pamiętać, że urządzenie diagnostyczne nie naprawia samochodu tylko pomaga w naprawianiu (a właściwie ma zbadać rodzaj usterki) i nie ma takiego urządzenia co by robiło wszystko.

a, że informacje konstruktora są drogie to akurat wiem ... xD

pozdrawiam
  • Helpful post
    User removed account  
  • Level 11  
    Dziękuję za szybką odpowiedź.

Z takim materiałem na pewno będzie łatwiej znaleźć usterkę.

pozdrawiam
  • User removed account  
  • Level 11  
    Jedną z opcji na komputerze pokładowym samochodu jest opcja która wyświetla komunikaty związane z przeglądami i awariami auta.

Tam właśnie zapisał się ten błąd który wyświetla się za każdym razem po próbie włączenia "tego magicznego systemu bezpieczeństwa" :wink:

Nie chodzi mi tak bardzo o ten system jak o drażniącą oko kontrolkę SERVICE która świeci się na desce.

Ma mnie ona ostrzec o awarii a jeśli to zbagatelizuje (bo po prawdzie do czego mi ten system) to mogę nie zwrócić uwagi na inne problemy.

ps. A co masz na myśli mówiąc
    georgesgr wrote:

(...)
    To moze byc, po prostu, problem konfiguracji auta.
    (...)

Oprócz "pierdółek" ułatwiających życie nie bardzo widzę co tam można konfigurować. Za równo z poziomu użytkownika na komputerze pokładowym jak i na urządzeniu diagnostycznym.
    (nie mówię o silniku, bo z poziomu urządzenia diag. można bardzo wiele ;))
  • User removed account  
  • Level 11  
    Awarii nie naprawiłem. Auto oddałem z powrotem do komisu.