Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

FS-1018 Czyszczenie wałka transferowego

06 Lip 2009 06:33 3523 5
  • Poziom 11  
    Hej witam posiadam drukarte Kyocera fs 1018 mfp i ostatnio wychodza mi zabrudzone z poczatku kartki na 2 stronie sprawdzalem modul bebna i toneru i jest ok, doszedlem jednak ze rolka transferowa jest cala brudna
    Jak i jakim srodkiem moge ja wyczyscic. z tego co widzialem instrukcji obslugi pisze aby jej nie dotykac.
  • Specjalista KYOCERA
    Witam,
    dobrze pisze w instrukcji....rolki transferowej nie czyści się żadnym środkiem...tylko odkurza się ją...a więc weź odkurzacz i dokładnie ją odkurz, tak jak i całe wnętrze drukarki.

Acha....objaw brudzenie drugiej strony kartki w 99% jest objawem zastosowania nieoryginalnego tonera w drukarce....obawiam się, że bez zmiany tonera też się nie obejdzie.
  • Poziom 23  
    Odkurzanie rolki nic nie da, można tylko szkód narobić/połamać zaczepy a i tak przy kolejnym drukowaniu toner z bębna znów się na nią napyli i będzie brudzić. Niestety zdarzają się też oryginalne tonery (takie sprawiają wrażenie: czerwone/różowe znaczki), które też brudzą. Rozwiązanie to tylko i wyłącznie wymiana tonera i po 2-3 kartkach rolka transferu sama się oczyści.

powodzenia!
  • Specjalista KYOCERA
    Witam,

krzys_ka napisał:
    Odkurzanie rolki nic nie da, można tylko szkód narobić/połamać zaczepy a i tak przy kolejnym drukowaniu toner z bębna znów się na nią napyli i będzie brudzić.

No cóż...coraz częściej dochodzę do wniosku, że rozmawiam/pisze z ludźmi rozumnymi, którzy chcą naprawiać sprzęt a nie go psuć...pisząc o odkurzaniu mam na myśli fachową usługę połączoną z DEMONTAŻEM podzespołu w tym przypadku rzeczonej rolki transferowej...a jeśli oto co zrobić pyta osoba, która nie wie o co "kaman" to niestety wybacz ale cokolwiek poradzisz okaże się niezwykle ryzykowne dla naprawianego sprzętu....w takim przypadku zdrowym podejściem będzie tylko oddanie sprzętu na serwis, który na pewno zrobi to lepiej, bezpieczniej i jeszcze powinien udzielić ew.instrukcji użytkowania drukarki jak będzie potrzeba...

krzys_ka napisał:
    Niestety zdarzają się też oryginalne tonery (takie sprawiają wrażenie: czerwone/różowe znaczki), które też brudzą. Rozwiązanie to tylko i wyłącznie wymiana tonera i po 2-3 kartkach rolka transferu sama się oczyści. powodzenia!

No właśnie nie...zakładając nowy toner...nic się nie zdziała poza tym, że za jakiś czas będą szare/brudne wydruki, jeśli znasz zasadę działania tych drukarek będziesz wiedział dlaczego :)

Wracając do tematu, to podtrzymam to co napisałem w swoim pierwszym poście...może jeszcze dodam, ze jeśli użytkownik drukarki naprawę nie wie co z tym fantem zrobić to oddanie do serwisu będzie najlepszym rozwiązaniem :)

Pozdrawiam :)
  • Poziom 23  
    Całkowicie się zgadzam, sama wymiana nie pomoże, ostatecznie ileśtam % tonera juz jest w zespole i trzeba się go w odpowiedni sposób pozbyć, ale to już robota dla serwisu, dlatego o tym nie wspomniałem. Chodziło mi o to, że czyszczenie transferu w tym przypadku(brudzenie rolki ) mija się z celem..
    Każdy porządny technik wyczyści IU w ramach konserwacji :D
  • Specjalista - kserokopiarki
    wymiana toneru pomoże (bo pomieszały się dwa nieoryginalne) ale trzeba by zrobić około 200 czarnych kartek, z tym, że trzeba zrobić to tak, aby na początku każdej kartki był biały pasek, czyli robimy kopię z otwartej pokrywy, ale na początku szyb ekspozycyjnej - tak około 3cm kładziemy białą kartę, sposób nieco ryzykowny - bo może dojść do zacięć jeśli utrwalanie jest już trochę słabsze, ale generalnie wypróbowany