Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

wzmacniacz przenośny mp3

06 Lip 2009 10:51 2434 11
  • Poziom 14  
    Witam wszystkich nie wiedziałem w jakim dziale umiejscowi ten temat. Dział ten odpowiadał mi najbardziej

Słuchajcie założyłem się z tato że zrobie przenośny wzmacniacz z głośnikiem do mp3 i mianowicie chciałbym żeby ktoś mi pomógł go zbudować jakiś schemacik a może przerobienie głośników komputerowych co wy na to ??
  • Pomocny post
    Poziom 27  
    Weź głośniki komputerowe, zobacz jaki tam jest zasilacz i wsadź do środka tyle baterii (akumulatorków) paluszków, by się napięcie zgadzało. W sklepach z elektroniką można kupić batterypacki, czyli gotowe zasobniki na np. 2 lub 4 paluszki ze sprężynkami i wyprowadzeniami do lutowania.
  • Poziom 14  
    batterypacky sam już skonstruowałem tylko stary mój nie jest głupi i jak głośnik będzie duży to nie przejdzie. zaraz jakieś stare głośniki rozbiorę i zobaczę czy jakoś da się je pomniejszyć

Dodano po 9 [minuty]:

właśnie je rozebrałem i wzmacniacz w tych głośnikach nie jest duży gdzieś 4cmx4cm zostało mi tylko wykonać jakoś obudowę i będzie git fasola

Dodano po 7 [minuty]:

jeszcze mam jedno pytanie czy dało by się jeszcze go przerobić żeby chodził na 3volt a nie 9
  • Poziom 21  
    A na czym ten układ jest? (jaki scalak?)
  • Poziom 14  
    nie mam pojęcia jak ja to mam sprawdzić elektronika to nie moja dobra strona ale proszę was o pomoc bo to jest dla mnie bardzo wazne
  • Poziom 43  
    Baterie 9V też są. Przerobić łatwo nie będzie - przetwornica jakaś tutaj wchodzi w grę albo zupełnie inny układ wzmacniacza - chyba, że ten "zastartuje" przy tak niskim napięciu - co czasem się zdarza. Jak nie sprawdziłeś - sprawdź.
  • Poziom 38  
    Po pierwsze wybij sobie baterie 9V z głowy bo to pogra 15 minut.
    Po drugie był taki temat 1001 razy , wpisz w szukajke "przenośny".
    Generalnie to jak masz jakieś pierdziawki komputerowe, zacznij od rozkręcenia i przeczytania co jest napisane na scalaku.
  • Poziom 14  
    Zasilanie już rozwiązałem. Postanowiłem złączyć 3x3.7 od telefonów i wpadłem mi jeszcze jeden pomysł do głowy, żeby zrobić ładowanie. Tylko jak?? Mam już kostkę w obudowie i niby jakoś to połączyłem, ale baterie się strasznie grzeją podczas ładowania. Co polecacie ??
  • Poziom 26  
    slawussnew napisał:
    ...wpadłem mi jeszcze jeden pomysł do głowy, żeby zrobić ładowanie. Tylko jak?? Mam już kostkę w obudowie i niby jakoś to połączyłem, ale baterie się strasznie grzeją podczas ładowania. Co polecacie ??

Ładowarkę od telefonów :P
  • Poziom 14  
    ładowarka od telefonu kostka też tylko coś jest nie tak bo baterie strasznie się grzeją dlaczego czegoś brakuje
  • Poziom 17  
    slawussnew napisał:
    ładowarka od telefonu kostka też tylko coś jest nie tak bo baterie strasznie się grzeją dlaczego czegoś brakuje

Śmierdzi mi tu zwarciem. Sprawdź jeszcze raz czy aby na pewno dobrze połączyłeś baterie!
  • Poziom 19  
    Może daj zdjęcia tego cuda. To zobaczymy co ty tam zbudowałes.