Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Moduł do zmywarki Siemens SE50T592EU - po przepięciu w sieci

FranekDolas 06 Lip 2009 10:58 6536 4
  • #1 06 Lip 2009 10:58
    FranekDolas
    VIP Zasłużony dla elektroda

Pilnie poszukuję schematu i modułu do zmywarki Siemens SE50T592EU lub pokrewnej. Było przepięcie w sieci względnie wyładowanie w czasie burzy i padł moduł sterujący http://sklep.north.pl/karta/497043-modul-siemens;bosch-,8954462.html Na module rozerwało kondensator zabezpieczający i upaliło ścieżkę ale po wymianie i naprawie druku niestety nie załącza pompy myjącej, więc najprawdopodobniej padł procek ew. jakiś port ma odpalony a na "ślepo" nie ma szans tego poszukać. Moduł w Norcie niestety jest dość drogi.

----------------------------------------------------------------------------------------

No i kupiłem moduł ale niestety nie trafiłem lub (ponieważ jest to jednak jak się okazuje uszkodzenie po burzy) uszkodzenia są bardziej rozległe. Okazuje się że pompa myjąca w tej zmywarce jest zasilana z dodatkowego modułu którego zdjęcie dołączyłem. Uszkodzony był układ TNY (na zdjęciu wymieniony) i fuse 1Ω przez który był zasilany. Niestety układ ten był w takim stanie że tylko jego nogi pozostały i brak obudowy zupełny więc "na pałę" małpując zasilanie procka z innego modułu tej zmywarki zamontowałem TNY264GN ale wygląda na to że albo nie taki ma być albo gdzieś dalej jest uszkodzenie. Scalaczek ten realizuje zasilanie dla procka na tym module i ta przetworniczka właśnie nie pracuje.
    Moja prośba jest taka żeby ktoś kto ma dostęp do takiego modułu sprawdził jaki scalak w tej przetwornicy pracuje ew. zakupiłbym taki moduł sprawny.

Moduł do zmywarki Siemens SE50T592EU - po przepięciu w sieci

• #3 31 Lip 2009 10:41
    FranekDolas

Dzięki wielkie kolego! Nie orientujesz się czy z końcówką P ten scalaczek jest zamienny ?

• #4 31 Lip 2009 10:48
    Loker
    Poziom 37  

Zgodnie z datasheetem P jest w obudowie do montażu przewlekanego, ale pinout jest ten sam, więc powinno działać.

• #5 31 Lip 2009 10:54
    FranekDolas

Hmm zgadza się - już też ustaliłem, ciężko kupić. Trzeba zamówić i czekać. Dzięki serdeczne w każdym razie jeszcze raz.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME