Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Czujnik temperatury cieczy seicento

lukasz220188wiew 06 Jul 2009 12:37 10671 3
 • #1
  lukasz220188wiew
  Level 9  
  Witam mam pytanie jak mozna sprawdzic czujnik temperatury cieczy seicento 899 ten do kontrolki na desce rozdzielczej

  Dodano po 59 [minuty]:

  a czy moze on dziala na tej samej zasadzie co czujnik przy termostacie (czyli bodajze termistor ntc)
 • #2
  kierbedz4
  Level 36  
  Ten Czujnik nie jest czujnikiem termistorowym budową przypomina wyłącznik załącz - wyłącz.i działa na zasadzie bimetalu. Czujnik do temperatury około 100C* nie załącza się a kontrolka w tablicy zegarów nie świeci.Powyżej 100 stopni C załącza się kontrolka na pulpicie.Zabudowana w pulpicie kontrolka jest słabo widzialna i można do niej równolegle podłączyć sygnalizator na napięcie pracy 12V lub diodę Led z opornikiem redukcyjnym zabudowanym w szereg z diodą. Aby sprawdzić czy kontrolka w postaci żarówki jest sprawna należy włączyć stacyjkę w pozycję zapłon i zdjąć przewód z tego czujnika i podłączyć go na masę pojazdu.Wskazania tego czujnika są niedokładne.Można zmodyfikować odczyt zamontowywując wskażnik temperatury od CC które to wskażniki występują w handlu jako część zamienna w cenie około 40 zł zabudować go w ładną oprawę w polu widzenia kierowcy a następnie wymienić czujnik z dotychczasowego na termistorowy w głowicy silnika.W jednym z postów był poruszony ten problem i podałem dokładne dane ww czujnika.

  Dodano po 46 [minuty]:

  Więcej info na ten temat post z dnia 21 luty 2009r Tytuł { Brak wskażnika temperatury cinguecento 700 aisan jak zrobić.} Aby podłączyć wskazówkowy wskażnik temperatury w Sejczczęto należy go zasilić jednym przewodem zpod stacyjki z zacisku stacyjki zapłon na wskażnik temperatury a drugi przewód jaki przyjdzie z końcówki wymienionego czujnika na drugi zacisk wskażnika temperatury.
 • #3
  lukasz220188wiew
  Level 9  
  Wielkie dzieki tez poczytalem na ten temat troche i okazuje sie ze ten czujnik jak pioszesz to ladna lipa chyba tylko tak jest zeby cos bylo dla picu. Ale spoko wymienilem na nowy bo stary caly czas mi zaczal swiecic i nie gasl a wentylator normalnie krecil i sie nie gotowal wogole. wczoraj troche pojezdzilem i narazie jest ok oby tak dalej.
 • #4
  kierbedz4
  Level 36  
  Wszystkie CC niezależnie od pojemności silnika do roku 1995 miały zabudowane wskazówkowe wskażniki temperatury płynu chłodniczego lecz Fiat szukając oszczędności zafundował nam ten pasztet.W CC898 rocznik 1998 zabudowałem w tablicy zegarów wskazówkowy wskażnik i mam w polu widzenia nie odkrywając maski silnika czy silnik pracuje elonomicznie i właśćiwą temperaturą,jak wygląda stan płynu w zbiorniczku wyrównawczym (przy niskim stanie podnosi się temperatura pracy silnika co widzę na wskażniku)Ten model ma bardzo dobrze dobraną wielkość chłodnicy wskutek czego przy jeżdzie na trasie bardzo rzadko załącza się wentylator chłodnicy.Ponadto w okresie zimowym mam informację w jakich warunkach cieplnych pracuje silnik i czy nie trzeba przysłonić mu chłodnicy fabryczną plastykową osłoną do przysłaniania wlotu powietrza na chłodnicę którą można nabyć już w cenie od 10 zł.Cena ww osłony jest uzależniona od producenta osłony a jest ich kilku.