Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

PROTON 415GLSi nie odpala gdy ciepły

06 Jul 2009 12:45 2020 4
  • Level 2  
    Witam wszystkich! Problem zaczynał się już w tamtym roku lecz występował bardzo sporadycznie, a przez zimę wogóle... zaczęło się lato i jest tragedia. Moje auto PROTON 415GLSi 1.5 12V z 1999r, silnik mitsubishi 4G15, rama C97L gdy jest zimne pali na dotyk, a gdy się nagrzeje to niestety ale nie - trzeba odczekać od kilku do kilkunastu minut i dopiero odpala. Mechanik stwierdził, że to moduł padł więc zakupiłem nowy(J882) co problemu nie rozwiązało, a on utrzymuje, że musiałem kupić wadliwy. Zmieniłem także cewkę zapłonową(na starą ale dobrą(przynajmniej była dobra)), przewody, świece i nadal to samo. Auto nie ma iskry podczas próby odpalania... brat ma colta z identyczną cewką więc jutro postaram się wymienić, żeby wykluczyć cewkę. Auto jest z sekwencyjną instalacją gazową.
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 2  
    Mogę wykluczyć cewkę zapłonową gdyż na sprawdzonej dobrej cewce auto zachowuje się tak samo... Proszę pomóżcie!
  • Level 2  
    Widzę, że nikt mi nie pomoże... trudno pozostaje oddać auto do jakiegoś dobrego elektronika.
  • Level 11  
    hubert101285 wrote:
    Widzę, że nikt mi nie pomoże... trudno pozostaje oddać auto do jakiegoś dobrego elektronika.
    Witam jesli usunąłes usterke to napisz gdzie była przyczyna mam protona i dokładnie to samo gdy ciepło nie pali wymieniłem wszystko kopulka palec kable czujnik temp silnika oraz cały aparat zapłonowy i wymiana kondziów w ecu i dalej to samo