Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

problem z laptopem

23 Maj 2004 12:33 1460 4
 • Poziom 10  
  mam starego laptopa (1999) . przy dłuższej pracy dzieje się coś dziwnego. mianowicie ginie obraz a czasem pojawiają się pasy lub zapala się i gaśnie lampa albo w ogule jest ciemno, czasami z głośników w tym czasie słychać dzięki (pisknięcia : jedno długie i dwa krótkie) czy to coś z kartą grafiki? czy coś innego. dodam jeszcze że przetwornica się grzeje (o ile to przetwornica: znaczy element pod wyświetlaczem, często nie mona go dotknąć)
  co jeszcze laptop ten wpadł mi całkiem nie dawno w ręce jakiejś mało znanej firmy KPC albo KFC nie umiem rozszyfrować loga. A może jeszcze jedno, czasem dzieje się tak że po teście pamięci nie odpala się dalej ale bardzo rzadko

  niżej konfiguracja sprzętowa całego kompa
  wiem że ramu jest stanowczo za mało dla xp ale nie chcę dokładać kaski puki nie dowiem się czy z tego coś będzie. Wart on jest coś w ogule czy nie?
  Pozdrawiam Golot
  dzięki za pomoc.

  Operating System System Model

  Windows XP Professional (build 2600) Intel Corporation Customer Notebook Reference Platform IO Board - B0, CPU Module - A8

  Processor a Main Circuit Board b

  433 megahertz Intel Celeron

  32 kilobyte primary memory cache

  128 kilobyte secondary memory cache Board: Intel Corporation Trajan IO Board - B0, CPU Module - A8

  BIOS: Phoenix Technologies LTD 4.05.1 09/17/99

  Drives Memory Modules c,d

  6,00 Gigabytes Usable Hard Drive Capacity

  1,31 Gigabytes Hard Drive Free Space  TOSHIBA DVD-ROM SD-C2202 [CD-ROM drive]

  Stacja dyskietek [Floppy drive]  FUJITSU MHK2060AT [Hard drive] (6,01 GB) -- drive 0, s/n 01260823, rev D834, SMART Status: Healthy 64 Megabytes Installed Memory  Slot '0' has 64 MB

  Slot '1' is Empty

  Slot '2' is Empty

  Local Drive Volumes  c: (on drive 0) 3,14 GB 366 MB free

  d: (on drive 0) 2,86 GB 940 MB free
 • Poziom 2  
  Jak słyszysz takie dżwięki to jest to karta graficzna. Albo się poluzowała w slocie w co wątpie albo po prostu pada po nagrzaniu się. A laptop to już kiszka no jeszcze XP instalować na nim to samobójstwo. Po szczegóły zapraszam do www.muzeum.pl Pozdrawiam :)
 • Poziom 10  
  witam.
  rozebrałem pierona i odkleiłem radiator od kości grafiki. był przyklejony na jakąś taśmę dwustronnie klejącą. zerwałem to w pierony. posmarowalem pastą środek kości a w rogach dałem po kropelce kleju, cujanopan tylko do połączeń elastycznych. na razie się nic nie dzieje. zastanawia mnie jeszcze jedna rzeczy czy przetwornica musi sie tak grzać. byłem u znajomego elektronika i powiedział że nie powinienem si ę przejmować. ale czy to normalne że grzeje się do około 50-60 stopni|?

  a xp to nie ja instalowałem już był .

  dzięki
  i pozdrawiam
 • Poziom 19  
  W zależności od typu inwertery w matrycach grzeją się mniej lub bardziej. W laptopach osiągają dosć wysokie temoeratury ze względu na konieczne minimalne gabaryty.