Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Subwoofer REL Storm III - trzaski.

Olek_M 06 Lip 2009 16:13 2270 2
  • #1 06 Lip 2009 16:13
    Olek_M
    Poziom 2  

Objawy uszkodzenia są następujące - po włączeniu do sieci i załączeniu zasilania z głośnika dochodzą ciche trzaski. Nie ma to zwiazku z wyborem źródła sygnału czy podłączeniem kabli do źródła sygnału. Problem występuje z każdym wzmacniaczem, jak również bez podłączonego żadnego źródła sygnału. Ustawienie poziomu sygnału nie wpływu na głośność trzasków. Wspomniane zakłócenia (trzaski) są również słyszalne podczas odtwarzania dźwięku, tzn. subwoofer gra, ale dodatkowo generuje te zniekształcenia. Sugerując się wcześniejszymi postami z podobnym opisem uszkodzenia, sprawdziłem czy na głośniku występuje występuje jakieś napięcie, gdy nie ma podłączonego żadnego źródła sygnału. Napięcie pojawia się w sposób ciągły (około 0,2V na zaciskach głośnika) zaraz po włączeniu zasilania...

Czy ktoś jest mi w stanie pomóc zdiagnozować przyczynę usterki? Nie byłem w stanie zdobyć schematu urządzenia, na moja pocztę suportu REL nikt nie raczył odpisać. Sprzęt kupiłem używany ponad pół roku temu i nie sprawiał do tej pory żadnych problemów.

1 2
  • #2 08 Lip 2009 13:21
    Olek_M
    Poziom 2  

Ponieważ zdaję sobie sprawę, że marka REL nie należy do najpopularniejszych w kraju i pewnie ze schematem będzie ciężko...załączam kilka zdjęć, które może pomogą w zdiagnozowaniu źródła problemu.

Na płytce opisanej jako REL ACOUSTICS LTD 150 WATT MOSFET AMP ISSUE 'A' zauważyłem przebarwienia:

Z drugiej strony płytki w tym samym rejonie widać elementy:

Rzut na całą płytkę od strony elementów:

Czy może podane zdjęcia nasuwają jakieś wnioski ?
    Czy te zmiany to od rezystora, czy raczej któryś z tranzystorów?

0
  • #3 10 Lip 2009 13:45
    janes1992
    Poziom 9  

sprawdź tranzystory bo to raczej one chyba nawalaja

1