Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Grundig 72 MFS 72-4610/8 TOP (Ch. 22.1) - Feature Box

ogryz 06 Lip 2009 16:18 1392 1
  • #1 06 Lip 2009 16:18
    ogryz
    VIP Zasłużony dla elektroda

Witam!
    TV jak w temacie, kineskop typu SLIM. Chassis 22.1
    Po załączeniu pojawił się obraz z kompletnie rozregulowaną geometrią, ciemny (OSD świeci normalnie - jasno), rozdwojony (wygląda to tak, jakby dwa obrazy nałożyć na siebie, przesunięte względem siebie w poziomie). Dodatkowo wyświetlał komunikat o pobieraniu oprogramowania, czy jakoś tak. Nie mam możliwości zrobienia fotki, jak to wygląda. Reagował na pilota, wszystkie funkcje realizował prawidłowo.
    Podejrzenie padło na pamięć. Po wymianie na czystą, procesor zapisał ją ustawieniami domyślnymi (a przynajmniej "czymś" ją zapisał), lecz sytuacja nie uległa zmianie (zniknął jedynie komunikat o oprogramowaniu). Przetwornica chodzi ok, napięcia ok. Z relacji klienta wynika, że stało się to w czasie pracy, nie było słychać żadnego strzału.
    Czego tu się czepić? Podejrzewam któregoś procka. Widzę, że siedzą tam 4 sztuki Micronas (3 na module + 1 na płycie), a to nie wróży zbyt dobrze... A może ktoś ma wsad do tego konkretnego modelu?

Pozdrawiam.

0 1
  • #2 07 Lip 2009 19:00
    ogryz
    VIP Zasłużony dla elektroda

Ech... Kolejny temat, na który sam sobie odpowiadam...
    Podłożyłem jeszcze dla świętego spokoju pamięć z wgranym wsadem od chassis 22.1 - jak się spodziewałem, bez zmian. Nie chce mi się go dalej męczyć, wraca do klienta z diagnozą uszkodzenia Feature Box'a.

Pozdrawiam.

0