Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabelSklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kolanko wodne - BRC naprawa

06 Lip 2009 16:33 7169 11
 • Poziom 9  
  Witam mam problem z reduktorem firmy BRC kolano doprowadzające wodę pękło i cześć została w parowniku i zdarzyło się to po raz kolejny. Teraz zakupiłem metalowe kolanka wodne i chce sam je założyć ponieważ szkoda mi 40 zł za godzinę roboty mechanika a poza tym i mi przydała by się jakaś praktyka lub jakieś rady na ten temat a najlepiej jakaś foto relacja zamieszczam foto owego parownika.
  Kolanko wodne - BRC naprawa
 • Sklep HeluKabelSklep HeluKabel
 • Poziom 9  
  Hmm a czy mogę spokojnie zdjąć ten najgrubszy przewód biegnący do parownika (ten na samej górze) i te 2 kabelki czarny i różowy . A tak poza tym segery mają dwie dziurki trzeba to jakoś odpowiednio założyć ? , albo uszczelnić kolanko silikonem - ponieważ w tych sprawach jestem kompletnym laikiem.
 • Poziom 10  
  Najgrubszy przewód doprowadza gaz do miksera, możesz go swobodnie zdjąć (gaz jest odcięty przez elektrozawór).
  Te dwa kabelki są od czujnika temperatury parownika także możesz je też odłączyć.

  Znajdź powód dlaczego pęka to kolanko tak samo z siebie raczej nie powinno.
  Czy przewód wodny nie jest przypadkiem za mocno napięty?

  Uszczelnić możesz silikonem motoryzacyjnym odpornym na zmiany temperatury oraz działanie płynu chłodzącego polecam firmę Pro Seal
 • Sklep HeluKabelSklep HeluKabel
 • Poziom 9  
  Niestety kabelki od czujnika temp wyszły z izolacji ochronnej podczas odkręcania go czy teraz jechać z tym to gazownika czy tylko przymocować je tak samo jak były ?
 • Pomocny post
  Poziom 10  
  Zaizoluj je rurką termokurczliwa lub taśmą izolacyjną i po kłopocie.
 • Poziom 9  
  Już wszystko złożone nowe kolanka są ok mam nadzieje ze metalowe nie pękną a drugie plastikowe które było wymieniane tydzień temu było już w wewnątrz pęknięte czy może to być spowodowane tym że ten czujnik temp. wody w reduktorze był uszkodzony i woda była zbyt gorąca i uszkodziła kolanka ? A i jeszcze jedno pytanie czy to normalne przy pracy silnika na gazie wyczuwalny był obok reduktora zapach gazu ?
 • Poziom 10  
  mc211 napisał:
  Już wszystko złożone nowe kolanka są ok mam nadzieje ze metalowe nie pękną a drugie plastikowe które było wymieniane tydzień temu było już w wewnątrz pęknietę czy może to być spowodowane tym że ten czujnik temp. wody w reduktorze był uszkodzony i woda była zbyt gorąca i uszkodziła kolanka ? A i jeszcze jedno pytanie czy to normalne przy pracy silnika na gazie wyczuwalny był obok reduktora zapach gazu ?


  Czujnik temperatury w reduktorze odpowiada za pomiar temperatury płynu chłodzącego po to aby silnik nie został przełączony na gaz gdy temperatura reduktora jest zbyt niska.
  Na temperaturę wody nie ma on wpływu.

  Co do pękających kolanek:
  -mogą one być po prostu słabej jakości i pod wpływem zmieniających sie temperatur pękają.

  czy nie masz za mocno zaciśniętej opaski na wężu wodnym?
  Może po prostu pękać gdy rozszerza się plastik pod wpływem temperatury a opaska metalowa mu na to nie pozwala (inna rozszerzalność cieplna).

  Co do szczelności instalacji gazowej możesz posmarować połączenia mydłem z wodą i sprawdzić czy nie ma nieszczelności lub pojechać na sprawdzenie szczelności układu.
 • Poziom 9  
  Cwany gość z ciebie takie proste rozwiązanie z tym mydłem i bym nie pomyślał.

  A co może spowodować taki uszkodzony czujnik.
 • Poziom 10  
  mc211 napisał:

  A co może spowodować taki uszkodzony czujnik.

  Nic
  Czujnik dba tylko o to aby reduktor nie miał za niskiej temperatury (w takim przypadku przełącza na benzynę).
 • Poziom 9  
  Gaz ulatnia się z rurki doprowadzającej gaz ze zbiornika czy może to być spowodowane uszkodzeniem elktro-zaworu ?
 • Poziom 1  
  czy ktos mi może pomóc chce wymontować parownik aby wymienić kolanko od wody ale mam wątpliwości czy moge sam go zdemontować , jedank to jest połączone z gazem więc niewiem czy moge to sam zrobić
 • Poziom 28  
  Przy wyłączonym zapłonie w samochodzie elektrozawór gazu w zbiorniku odcina dopływ gazu do parownika więc możesz go sam spokojnie odkręcić. Większym problemem jest skręcenie wszystkiego z powrotem i sprawdzenie szczelności układu.