Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Megane II, zamek bagażnika nie zawsze otwiera

06 Lip 2009 18:08 22126 7
  • Poziom 9  
    Witam!
    Od jakiegoś czasu mam problem z otwarciem klapy bagażnika w RMII. Mianowicie najczęściej jest tak, że bagażnik da się otwożyć ( słychać że rygiel puścił i można podnieść klapę) ale po jej zamknięciu nie można jej otwożyć przez długi czas (przy próbie otwarcia nic nie słychać, żeby silniczek pracował i rygiel puścił). Nie wiem gdzie tkwi przyczyna tego problemu. Bardzo proszę o rady.
  • Poziom 16  
    Na 90% to wina samego zamka ale warto zobaczyć też przycisk.
  • Poziom 36  
    Albo uszkodzony kabel w przelotce.
  • Poziom 15  
    Cienki śrubokręt , wyciąg stycznik i go rozbierz zobacz czy jest czysto w środku od tego najprościej zacząć
  • Poziom 1  
    Przerabiałem ten temat.
    Informacja; -- nie ma żadnych zamienników w sklepach
    -- tylko w serwisie za kwotę około 600 zł

Więc sam drogą dedukcji doszedłem do sedna sprawy.
    -- trzeba z pokrywy bagażnika zdjąć obicie
    -- zdjąć wewnętrzną część zamka odkręcając 2 nakrętki
    -- po zdjęciu wykręcić 1 śrubę mocującą dwie części
    -- następnie zdjąć plastikowe kółko zębate z prowadzeniem mimośrodowym
    Przyczyna nieprawidłowego działania
    -- zbyt wytarta część środkowa kółka przylegająca do do części metalowej
    co powodowało blokadę,bowiem kółko przylegało całą powierzchnią
    Naprawa
    -- w miejscu styku kółka przykleić cieńką podkładeczkę do części metalowej
    ( super glu,kropelka )
    --złożyć spowrotem,ja jeszcze dodałem pod śrubę mocującą część plastikową z metalową sprężystą podkładeczkę ,żeby nie powodować mocnego ściśnięcia,gdyż kółko plastykowe musi się swobodnie obracać

Powodzenia
  • Poziom 42  
    Masz piątke odemnie z kolokwium.
  • Poziom 30  
    Najlepsze i najtańsze są metody domowe. Gratuluje inwencji jasiulek 64 :-)
  • Poziom 10  
    miałem identyczny problem w renault megane I i dzięki temu wątkowi a dokładniej wypowiedzi jasiulek_64 udał mi się go rozwiązać.

oczywiście dwa kolejne warsztaty które odwiedziłem zaproponowały mi wymianę całego tylnego zamka (ok 200zł) :) udałem się więc do ślusarza, który pokazał mi w czym rzecz- oczywiście chodziło o tarcie czarnego kółka zębatego o metalową obudowę. Zastosowałem się do wszystkich wskazówek z tego wątku - włącznie z podkładką pod śrubę co w moim przypadku było chyba bardziej kluczowe niż wklejenie cienkiej osłonki pomiędzy dwie trące części - i problem rozwiązany

Najważniejsze jest aby było dużo luzu pomiędzy zębatym kółkiem a metalową powierzchnią- sprawę może też załatwić dłuższa śruba mocująca i wkręcenie jej do połowy.

pozdrawiam i dzięki jeszcze raz :)))