Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sterownik ES1 - brama "Wiśniowski"

06 Lip 2009 20:12 15847 26
  • Poziom 11  
    Witam,

zostałem poproszony o doprogramowanie 1 pilota do centrali sterującej bramą przesuwną. Centrala jest firmy "Wiśniowski". Firma ta nie udostępnia instrukcji i schematów, ale wiem, że elektronikę robi im firma "eLdrim" - niestety, centrala jest dość leciwa, bo z 1997 roku - płytka sterownika ma oznaczenie ES1, a mnie udało się znaleźć najstarszy sterownik ES6.
    Płytka posiada jeden mikroprzełącznik "UCZ" i żadnych diod LED. Podejrzewam, że przycisk niekoniecznie służy do programowania pilota, ale do programowania innych funkcji bramy.
    Wysłałem już do firmy eLdrim maila z zapytaniem o sterownik ES1, ale wciąż czekam na odpowiedź.

Czy ktoś miał do czynienia z tym sterownikiem i może powiedzieć, jak "nauczyć" centralkę dodatkowego pilota?

Zamieszczam zdjęcie poglądowe centralki (niestety robione telefonem):

Sterownik ES1 - brama "Wiśniowski"

Z góry wielkie dzięki za pomoc!
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 1  
    Witam
    mam podobny sterownik, sterowniki ES1 i ES7 są to sterowniki, które potrzebują pilotów na 310Mhz o stałym kodzie.
    Osobiście kupowałem piloty samouczące na 310MHz i programowałem je ze starego-oryginalnego pilota.
    Przyciskiem UCZ można zaprogramować jedynie otwieranie bramy za pomocą przycisku nr1 lub nr2 na pilocie.

pozdrawiam
    rafik_U
  • Poziom 11  
    Dzięki - cenna uwaga - eLdrim proponuje na swojej stronie sterownik eL7Qk jako zamiennik ES1. W opisie jednak widziałem, że jest on na kod zmienny 433,92MHz i już byłem zadowolony, bo został mi akurat od jakiejś roboty jeden taki pilot ;)
  • Poziom 18  
    Do tego sterownika będą działały piloty PIC 310 (granatowe)i programuje się je od pilota już zaprogramowanego, na pewno nie podejdą piloty 2/4k433,92 (szare)
  • Poziom 21  
    W sterowniku jest mikroprzycisk koło radia ,należy przycisnąc ten przycisk jak zacznie przekaznik pulsowac to przycisnąć następnie przycisk w pilocie i przytrzymać go aż się wczyta to jest około 5 sekund.Jeśli masz pilot na 2 przyciski to na jeden z nich można go wczytać. Ja tak steruje 2 bramami z jednego 2 przyciskowego pilota.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 11  
    Dzięki za cenne uwagi - mogą przydać się w przyszłości :)

Ja po prostu w tym przypadku kupiłem nowego pilota PIC 310 i skopiowałem do niego kod z oryginalnego pilota.
  • Poziom 1  
    Witam potrzebna jest wartość rezystora R2 w sterowniku ES1 niby jest oznaczony paskowo ale ewidentnie widać że jest czerwony i nieopaskowany.Prosze o pomoc.
  • Poziom 9  
    Witam Wszystkich;
    Mam uszkodzony układ pamięci w sterowniku ES1 stąd pytanie gdzie kupić taką pamięć 25C02CB1 i czy jest ona zapisywana przed montażem (jeżeli tak to czy istnieje możliwość ściągnąć gdzieś wsad?)czy też przy pomocy przycisku UCZ??? Sterownik po naprawie i zaprogramowaniu pilota działał 1 dzień:( Otwierałem i zamykałem bramę z pilota 30 razy wszystko było w porządku. Na następny dzień brama się tylko otworzyła i przestała działać. Sterowanie ręczne działa. Na układzie zauważyłem małą wypukłość świadczącą moim zdaniem o uszkodzeniu układu.
    Może jest jakaś niedroga alternatywa dla tego sterownika???

Doszedłem do wniosku że zakupię odbiornik + 2 piloty. Mam w związku z tym kolejne pytanie :|
    Czy jest możliwość sterowania tą centralą aby za pomocą jednego przycisku otwierać bramę a drugim zamykać jeżeli tak to jak to rozwiązać?
    Pozdrawiam i Dziękuję za odpowiedzi
  • Poziom 2  
    witam mam pytanie jakiś czas temu zrobił ktoś zdjęcie sterownika es1 a czy mógłbym prosić o zdjęcie podłączenia do silnika,ponieważ mam kilka odlutowanych przewodów i nie wiem gdzie mam je przylutować a nie mam schematu
  • Poziom 2  
    Dzięki za szybką odpowiedź lecz chodziło mi o bramę przesuwną z sterownikiem ES1 .Dziękuję.
  • Poziom 11  
    Witam!

Próbowałem ostatnio wskrzesić moją bramę uchylną Wiśniowskiego ze sterownikiem ES1. Myślałem, że to wina pilota. Kupiłem więc pilota PIC310 ale nie pomogło. Najprawdopodobniej padnięty sterownik. Chciałbym go wymienić na jakiś najtańszy. Chodzi mi o sterowanie tylko otwórz zamknij, może być jednym przyciskiem. W układzie są dwie krańcówki otwarta i zamknięta. Czy ktoś może mi polecić jakieś najtańsze rozwiązanie?
  • Poziom 10  
    Dzień dobry,
    Posiadam bramę przesuwną Wiśniowski ze sterownikiem ES-1 od 1998 i do tej pory nie miałem z nią problemów.
    Dzisiaj brama tylko się zamyka.
    Po naciśnięciu przycisku pilota słychać działanie przekaźnika, brama niestety się nie otwiera.
    Czy ktoś miał podobne problemy?
  • Poziom 10  
    Witam,
    Napęd działa ponownie, wymieniłem przekaźniki P1,P2 (otwieranie, zamykanie), choć nie działał tylko na otwarcie. Dziękuję za odzew.(Kupiłem na Allegro -24V 16A HF115F (JQX115F) 1ZS3 przełącz. w miejsce oryginalnego-RM83P).
    Przy okazji: wszystkiego najlepszego w Nowym Roku 2015 :-)
  • Poziom 10  
    Witam
    Mam problem ze sterownikiem ES 1 a mianowicie brak wyjścia napięcia na lampę.Wymieniłem dziś przekaźnik P3 na oryginalny RM83P i dalej nic.Wygląda na to że przekaźnik nie dostaje napięcia Brama chodzi bez żadnych problemów. Może ktoś ma pomysł co jeszcze oprócz przekaźnika może być uszkodzone?
  • Poziom 10  
    Tak też zrobilem podłączyłem pod silnik tylko miernik pokazuje tam napięcie ponad 35 V.Ciekawe jak długo wytrzyma...
  • Poziom 10  
    Dziękuje za zainteresowanie i odpowiedz:)
  • Poziom 14  
    Witam, czy ktoś mógłby zrobić zdjęcie sterownika ES1 lub wskazać, gdzie takie zdjęcie w sieci jest. Chodzi o zdjecie od strony ścieżek. Powód- Ktoś próbował crossować upalone ścieżki, ale mu nie wyszło (bardzo nie wyszło) i szuka u mnie rady.. Nie mam takiego nieruszanego sterownika, wiec jest problem.
    Z góry dziękuję.