Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
AdexAdex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Hotpoint Ariston - opinie

sefko1 13 Lut 2016 19:53 169742 38
    szopenek2
    Poziom 10  
    Ja jestem uprzedzony do marki Ariston. Generalnie trwałością nie grzeszy.
  • AdexAdex
    goya1978
    Poziom 2  
    wtam. Czy posiada ktos pralko suszarke ariston hotpoint aqalitis? bo mam problem w trakcie suszenia....
    kaxi
    Poziom 3  
    Chyba zależy jak się trafi... my mieliśmy 2 pralki Hotpoint Ariston z serii Aqualtis - jedna "przechodnia" pracuje do dzisiaj bez problemu (z pewnością ok 5 lat), druga zepsuła się 5 miesięcy po gwarancji (AQS73D 29 EU/B).... Zepsuł się moduł, wymiana na nowy to ok 850 zł...
    Ta przygoda mnie skutecznie zniechęciła do zakupów produktów tej firmy chociaż nie ukrywam, że gdy pralka pracowała to byłam z niej zadowolona (czasem tylko komputer jakoś dziwnie obliczał czasy prania i coś, co miało się już kończyć prało się jeszcze 40 minut...)
  • AdexAdex
    son78
    Poziom 10  
    Noszę się z zamiarem kupna lodówki klasy A+++ wybór padł między innymi na Hotpoint-Ariston XH9 T3Z XOJZH http://www.euro.com.pl/lodowki/hotpoint-ariston-xh9-t3z-xojzh.bhtml
    lecz po przejrzeniu opinii na temat tej marki jestem rozczarowany. Ponoć lodówki są głośne, strzelają, syczą, wydają dziwne dźwięki a najgorsze że no frost powoduje zamarzanie jakichś kratek co powoduje blokowanie dopływu chłodnego powietrza do górnej części chłodziarki w efekcie na dole jest zimno, na górze ciepło a serwis nie może sobie z tym poradzić. Potwierdza to kilka osób.
    Z drugiej strony są to opinie z przed kilku lat i dotyczą innego modelu.
    Jak wygląda sytuacja w 2017 poprawiło się coś ?
    Czy ktoś z użytkowników lodówki Ariston może wyrazić obiektywną opinię ?
    misiek1111
    Poziom 25  
    Ja mam pralkę Hotpointa Aqualtis AQXD129, kupiona z 10 lat temu. Robi dla dwóch osób - 0 problemów.

son78 napisał:
    Ponoć lodówki są głośne, strzelają, syczą, wydają dziwne dźwięk

Teraz to chyba większość tak ma. Po trzech miesiącach problem znika - człowiek przestaje zwracać na to uwagę :D

son78 napisał:
    a najgorsze że no frost powoduje zamarzanie jakichś kratek co powoduje blokowanie dopływu chłodnego powietrza do górnej części chłodziarki

W każdej lodówce na górze jest cieplej, a na dole zimniej - takie prawa fizyki. Aby to wykluczyć stosuje się wentylator:
    Hotpoint Ariston - opinie
    son78
    Poziom 10  
    Lodówka Hotpoint stoi już u mnie w domku od miesiaca i musze przyznać ze jak narazie żadna ze złych opinii nie potwierdziła się. Zauważyłem ze w porównaniu ze starą Amica ta nowa świetnie trzyma temperaturę tzn. włącza się rzadko a raczej specyficznie i chyba na innej zasadzie niż stara. Amica kupiona w 1999 roku pracowała przez około 30 minut a potem 30-40 minut przerwy i tak w kółko. Zużycie prądu według danych 1.45 kWh /24 co pochłania 1/3 domowego rachunku za prąd. Temperatura wewnątrz około 8-10 stopni, termostat ustawiony na 6 w skali od 1 do 9.
    Nowa odzywa się zdecydowanie rzadziej. Większość czasu wydaje z siebie cichy szum ale tak cichy ze słyszalny dopiero po przystawieniu ucha w okolice tylnej ścianki. Czasem jest odrobinkę głośniejsza i jak jest cicho w kuchni to słychać ze pracuje a czasem ale bardzo rzadko włącza się głośniejsza praca agregatu. Dźwięk wtedy jest głośniejszy, tonowo niski, jakby u sąsiada za ścianą pracował jakiś silnik.
    Temperatura ustawiona na gorze 5 na dole -18 nawet w upały nie zauważyłem żeby częściej się wlaczala.
    Wszystko oczywiście zależy od trybu jaki wybierzemy. Super Freeze będzie głośniej przez jakiś czas ale za to przy Good Night można spać przy lodówce bo jest prawie bezdzwięczna.
    Taka oto moja krótka opinia na temat tej lodoweczki.
    Acha i jest wewnątrz o wiele ładniejsza niż samsungi.
    dzamnik
    Poziom 10  
    Przemeek1988 napisał:
    Kolega widmo82 ma racje. Śmieszy mnie zawsze jak Polak chce kupić jak najtaniej i chce mieć sprzęt ,który będzie darmowy w utrzymaniu. Tak się nie da. Parametry są z reguły podawane w warunkach laboratoryjnych i w zależności od sposobu eksploatacji urządzenia będą się wahać w jedną lub w drugą stronę. Może pralka też nie powinna pobierać wody ale ma dobrze prać bo jest pralką...? Ludzie ,to jest sprzęt ,robiony tylko przez ludzi!!!!

P.S. zużycie energii w lodówce zależy od tego jak często ją otwierasz, jak często dokładasz do niej towaru i jaka temperatura panuje w pomieszczeniu w którym jest ustawiona.

To ze Polak chce miec sprzet tani w eksploatacji to chyba nic zlego szczegolnie ze placisz ekstra za klase A+
    Do tej pory nikt mnie tak w konia nie zrobil jak BEko
    Indesita mialem i amice mialem i sie zgadzalo z danymi producenta. Tv LG mam i producent podawal 60 W a zuzywa 45W
    Wiec da sie napisac prawde w specyfikacji.
    Chyba nie kupujesz lodowki zeby byla pusta albo telewizora zeby był ciemny.
    Prawie 60 % wieksze zuzycie to nie jest w porzadku a tak bylo nawet jak jej nie otwieralem.
    zisiek
    Poziom 1  
    Jednym przereklamowany sprzęt się nie podoba a innym Polacy.
    Kupiłem jakieś 15lat temu pralkę Aristona i trzeba przyznać ze twardy sprzęt, tylko pod koniec zbyt pracowity. Koniec prania się zbliżał, a frania jeszcze popiorę sobie z 30'. Nową też kupiliśmy Aristona , ale to już inna bajka. Przy praniu w ogóle jej nie słychać, a stara czy prała czy wirowała świst od nowości.
    pawel0240
    Poziom 11  
    Kupiłem pralkę ariston hotpoint dlatego że elektrolux umarł po 4 latach. W tych czasach niestety ale sprzęt robiony jest tak aby po pewnym cyklu pracy odmówil posłuszeństwa