Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Digitex DCT 80 problemy...

07 Lip 2009 01:11 2254 9
  • Poziom 20  
    Witam!

Jestem szczęśliwym posiadaczem centrali Digitex DCT 80. :)

Mam w niej zainstalowaną jedną kartę od lini miejskiej, oraz jedną od lini wewnętrznych.

Wykorzystuję jedną linię miejską, i 3 numery wewnętrznej.

W sytuacji obecnej mam podłączone linie pod numery 24, 25, 26 wewnętrzne.

Problemem jest to iż:

1.) ciągle występuje problem z przełączaniem telefonu podczas zapowiedzi głosowej. Mam na zapowiedź 19 sekund, a zamieściłem w niej komunikat typu "Aby połączyć się z osobą A wciśnij flesz oraz 24, z osobą B wciśnij flesz i 25, z osobą C flesz i 26", oczywiście nie ma nawet czasu na namysł... i nie wiem jak to pomieścić w czasie... a może jest jakieś rozszerzenie dla niej aby można było zapowiedź np. do 30 sekund? choć pewnie nie ma...

2.) Podczas tej zapowiedzi jeżeli ktoś wciśnie #25, to najczęściej objawia się to tym że po prostu nie przełącza... będzie i tak dzownić na 24, (dzwoni na 24 numer zawsze na początku).

3.) Czasem są problemy z przełączaniem, ostatnio to koszmarne, takie że jeżeli ktoś dzwowni to najczęściej nie wybiera tego flesza tylko czeka i aż zgłosi się osoba z 24, która przełącza na inne....

4.) Chciałbym by było tak że jeżeli osoba pod 24 nie odbierze telefonu z lini miejskiej w ciągu 4 impulsów to aby był telefon na linii 25...

5.) Na wyświetlaczu jako licznik rozmów mam napisane ciągle od stycznia: " g231", myślałem że to 9, ale to "g" :D, i nic się nie zmienia po wykonanych rozmowach...

6.) Mam oryginalny kabelek od centrali (innej ale tej samej firmy, zostawił go montażysta centrali w pobliskiej szkole, gdzie jestem dyrektorem, więc mogę porzyczyć go do zaprogramowania.)

7.) Jak zresetować centralę?

Dzięki za wszelakie odpowiedzi!

Bardzo mi ostatnio uprzykrzyła ta centralka życie, a jestem z niej nawet zadowolony :D
  • Moderator - Telefony Stacjonarne
    Dzwoniący wybiera w czasie zapowiedzi sam numer bez flasha i dobrze ja robi to pod koniec trwania zapowiedzi bo w/g moich obserwacji na poczatku zapowiedzi DISA ich nie przyjmuje.
    Trzeba poszukac softu na forum, zaopatrzyc sie w wolniejszy komputer i programować w/g programu.
    pod XP np mi zrywa połaczenie po RSie a na Milenium i kompie 233MHz działa ;)Oczywiście RS wbudowany a nie przejściówka.
    Tam jest funkcja resetu.
    Do tego ,żeby licznik rozmów działał potrzebna jest "zmiana pętli" przy rozpoczęciu rozmowy lub właczenie zaliczania czasowego w zależności jak Twoja centrala miejska to realizuje .
  • Poziom 20  
    soft mam do centralki...

ale w sumie w tym programie to co można zaprogramować? wg mnie to nic konkretnego...
  • Moderator - Telefony Stacjonarne
    Jest wszystko co potrzebujesz tylko np. nie w ilości dzwonków tylko w sekundach.
    Po za tym jak wszystkie sposoby zawiodą, dobrze jest siegnąć do instrukcji obsługi i ja poczytać ;)
    Wtedy nie bedzie takich szkolnych błędów z tym, # lub flashem przed wybraniem tonowym na DISA-e ;)
  • Poziom 20  
    zaraz, zaraz...

ale w instrukcji pisze żeby wcisnąć # i numer telefonu....
  • Poziom 25  
    Modrih, czytaj uważnie, ja nigdzie nie znalazłem tego, aby naciskać # przy wybieraniu z DISA. Jast tak, jak napisał Tracer.
    Pozdro
  • Poziom 20  
    rozumiem, faktycznie, przepraszam.

Od nowa zaprogramowałem i jest znacznie lepiej, głowię się jeszcze tylko jak nagrać ładną zapowiedź..., wykombinowałem coś takiego że do modemu telefonicznego (do PCta) podłączę centralkę, zadzwonię i drugi komputer podłączę jako LineIN do tego z modemem, ale był zbyt trzeszczący dźwięk, pewnie za głośny...

dziś spróbuję jeszcze raz
  • Poziom 25  
    Zawęź też pasmo do 8 kHz to będzie lepiej.
    Pozdro
  • Poziom 20  
    ale gdzie zwęźić, w karcie muzycznej na wyjściu komputera z którego nadaje dźwięk do modemu telefonicznego który łączy się z centralką?
  • Poziom 25  
    Chociażby tak, jak napisałeś. Próbuj.
    Pozdro