Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Logowanie się na youtube.com, google.com itp.

Dammmmian 07 Lip 2009 02:15 6305 12
  • #1 07 Lip 2009 02:15
    Dammmmian
    Poziom 9  

Witam

Od dłuższego czasu mam problem z zalogowaniem się na serwis Youtube, wcześniej miałem zapamiętane hasło i serwis YouTube automatycznie logował mnie na moje konto, jednak gdy wylogowałem, za nic nie mogę się teraz zalogować ponownie.

Wygląda to tak jakby strona logowania wogule nie istniała tzn. wyskakuje komunikat 'Internet Explorer cannot display the webpage'. Wszystko inne działa jak widać mogę się zalogować np. na to forum. Probowałem zalogować się najpierw na google.com i przez google na youtube, ale również z zalogowaniem się na google.com mam ten sam problem. Tak samo mam problem uruchomieniem logowania na stronę kliencką Cyfry + Ica, niewiem czy to ma jakiś związek...

Posiadam PC z Vistą Ultimate, internet mam przez modem kablowy podłączony pod router Netgear. Modem z routerem mam na dole, więc z tym komputerem, z którym mam problem lączę się za pomącą wifi (z tym routerem). sprawdzałem między innymi na laptopie podłączonym pod ten router i wszystko 'śmiga' bez problemu, próbowałem przez serwer proxy nadal to samo, czytałem faq youtube i również nic sensownego się nie dowiedziałem.
    Adres IP i serwer DNS mam ustawiony na automatycznie. Resetowałem modem i router i nadal to samo.

Z góry dziękuje za odpowiedź :wink:

Temat poprawiłem. Regulamin, punkt 11.
    Gusioo.

0 12
  • #2 07 Lip 2009 02:48
    pepsi123
    Poziom 11  

Rozumiem że kożystasz z przęglądarki IE.Jak dobrze pamiętam (nie wiem jak w windows VISTA) ale w XP była możliwość blokowania lub przekierowywania adresów na inny może w tym przyczyna.W windows XP było to C;>WINDOWS>SYSTEM32>DRIVERS>ETC>plik HOSTS(uruchomić za pomocą notatnik) i w pliku powinna być jak dobrze pamietam prawie an samym dole tylko wartość 127.0.0.0 LOCAL HOSTS wszystkie inne adresy bądź strony powinny być usunięte (nie pamiętam dokładnie ponieważna chwile obecną pracuję na win 98 ) ale mogę to sprawdzić jednak podkreślam nie wiem jak jest to w VISTA ale może akurat podobnie, jeżeli nie pomoże zainstaluj inna przęglądarke np OPERA i sprawdź wtedy powinno działać bez problemu

0
  • #3 07 Lip 2009 03:19
    LiMuBai
    Poziom 14  

@pepsi123 - o czym Ty gadasz - to plik mapowania IP na nazwy hostow a nie URLi, nie mac chlopakowi w glowie.

Co do tematu radze uzywac Firefoxa - IE to kamikaze...

Moderowany przez Gusioo:

Kolejna taka światła porada i zaliczy Kolega ostrzeżenie. Proszę zapoznać się z regulaminem i nie proponować obchodzenia problemu.

0
  • #4 07 Lip 2009 03:23
    pepsi123
    Poziom 11  

Wystarczy że adres będzie miał przekierowanie stronki na którą próbuje się zalogować na stronkę co nie istnieje i dlatego tak się dzieje . Łatwo sprawdzić zainstalować operę jeżeli tam działa bez problemu to możliwe że własnie w tym tkwi problem lecz może być milion dodatkowych powodów...A co do tego co napisałeś każdy URL można zastąpić łącząc sie przez IP, bo każdy taki posiada ;-)

0
  • #5 07 Lip 2009 03:28
    LiMuBai
    Poziom 14  

Mylisz domene z URL - niespojnie piszesz - domyslam sie o co ci chodzi ale nie kazdy sie domysli - w ten sposob co tlumaczysz to moze ktos mniej doswiadczony pomyslec ze URL=IP

*Na marginesie - czy hosts to nie plik konfiguracyjny sieci ? bo z tego co pamietam to tak - w takim razie przegladarka nie ma znaczenia (chyba ze winda (jak zwykle) dziala odmiennie od wszystkich innych OSow)

0
  • #6 07 Lip 2009 03:39
    pepsi123
    Poziom 11  

I tu się mylisz;-) zresztą sprawdź wejdz w plik hosts i wpisz teraz nie pamiętam dokładnie czy najpierw IP , a później stronke na która ma przekierować czy na odwrót ,ale zobacz pod local host wpisz 212.77.100.101 a obok odzielajac spacja np www.google.pl) wyglądać ma to tak 212.77.100.101 www.google.pl - teraz wpisując www.wp.pl będzie przekierowywać ciebie na www.google.pl ( tak jak napisałem wyżej może trzeba wpisać na odwrót teraz już nie pamiętam) i teraz dajmy wpiszesz 212.77.100.101 i przekierowanie na www.xxxxx.xxxx ( gdzie strona nie istnieje) po wpisaniu www.wp.pl wywali ci komunikat nie ma takiej strony;-)

0
  • #7 07 Lip 2009 04:03
    LiMuBai
    Poziom 14  

Z ciekawosci sprawdzilem i - nie wiem jak u CIebie ale u mnie takie cos nie dziala :>
    Swoja droga robimy offtopa - trzeba wrocic do tematu bo sa tu tacy "wspaniali" moderatorzy co Ci beda wciskac nie twoje slowa i mysli

0
  • #8 07 Lip 2009 04:07
    pepsi123
    Poziom 11  

Jutro a raczej już dzisiaj sprawdze dokładnie i ustawienia napiszę jak będe na XP u siebie w domku ;-)

*No i masz rację :D To nie będe tutaj pisać tylko najwyżej wyśle na Priv;-) chyba że ktoś będzie ciekaw:D

0
  • #9 07 Lip 2009 05:03
    Dammmmian
    Poziom 9  

Dzięki za tak szybkie odpowiedzi, jak widać to forum nie śpi :D

LiMuBai napisał:
    *przeglądarka nie ma znaczenia (chyba ze winda (jak zwykle) dziala odmiennie od wszystkich innych OSow)

Tutaj niestety masz rację zainstalowałem Firefox, wcześniej sprawdzałem przez google chrome tak samo, więc to wina przeglądarki nie jest.
    Po kliknięciu 'zaloguj się' w youtube, przeglądarka IE przekierowuje mnie na: http://www.youtube.com/login?next=/

Z tego co pamiętam to podczas normalnego funkcjonowanie adres jest inny.

Na moje amatorskie oko wygląda to tak jakby z jakiejś przyczyny serwis youtube blokował mój adres IP lub mój 'internet provider' blokował dostęp do tej strony.

0
  • #10 07 Lip 2009 15:05
    LiMuBai
    Poziom 14  

Hmm takie pytanie - czy masz jakis soft typu firewall/antyspy ? moze "zbanowales" te adresy przypadkiem. Jest jeszcze inna opcja - wirus.
    W ogole VISTA to marniawy system, jak nic nie bedzie pomagalo to moze sprobuj przywrocic rejestr jak i to nie pomoze - reinstal - szkoda czasu na zabawy z windami chyba ze jest to komputer jakies sterowni przemyslowej :)

Moderowany przez Gusioo:

Kilka postów wyżej Kolega proponował używanie Firefoxa, teraz Kolega proponuje format. Pisałem, że kolejny taki post i będzie "nagroda" i słowa dotrzymuję. Regulamin, punkt 12.

0
  • #11 07 Lip 2009 15:23
    Dammmmian
    Poziom 9  

Korzystam z programu antywirusowego ESET NOD 32 Antivirus 4.0.314.0, oryginalnego firewall windows'a i dodatkowo pomagam ochrone przez SuperAntispyware 4.26.1000.
    Z ciekawości wyłączyłem na chwilę to wszystko i problem nadal pozostał, więc to raczej nie to :/

0
  • #12 07 Lip 2009 19:11
    pepsi123
    Poziom 11  

Tak jak obiecałem poniżej zamieszam plik zdjęcie co do przekierowania stron w pliku hosts;-) Specjalnie dla użytkownika "LiMuBai" osobiście sprawdzałem (ze zdjęcia skasowałem osobisćie przykładowy adres IP) ale wpisując ustawienia 212.77.100.101 www.google.pl , po wpisaniu www.google.pl prziekieruje nas na www.wp.pl w IE;-)Dobra blokada rodzicielska;-)

Logowanie się na youtube.com, google.com itp.

0
  • #13 09 Lip 2009 16:28
    Dammmmian
    Poziom 9  

Witam, temat można zamknąć, poniewaz w związku z nieznalezionym rozwiązaniem oraz tym, że sterowniki i windows miałem na osobnej partycji sformartowałem i przeinstalowałem windows'a - i youtube.com działa! :)

1
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo