Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Astra X14XE i gasnacy silnik.

07 Lip 2009 05:35 8358 11
  • Poziom 23  
    Moje Autko w/g dokumentow: 1.4 90 KM

Jest to silnik 16-zaworowy, z dwoma wałkamia rozrządu (DOHC), z wielopunktowym wtryskiem paliwa Multec-S(F) firmy Delco-Remy. Stosowany od kwietnia 1996 w Astrach z oznaczeniem 1.4 16v.

Oznaczenie silnika: X14XE

Czasami gdy wrzucam auto na luz to potrafi mi zgasnac. Kilka razy zapalila sie kontrolka silnika z piorunkiem. Chcialem odczytac bledy sam ale cos mi nie wychodzi.

Mam 16 pinowe zlacze diagnostyczne w puszce z bezpiecznikami. gdy zwarlem ze soba piny 5 i 6 to po przekreceniu kluczyka (bez uruchamiania silnika) nic sie nie dzieje. Gasnie tylko kontrolka check engine. Po wyjeciu spinacza z pinow 5 i 6 kontrolka sie zapala i gasnie dopiero po uruchomieniu silnika.

Szukam tez dokladnego opisu silnika w formacie pdf albo jakiejs strony internetowej gdzie to jest podane.

Pod akumulatorem na samym dole jest umieszczony jakis element. Jest on widoczny tylko od dolu samochodu. Podlaczony jest do niego przewod gumowy ktory biegnie do silnika. Chcialbym sprawdzic co to jest.

Moze zle lacze piny w kostce diagnostycznej przy probie odczytu bledow.

• Poziom 12  
    Wszystko robisz ok, tylko nie każda Astra da się tak podejść... Moja też nie chciała powiedzieć co jej dolega (jak typowa kobieta ;) ). Podjedź pod komputer to ci zdiagnozują... Innej metody niestety nie ma.
  • Poziom 23  
    Taki wlasnie mam silnik

Do czego ten gumowy przewod jest podpiety. Biegnie na dól pod akumulator. Od czego on jest?

Jeszcze jedno - strasznie mocno ubywa mi plynu chlodniczego. Nie widac zadnych wyciekow. Stan oleju jest bez zmian.
  • Poziom 12  
    To jest kolego wąż od termostatu...
  • Poziom 28  
    Po co wąz od termostatu biegłby pod akumulator?
  • Poziom 30  
    Ten wąż to prędzej jest od systemu EGR niż termostatu. Twoje problemy mogą być związane z nieprawidłową pracą tego systemu - nieszczelności w przewodzie podciśnienia lub uszkodzenie zaworu EGR (ten grzybek od którego idzie ten przewód). Najlepiej podłączyć pod diagnostykę, odczytać kody błędów, to może znacznie pomóc w diagnozie usterki.
  • Poziom 12  
    danthe ma racje. Tym wężem specjalna pompka tłoczy powietrze do wydechu jak zapalisz zimny silnik i jest na ssaniu przez jakiś czas jak przysłuchasz się to ją słychać. Czarne małe kółko ok 20 cm średnicy tak ona wygląda. Taka ekologia. A jeśli chodzi o EGR to zaślep go, zwykłą podkładką z kręgielitu.
  • Poziom 12  
    Uszkodzenie zaworu EGR (mechaniczne) nie wpływa aż tak na pracę całego silnika... U mnie wywala check właśnie z jego powodu, bo się zawiesza niekiedy i nie ma problemów z dynamiką ani z gaśnięciem silnika. Jeśli już to prędzej się przytkał od nagaru. Można go przeczyścić, ale na niewiele to się zda, albo zaślepić jak pisze Wielkiboss
  • Poziom 16  
    A w jakim celu ta pompka pompuje powietrze do wydechu?
  • Poziom 1  
    witam

odnosząc się do Twojego problemu, powiem szczerze ze wszyscy zgadując mogą sie mylić, ponieważ wiem to z własnego doświadczenia. Kupiłem asterke w kwietniu tego roku i dzialo mi sie dokladnie to samo co tobie. Na biegu jałowym gasł mi sielnik po wcisnieciu np. hamulca. Zapalała sie kontrolka check i tak samo jak Ty sugerowalem sie forum. Wymienialem kilka rzeczy i niestety to samo. jedynym wyjściem bylo podlaczyc mojego opelka pod kompa. I od razu wykazało błąd dotyczacy czujnika przy skrzyni biegów. Niestety nie byla to tania naprawa ale wiedzialem ze elektryk nie jest tani ale przynajmniej warto bylo, bo od tamtego czasu nic sie nie dzieje, dostalem nawet gwarancje na robocizne oraz przy mnie dodatkowo bylo sprawdzane auto.

powodzenia :)
  • Poziom 9  
    Pozwolcie ze wtrace sie na chwila Pan Pawle poniewaz mam takie samo autko i u mnie przy skrzyni biebow jest tylko jeden czyjnik od swiatla bialego. czy moglbym prosic cos wiecej na temat tego czujnika?? :D