Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
SterControlSterControl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Siemens SF25261 cały czas wypompowuje wodę

07 Lip 2009 08:56 10164 7
  • Poziom 2  
    Mam zmywarkę Siemens SF 25261 - zmywarka cały czas wypompowuje wodę. Nawet jak ją zresetuje to cały czas pompa pracuje Wlewam wodę z zewnątrz i pompa pracuje także - cały czas pompoje - - jaka może być przyczyna - proszę o pomoc - Moduł sterowania wyjąłem - przekaźniki sprawdzone - pod napięciem - wyglądają na sprawne - styki normalnie przełączają - żadnych uszkodzeń na płytce nie stwierdziłem - może nie widać?
  • SterControlSterControl
  • SterControlSterControl
  • Poziom 13  
    może zwarty triak sterujący pracą pompy?
  • Poziom 16  
    Albo zalana jak mowi andyw6
  • Poziom 2  
    sterownik ruszył - ale pojawiła sie woda pod zmywarka - wymieniłem oring pompy myjącej (3 zł) w serwisie - 175 zł !!!!!! - po złożeniu zmywarki teraz znowu cały czas wypompowuje wode - chyba uszkodzony sterownik - co Wy na to?
  • Poziom 2  
    znalazłem usterkę - uszkodzona krańcówka - zwarta - wymieniłem 9 zł na nową - został teraz tylko jeden problem - zmywarka chodzi ale przy pierwszym napełnieniu i drugim - przelewa się woda - około 50 gram -potem już wszystkie pobrania wody i płukania są OK - woda nie ucieka - wyczyściłem łyeak i pojemniczki od niego - wszystko czystwe już - CO ROBIĆ??????
  • Poziom 22  
    Do przeczyszczenia i sprawdzenia płaszcz wodny - (Hydrostat).
    Było wiele już o tym na forum - użyj funkcji szukaj.
    A jaką krańcówę wymieniłeś???
  • Poziom 2  
    Wymieniłem krańcówkę od pływaka przelewu wody - była rozsypana - Po dokładnym oczyszczeniu pływaczka i rurek i parokrotnym uruchomieniu zmywarki wszystko wróciło do normy - woda już się nie wylewa - pływaczek już się nie przycina i reaguje na czas na poziom wody - zmywarka pracuje bezawaryjnie już ok 6 miesięcy