Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zmywarka Siemens SF25261 cały czas wypompowuje wodę

07 Jul 2009 08:56 11802 7
  • Level 2  
    Mam zmywarkę Siemens SF 25261 - zmywarka cały czas wypompowuje wodę. Nawet jak ją zresetuje to cały czas pompa pracuje Wlewam wodę z zewnątrz i pompa pracuje także - cały czas pompoje - - jaka może być przyczyna - proszę o pomoc - Moduł sterowania wyjąłem - przekaźniki sprawdzone - pod napięciem - wyglądają na sprawne - styki normalnie przełączają - żadnych uszkodzeń na płytce nie stwierdziłem - może nie widać?
  • Level 13  
    może zwarty triak sterujący pracą pompy?
  • Level 16  
    Albo zalana jak mowi andyw6
  • Level 2  
    sterownik ruszył - ale pojawiła sie woda pod zmywarka - wymieniłem oring pompy myjącej (3 zł) w serwisie - 175 zł !!!!!! - po złożeniu zmywarki teraz znowu cały czas wypompowuje wode - chyba uszkodzony sterownik - co Wy na to?
  • Level 2  
    znalazłem usterkę - uszkodzona krańcówka - zwarta - wymieniłem 9 zł na nową - został teraz tylko jeden problem - zmywarka chodzi ale przy pierwszym napełnieniu i drugim - przelewa się woda - około 50 gram -potem już wszystkie pobrania wody i płukania są OK - woda nie ucieka - wyczyściłem łyeak i pojemniczki od niego - wszystko czystwe już - CO ROBIĆ??????
  • Level 23  
    Do przeczyszczenia i sprawdzenia płaszcz wodny - (Hydrostat).
    Było wiele już o tym na forum - użyj funkcji szukaj.
    A jaką krańcówę wymieniłeś???
  • Level 2  
    Wymieniłem krańcówkę od pływaka przelewu wody - była rozsypana - Po dokładnym oczyszczeniu pływaczka i rurek i parokrotnym uruchomieniu zmywarki wszystko wróciło do normy - woda już się nie wylewa - pływaczek już się nie przycina i reaguje na czas na poziom wody - zmywarka pracuje bezawaryjnie już ok 6 miesięcy