Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

2007 Toyota Matrix obd kod P2716, skrzynia biegów szwankuje

Slyster 07 Lip 2009 09:52 7816 24
  • #1 07 Lip 2009 09:52
    Slyster
    Poziom 9  

Czesc wam. Mam bardzo dziwny problem z moim 2007 Matrixem z automatyczną skrzynią biegów sprowadzonej z Stanów. Na początek chciałbym dodać że jak kontrolka "check engine" się świeci to problem istnieje a jeśli się ją zresetuje to wszystko powraca do normy. Jeśli pomarańczowa kontrolka "check engine" się świeci to w trakcie jazdy skrzynią biegów szarpie; a najgorzej z biegu 1-2 i 2-3. Na czwórkę jest wyczówalny ale da się z tym żyć. Oprócz tego autem BARDZO rzuca jak przełacza się na bieg wsteczny, czyli R, z obojętnie której pozycji.
    U jedynego mechanika w moim rejonie który podjął się wyzwania doszedł do wniosku że to jednak ECM, pomimo tego że ODB kod jaki mu wyskoczył "P2716 Pressure Control Solenoid "D" Electrical
    (Shift Solenoid Valve SLT)" wskazywał na zawór ciśnienia który jest ulokowany w środku skrzyni. Sprawdzone były przewody, styki a ostateczna decyzja zapadła kiedy zmierzył opór przy zapalonej kontrolce "check engine" który się zgadzał z opisem jaki miał dostępny co jednocześnie wykluczyło wadliwość zaworu ciśnienia, a jedyna rzecz jaka pozostała na liście to ECM. Czy może ktoś ma więcej wiedzy na ten temat prosiłbym o kontakt? Wydałęm już 400pln i wciąż mam auto zepsute a zanim zrobię pierwsze kroki zakupu ECM'u to chciałbym się upewnić że to jednak jest to. Gdyby ktoś miał namiary na elektromechaników czy elektroników (najlepiej na północy, rejony gdańska) którzy chcieli by zaglądnać do mojego komputera i zrobić pomiary czy ewentualną naprawę byłbym bardzo wdzięczny. Z góry dziękuję.

0 24
  • #2 10 Lip 2009 12:35
    kowboj1
    Poziom 9  

Mam ten sam problem Toyota Corolla 2006 automat.Byłem u elektryka(raczej chyba informatyka)ktory potwierdzil to samo.Sterownik do wymiany.Jest to wada fabryczna toyoty.W USA wymianiaj to na gwarancji.U na s niestety Toyota Poland sie wypiela na te usterki w samochaodach z USA

Dodano po 5 [minuty]:

I jeszcze jedno kolego jakbys mial jakies namiary na takie sterowniki to prosze o odpowiedz bede wdzieczny

0
  • #3 21 Lip 2009 00:32
    gradient
    Poziom 9  

"Toyota P2716 wada fabryczna,naprawiam tą wadę i udzielam gwarancji .Ratuj swoją skrzynię i zawartość portfela.

tel.504246118 lub www.autotransmisja.pl tel 504202444"

ten gosc sie oglasza na forum toyoty , moze ktos z was juz sprobowal szczescia u niego bo mam ten sam problem .

0
  • #4 21 Lip 2009 10:53
    Slyster
    Poziom 9  

Zadzwoniłem do niego. Nie wymienia ECM'u tylko naprawia stary. Daje gwarancje na rok czasu. Koszt 2500zł. Czas naprawy 2-3 dni. Może warto spróbować. Dam znać jak już będzie po wszystkim. Pozdro.

0
  • #6 06 Wrz 2009 12:24
    gradient
    Poziom 9  

tel.504246118 lub www.autotransmisja.pl tel 504202444"
    polecam sam naprawiłem tam sprzęt i chodzi lepiej jak przed tym błędem.
    Ta sama cena , jak sprowadzenie nowego kompa z USA.

0
  • #7 06 Wrz 2009 21:32
    chomar4
    Poziom 1  

Miałem taki sam problem z moją Toyotą Corollą 2007 r. Poszukiwałem informacji na ten temat w internecie. Próbowałem też dzwonić do Stanów do brata, aby on się zorientował, jak to wygląda u nich. Miałem możliwość sprowadzenia komputera, ale nie dawali gwarancji, że nie będzie miał tego samego błędu. W Lublinie nie znalazłem nikogo, kto umiałby to naprawić. W końcu zdecydowałem się na naprawę u tego faceta, który się tutaj ogłasza (tel. 504246118- autotransmisja). Dał upust i zrobił to w jeden dzień. Polecam. Gość się zna. Nie robi niczego co nie jest potrzebne. Tak jak niektórzy proponowali, np. wyjmowanie skrzyni :)

0
  • #8 16 Wrz 2009 22:11
    kowboj1
    Poziom 9  

Sprowadzilem ECM z USA o numerze podanym w biuletynie Toyoty.Narazie wszystko OK.Koszt 480 $ ale pod warunkiem ze musialem wyslac moj stary.Tak byloby okolo 700 $.

0
  • #9 18 Lip 2010 10:58
    Postik
    Poziom 2  

Byłem u tego gościa w Jankach pod Warszawą. Facet nie jest zbyt miły ale rozwiązał problem konkretnie. Zostawiłem wóz jednego dnia, a nastepnego odebrałem. W Krakowie w salonie rozłożyli rączki. Chcieli wymieniać skrzynię.

0
  • #10 21 Wrz 2010 10:32
    grzegorzk1981
    Poziom 2  

Witam

Miałem ten sam problem, proponuję sprowadzenie nowego ecm, kupiłem na ebay za 250$ nowy pudełko nigdy nie było otwarte u dealera to około 560$ koszt przesyłki lotniczej z dostawą do 5 dni to 42$. Auto sprawuje się dobrze sam zainstalowałem musiałem tylko pojechać do dealera żeby wpisał numer vin do ecm. Stare ecmy miały wiele wad również te które zostały podane w biuletynie toyoty najnowsza wersja 02k22 pozbawiona jest wszelkich wad.

Pozdrawiam

0
  • #11 15 Paź 2010 11:25
    wilk1969
    Poziom 1  

Witam Kolego.
    Podaj prosze dokładniejszy adres tego serwisu gdzie zapieli ci kluczyk do uzywanego komputera który kupiłeś za 250 $ ,. To jest pilne więc bardzo proszę .

Dodano po 1 [minuty]:

Acha i P.S. podaj gdzie wpisują nowy VIN do starego sterownika .

0
  • #12 15 Paź 2010 15:06
    grzegorzk1981
    Poziom 2  

Witam,
    vin został wpisany przez serwis toyoty na woli w Warszawie www.toyota-wola.pl

Ja kupiłem nowy za 250$ człowiek który go sprzedawał nie wiedział że serwis naprawi wadę na gwarancji więc kupił nowy, Wystawił na licytację i udało się.

Używanego nie polecam nigdy nie wiadomo jak jest stan, jak będziesz obserwował aukcje na ebay może coś znajdziesz jak nie to są strony gdzie można kupić 0d 400$. Na pewnej stronie do której link podaję mozna kupić nowy za 550$+koszt przesyłki ecm będzie zaprogramowany do twojego auta prz zakupie musisz podać numer vin.

http://qcwo.com/otherdeal/Car-Computers/Toyot.../2005-2007-Toyota-Corolla-Brand-New-ECU-02K22

Dodam jeszcze że po podłączeniu nowego ecmu będziesz mógł jeździć nie trzeba programować kluczyków tylko swieci się check engine z błędem który mówi że vin number nie został wpisany

Programować imo trzeba w momencie gdy kupisz używany z wpisanym numerem vin

Pozdrawiam

Pozdrawiam

0
  • #13 08 Lis 2010 22:02
    flybat
    Poziom 1  

Witam mógłbyś mi podać jeszcze jakieś stronki gdzie można kupić nowy ecm , wszędzie szukam i nie moge znalezc , na tej stronie którą podałeś już tej części nie ma. Kupiłem na ebay używany okazał się zepsuty , znalazłem gościa który obiecał mi go naprawić zerwał pląbe części nie naprawił a ja jej teraz nie mogę oddać w plecy 150$
    jestem bez auta 3 miesiące , szlak mnie trafia javascript:emoticon(':cry:')

0
  • #14 23 Lis 2010 16:47
    grzegorzk1981
    Poziom 2  

Witam.
    Szukaj tylko nowego ostatnio na ebay widziałem nowe a na tej stronce dzisiaj są dostępne 2 sztuki. Jak możesz prześlij mi numer ecmu jaki masz to coś poszukam najlepjej na maila. Mi też zajeło 3 miesiace. Mam jeszcze numer do gościa ale to na maila który wpisze ci w ecm numer za 150pln w serwisie chcieli prawie 300.

Dodano po 3 [minuty]:

http://www.toyotapartszone.com/2007/84-04-394...corolla-electronic-fuel-injection-system.html

0
  • #15 11 Gru 2010 22:07
    Postik
    Poziom 2  

Szukałem komputera w USA na ebayu, u dilerów i ch... wie gdzie jeszcze. Ceny zabijające, gwarancje żadne. Straciłem czas i kase. Zrobił mi to niepozorny gość spod warszawy. z jakiejś wiochy spod piaseczna. skrzynia działa rewelka. bez zarzutów od wakacji. wystawil gwarancje na piśmie . Jego telefon znalazlem na tym forum. Przerobilem już wysylke komputera z USa za 100 $ + przesyłka+ akcyza+ Vat+ czas Nie polecam. W Krakowie u dilera toyoty mnie pogonili jak chciałem przepisać kluczyki do immobilisera ( za jedyne 300 zł gdyby mój samochód był europejski) :)

P.

2
  • #16 08 Lut 2011 16:13
    grzegorzk1981
    Poziom 2  

Witam
    Jeżeli nie jest to tajemnica możesz napisać za jką kwotę ci naprawił?

Pozdrawiam

0
  • #17 07 Mar 2011 19:15
    gradient
    Poziom 9  

Witam

pozdrawiam wszystkich posiadaczy tego problemu .

Z bólem stwierdzam ze ostatnio samochód mi zwariował.
    Prawdopodobnie ECM do wymiany.

0
  • #18 20 Mar 2012 18:36
    ftomi
    Poziom 1  

Mam Corollę LE 2006r. Miałem też problem z komputerem. W sieci znalazłem, że jest akcja serwisowa na całym świecie. we wrześniu 2011r. zgłosiłem do Toyota Polska i po kilku miesiącach dostałem informację, że mam się zgłosić do serwisu na darmową wymianę komputera w ramach gwarancji.

1
  • #20 22 Gru 2012 22:05
    matrixrx
    Poziom 1  

grzegorzk1981 napisał:
    Witam
    Jeżeli nie jest to tajemnica możesz napisać za jką kwotę ci naprawił?

Pozdrawiam
    witam mam problem z toyotą matrix potrzebuje namiary na kogos dobrego wyskoczył błąd P2716 chcą za taka usługe 800zł ale jeszcze niewiem gdzie sie zgłosic z tym problemem masz jakies namiaty morze ?na kogos

0
  • #21 29 Mar 2013 02:36
    zdeterminowany
    Poziom 1  

Witam wszystkich użytkowników Toyoty Corolla ,Corolla Matrix 2007 z USA . Posiadałem po badaniu problem z błędem P2716 wskazuje on zawór ciśnieniowy w skrzyni biegów a w efekcie usterkę ECM. Ten temat przegryzłem od początku do końca. Ustaliłem w internecie że w sierpniu 2010r toyota Amerykańska ogłosiła swoim biuletynem że ogłasza kampanie wymiany ECM-ów w ponad milinie egzemplarzy tych pojazdów z roczników 2005-2007. U mnie był problem ze skrzynią biegów która szrpała przy zmianie i wstecznym. Zgłosiłem mój problem do servisu Toyoty w Polsce która po czasie poinformowała mnie że mam racje jeśli chodzi o tą kampanie wymiany darmowej ECM ale w Polsce w takim wypadku servis musi mieć zgodę z Toyota Motors Company gdzie wysłali zapytanie i na odpowiedź kazano czekać cztery tygodnie. Tyle nie czekałem , po dwóch tygodniach przedzwonił do mnie sympatyczny pracownik servisu Toyoty i poinformował że otrzymali zgodę na darmową wymianę i zapraszają do siebie.Tam napiłem się kawki poczekałem ok. 3 godzinki i wszystko się dobrze skończyło nie płacąc złotówki . Jak się okazuje każdy servis na świecie Toyoty musi to wykonać.
    W między czasie kolega w Niemczech ustalił mi to samo i już byłem zdecydowany tam jechać lecz nie było ppotrzeby ponieważ polskich servis toyoty wykazał się również profesjonalizmem. Mam teraz nowy ECM z końcowym numerem K23 i śmiga jak nowy. Pozdrawiam .

0
  • #22 17 Gru 2014 15:47
    toyotacorollausa
    Poziom 1  

Dziękuję bardzo za informacje o komputerze wymiany za free w salonie toyota bende miał wymieniony komputer za darmo toyota corolla 1.8 automatic 2005 yeeeaaaa !!!!!!!!

0
  • #23 03 Sty 2015 18:44
    jakowit
    Poziom 9  

Koledzy możecie podać z jakich miast serwisy toyoty zgodziły się na bezpłatną wymianę komputera w ramach akcji serwisowej. Mam ten sam problem z szarpaniem skrzyni po pojawieniu się kodu P2716 w corolli 2006 1.8 le z usa.

2
  • #24 05 Sty 2015 20:03
    kostek250
    Poziom 11  

Najlepiej skontaktuj się z toyota motor poland niektóre akcje ograniczone są czasowo niektóre nie jak jest z twoją? oni powinni dać ci odpowiedź

0
  • #25 13 Gru 2015 10:51
    jastryna86
    Poziom 2  

Tak, Toyota Motor Poland -WARSZAWA nie robi zadnych przeszkod jezeli po VIN sprawdzą , że przysługuje. Każdy salon ma obowiązek wysłać takie zapytanie mailem w trosce o utrzymanie klienta. Rybnik pozdrawia

0