Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

T610 trup - czerwona dioda

07 Lip 2009 11:02 1261 6
  • Specjalista Automatyk
    Witam! mam t610 z czerwoną diodą która świeci przy ładowaniu. Wiem ze temat był omówiony ale nie znalazłem odpowiedzi. Wgrałem mu wszystko mcu+modem+gsdf wszystko jest ok na ufs-ie. Przelutowac układ zasilania?? (który to?). Mam HA w domu. Prosze o pomoc:)
    PS: jakas inny trik z softem?

log z ufs
    Code:

Please Connect Cable to Switched-Off Mobile
    Mcu_Id: 5B 08 02 01 FF FF FF FF
    Secure Boot Ok, Time: 00:05
    Fl_Id : 00898864 Intel 28F640W18T {2}
    Blk_0 : 800000
    IMEI  : 351956-00-******-*
    ULock : Factory_Off : 0000
    NCK   : 82110220
    NSCK  : 70985399
    CCK   : 80152156
    SPCK  : 59993314
    LockSt: Sim_Locks Open, Mcc+Mnc: FFF-FF, 5555 55
    Mcu_Sw: R6C005 prgCXC125572_EMEA_1
    BackUp:'T610_35195600*******_2009_07_07_11_12_59.sim'
  • Pomocny post
    Spec od GSM
    włącznik ok? ;)

przelec hotem power IC oraz procka i flasha.
  • Specjalista Automatyk
    włacznik ok, skok wyczuwalny styki poprawiłem. Co do HA to jaka temp wybrac i jak ustawic pt803?? Pozdrawiam!
  • Pomocny post
    Poziom 37  
    Zasileniem i również tą diodą 'rządzi' viktoria - n800.

• Specjalista Automatyk
    Dzieki za pomoc, własnie wylutowałem n800 ale nie mam jak postawic kulek bo nie zaimwestowałem jeszcze w paste i sita. Pojade do kolegi i postawie to, oby pomogło. Napisze jaki bedzie efekt. Pozdrawiam!

Dodano po 2 [godziny]:

Układ przelutowany, objawy te same. Tel dalej matwy, czerwona dioda podczas ładowania. Jakies dalsze sugestie?
  • Pomocny post
    Poziom 37  
    Przede wszystkim musisz mieć naładowaną baterię - na naładowanej nie powinna się świecić.
    Potem jeśli jednak się świeci to sprawdź czy świeci się bez ładowarki.
    Jeśli świeci tylko z ładowarką to masz zwarcie pod viktorią lub w samym układzie - nie ma innej opcji.
    Ta dioda jest włączona do napięcia ładowania z jednej strony i viktoria drugą nóżkę zwiera do masy jeśli trwa ładowanie. Więc albo naprawdę ładuje, albo masz stałe zwarcie do masy tam gdzie zwykle robi to viktoria.

Druga sprawa to wylutować glasa od ładowania i zrobić 'na zworkę' B5-C5. Bo może na linie DCIOint trafia jakieś napięcie inicjujące ładowanie - bo korozja pod glasem częściowo przewodzi.

I sprawdź z zasilacza ile pobiera prądu - czy niewłączanie się spowodowane jest zwarciem czy raczej przerwą w zasilaniu.
  • Specjalista Automatyk
    Dzisiaj odniosłem tel, dzieki za pomoc. Temat zamkniety
    PS: Pomocne uwagi przydadzą mi sie w przyszłości. Pozdrawiam!