Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Elemis 5511T pas na dole ekranu c.d.

23 Maj 2004 15:42 1082 7
  • Poziom 10  
    Witam
    W ww TV pojawił mi się czarny pas na dole ekranu szerokości ok. 3 cm (wielkość obrazu zmniejszyła się właśnie o ten pas, dodatkowo obraz w górnej części stał się rozciągnięty)
    W jednym z archiwalnych postów znalazł się opis takiej usterki, przyczyną był C562 2m2/63V. Po wymianie elka usterka ponowiła się po kilku min.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 15  
    A najlepiej wymień wszystkie kondziorki w V koszt niewielki a masz pewność.
  • Poziom 16  
    Sprawdz potencjometr od liniowości pionowej.Po tylu latach może przerywać.
  • Poziom 10  
    Zgodnie z sugestią Kriti wymieniłem wszystkie elki w obwodzie odchylania V.
    Niestety usterka występuje nadal. Po włączeniu odbiornika wszystko jest OK. Po pewnym czasie jednak pas pojawia się. Zaobserwowałem także nowy objaw u góry ekranu na wysokości ok.3cm zaczęła się pojawiać wraz z dolnym pasem, cienka czarna kreska
    8O
  • Poziom 26  
    Schładanie scalaka lub częsci obok może dać ci jakąś podpowiedz.
  • Poziom 18  
    Wczoraj do 11 w nocy walczyłem z curtisem miał jaśniejniejszy pas poziomy pośrodku kinola przy normalnej szerokości obrazu oraz - miał podobne uszkodzenie jak twoje - po wymianie elektrolitów i dla pewności innych kondków oraz samego scalaka w okolicy pionu pas był nadal - pomogło podregulowania napiecia w pierwszej przetwornicy. Warto spróbować
    Pozdrawiam!
  • Poziom 10  
    Dziękuję wszystkim, w szczególności użytkownikowi Track
    Po wymianie potencjometru od liniowości pionowej usterka ustąpiła :)
    Pozdrawiam