Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Problem z antena naziemna nie ma POLSAT oraz tvp3

kamil3232 07 Jul 2009 11:36 4740 5
    kamil3232
    Level 10  
    mam problem otoz

od jakiegos czasu moi dziadkowie nie maja programow tvp 3 i polsat

korzystaja z takiej anteny:
    Problem z antena naziemna nie ma POLSAT oraz tvp3

telewizor marki: watson fa5432t

co moze byc przyczyna, ze nie odbiera tych kanalow?
    antena byla obkrecana wkolo pozniej bylo ustawianie strojenie, ale polsatu i tvp 3 jak nie ma tak nie bylo

no wiec dziadek sie wkurzyl i kupil druga taka sama antene i "antenowa zwrotnice az-2/6-69/42,59/" do polaczenie ich razem pod jeden TV

jednak to nie wiele dalo bo znalazlem tvp 3 ale o bardzo slabej jakosci

aha i w domu jest tez inny tv i antena w zupelnie innym miejscu i polsat odbiera ale jakosc tez nie jest najlepsza

dodam tylko ze tam gdzie nie ma polsatu to anteny sa przymocowane do muru, a dach domu jest metalowy

co moze byc nie tak?

(aha i przepraszam za umieszczenie tematu w zlym temacie jezeli tak sie stalo i prosze o przeniesienie)
    terrade
    Level 36  
    Nie podajesz żadnych namiarów, potrzeba więcej danych.
    Wygląda, że mieszkasz w Kluczborku, a odbierasz z RTCN Wrocław *G.Ślęża* z odległości 103 km. No to nic dziwnego, 103 km dla siatki to za dużo, a kłopotliwe programy mają wysokie kanały (TVP3 42, Polsat 59). 1000kW TVP2 na kanale 25 to dużo więcej niż 800kW Polsatu - wcale nie 10/8, dodatkowo tłumienie kabla itd.
    kamil3232 wrote:
    no wiec dziadek sie wkurzyl i kupil druga taka sama antene i "antenowa zwrotnice az-2/6-69/42,59/"
    W jakim celu? Jak też mam nadzieję, że te 6-69 są z wyciętymi 42 i 59.
    Nie ważne, dodatkowo masz kierunki na Chrzelice 65km, Wręczycę Wielką ok.50km, Mikstat 65km. W każdym przypadku konieczne będą minimum 2 anteny - porządne yagi o dużym zysku i mocny wzmacniacz ok.25dB (nawet i 30dB, ale nie na Wręczycę) i to rozdzielić na wszystkie TV (a nie kilka siatek po jednej na TV).
    jatzek j
    Level 21  
    Siemanko .Nie piszesz chłopie od jakiego czasu występują takie problemy . Jeżeli jakość programów pogorszyła się w krótkim okresie czasu to na początek trzeba sprawdzić sam TV[oczywiście podłączając do anteny inny odbiornik ] , a następnie sprawdzić [w zasadzie wymienić ] płytkę wzmacniacza w antenie [na sprawdzoną ] .Z tą maksymalną odległością do anten siatkowych [oczywiście warunki lokalizacji mają duże znaczenia ] mój szanowny przedmówca ,,troszeczkę'' przesadził . Posiadam w warsztacie ,,zwykłą siatkę ''[nie mam czasu aby coś lepszego zabudować ]odbieram zarówno TV Kraków-3 oraz TV Wrocław -3 , nie mówię już o TV Katowice na które jest ukierunkowana antena .Obracając antenę odbieram TV 4 z Wrocławia .Przyznaję ,że odbiór TVP 3 Kraków przy kiepskiej pogodzie jest nie najlepszy .
    terrade
    Level 36  
    Co do tego "TV 4 z Wrocławia" to odbierasz to raczej z 4 razy bliższego Opola, zaś kamil3232 nie ma na to szans.
    Oraz nie pisałem o odległości maksymalnej dla siatki, postaw na środku Polski Mount Everest, a na nim nadajnik 1000kW i Czesi będą się cieszyć odbiorem :)
    kamil3232
    Level 10  
    no to tak:

nie jest to problem u mnie w domu w kluczborku tylko w oddalonej o ok. 30km na polnoc od KLB wiosce Janówka

problemy zczely sie pod koniec maja
    wczesniej wszystko bylo w porzadku (wszystkie kanaly: tj. tvp1 ,tvp2, tvp3, tv4 oraz polsat odbieraly dobrze)

nowa antena nic nie pomogla byla kierowana we wszystkie kierunki swiata razem ze stara antena i bez niej nie bylo tvp3 oraz polsatu

pod te anteny byl podlaczany (w celu sprawdzenia) inny telewizor i bylo to samo..

a moze to ma cos wspolnego z kable moze byc gdzies lekko przetarty i wtedy moze dobrze nie wysylac sygnalu?

albo moze to zalezec od dlugosci kabla?

a moze jakas inna antena bylaby lepsza do odbioru wyzej wymienionych stacji?
    terrade
    Level 36  
    kamil3232 wrote:
    ok. 30km na polnoc od KLB wiosce Janówka
    To niewiele zmienia, ot masz blisko do Mikstatu, a za daleko do Chrzelic.

A co do reszty to już napisałem w pierwszym poście co robić, choć najpierw oczywiście należy wymienić kabel. Fani siatek biorą zawsze co najtańsze, a najtańsze kable szybko się zużywają (rzekomo po 2-3 latach, szukaj więcej na forum).