Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy może sie spalić panel od radia??

magiera23 07 Lip 2009 12:39 1536 4
  • #1 07 Lip 2009 12:39
    magiera23
    Poziom 9  

Witam.

Mieszkam w UK, od kilku dni jestem posiadaczem Golfa MK3 1.4 rocznik 1994. Jechałem z podpietą do zapalniczki nawigacją i słuchalem jednocześnie radia. Nie chcący pogłośniłem radio na maksa i autko zgaslo. Odcieło cała elektryke. Odpaliłem autko ponownie i wszysko było wporzadku po za radiem które nie dziala. Sprawdzilem bezpiecznik ale po wymianie na nowy radio i tak nie działało.
    Przed awarią radio działało po włożeniu kluczyka do stacyjki.

Jak poradili mi na innym forum zamienilem miejscami dwa piny z zasilaniem czerwony i zółty.

I mam pytanko. Radio ma teraz zasilanie co dziwne cały czas tylko po włożeniu kluczyka jak przed przełożeniem kabelków. Ale miga czerwona lampka i po włożeniu panelu mogę tylko wyciągnąć CD. Reszta funkcji nie działa. Czy panel mógł sie spalić mimo tego że reszta radia działa. I jak to możliwe że mogę wyciągnąć płytę a panel nawet nie daje znaku życia.
    Proszę o pomoc.

Radio kenwood
    [url=http://images48.fotosik.pl/157/c98029d2c068ef0dmed.jpg]Obrazek[/URL] [url=http://images48.fotosik.pl/157/860ce13704cb1417m.jpg]Obrazek[/URL]

0 4
  • #2 07 Lip 2009 12:45
    djlj24
    Spec od car audio

Z opisu wynika, że radio nie dostaje sygnału ACC. Bardziej mnie zainteresowała przyczyna takiego zachowania i wszystko wskazuje na problem albo z połączeniem klem na akumulatorze albo też układem regulacji napięcia w instalacji i to warto sprawdzić aby nie stało się coś poważniejszego niż uszkodzenie radia (np. autko zgaśnie w momencie wyprzedzania a wtedy i hamulce przestają działać).

0
  • #3 07 Lip 2009 12:50
    magiera23
    Poziom 9  

A co to jest ten sygnał ACC.
    I czy jeżeli spaliła sie kostka stacyjki to po tej zamianie pinów może nie działać panel?

0
  • #4 07 Lip 2009 14:48
    djlj24
    Spec od car audio

ACC to czerwony kabelek idący do radia - trzeba połączyć oba przewody razem z tego miejsca gdzie idzie plus na stałe (w złączu są dwie opcje - albo oba do czerwonego albo oba do żółtego) - wnioskuję, że +12V jest na pewno tam gdzie teraz jest podłączony żółty kabel.
    Kostka przy stacyjce może być przyczyną - widzę, że w VW to nie pierwszy przypadek.

0
  • #5 07 Lip 2009 16:27
    magiera23
    Poziom 9  

djlj24 napisał:
    ACC to czerwony kabelek idący do radia - trzeba połączyć oba przewody razem z tego miejsca gdzie idzie plus na stałe (w złączu są dwie opcje - albo oba do czerwonego albo oba do żółtego) - wnioskuję, że +12V jest na pewno tam gdzie teraz jest podłączony żółty kabel.
    Kostka przy stacyjce może być przyczyną - widzę, że w VW to nie pierwszy przypadek.

troche to skomplikowane dla mnie. za radiem mam takie koski i zmieniłem te oto kabelki i teraz pytanie czy te ktore mam polączyc to są własnie w tej kostce???

Czy może sie spalić panel od radia??

0
  Szukaj w 5mln produktów