Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

cyfrówka 2009 wakacje

07 Lip 2009 14:01 1560 9
  • Poziom 14  
    Przyznam, że czytałem wiele postów i poprzez kilka mega textów różnych przebrnąłem. Przeszukałem portale podobne do fotopolis również. Efekt tego jest taki, że jestem dosyć mocno skołowany i oczy już padają. Dlatego zapytam tutaj szanownych użytkowników ELEKTRODY.
    Szanowni Państwo,
    poszukuję aparatu kompakt do ok 700pln który:
    - jest nowy, na gwarancji;
    - ma więcej niż 6 mpx;
    - ma matrycę większą niż 1/1,8";
    - ma pełnego manuala (ostrość, światło, czas migawki, etc);
    - makro koniecznie;
    - jest zasilany bateriami AA (paluszki);
    - potrafi zrobić więcej niż 1 fotografię na sekundę;
    - ma stabilizację obrazu nieprogramową (mechaniczną czyli też optyczną);
    - dobrze byłoby aby miał szeroki kąt - ale w tej cenie to rzadkość.
    To tyle wymagań.

Swego czasu miałem CANON Power Shot A75 - super, ale szybkość matrycy (brak możliwości zrobienia dobrej fotografii w ruchu) i jej rozdzielczość przestały mnie zadowalać. Zamieniłem na KODAK C813 - to kompletna klapa. Już go sprzedałem. Proszę o pomoc, podanie jakiego linka do wyszukiwarek po kryteriach określonych wyżej lub określenie własnych doświadczeń ze sprzętem o wymienionych, bądź lepszych parametrach.

PS. ZA LINKI DO ALLEGRO BARDZO DZIĘKUJĘ - to nie ma sensu, bo jak usiłowałem przeglądać posty na elektrodzie to są mało czytelne ze względu na to, że aukcje już dawno nie istnieją.
    Nie jestem plebsem medialnym i nie podnieca mnie 100x zoom optyczny i napis 20MPx - ważna jest dla mnie matryca, duża, dobra, aby nie szumiała jak Niagara.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 14  
    Canon A1100 IS posiada matrycę typu CCD wielkości 1/2,3 czyli o wiele mniejszą niż opisałem powyżej.

WIELKOŚCI MATRYC załączam na obrazku
    cyfrówka 2009 wakacje

Tak więc jest to maleństwo, a co za tym idzie programowo jest poprawiane zaszumienie i cyfrowo regulowane pewne opcje i dlatego nie spełnia kolejnego kryteria - full manual.

Ale dziękuję za szczere chęci.

Ja naprawdę nie jestem medialną osobą :) Nie zależy mi na napisach megapixeli i zooma. Zależy na jakości. Ja rozumiem, że miniaturyzacja, sam pracuję z nanotechnologiami, ale ilość fotoelementów 12mega na 25mm^2 to przesada :)

Za używane dziękuję - pierwsze kryterium - powiedzmy dlatego, że nie będę miał wtedy zwrotu środków.
  • Poziom 14  
    Panasonic mi polecano ale TO to to ma jakieś ładowarki i akumulatory - odpada. Owszem są modele panasonic na paluszki ale maja maleńkie matryce. No cóż - poczekam na opinie innych. może jakiś model fuji, ricoch albo co?
  • Poziom 14  
    Przyjacielu, jakie to FUJI proponujesz? a może jednak znasz dobrą, mało marketingową porównywarkę?
  • Poziom 14  
    OK. dziękuję za rekomendacje.
  • Poziom 14  
    Z racji ceny i rekomendacji wybór padł na CANON a1100is. Sprzęt po podłączeniu do Windowze nie zachowuje się jak pendrive. Widać go jako APARAT FOTOGRAFICZNY. Przy podłaczeniu po raz pierwszy był mały problem: windowze informowały że "[...] urządzenie może nie działać poprawnie [...]". Wystarczyło pokręcić przełącznikiem i "zaskoczył".
    Fotografie określę jako rewelka jak jest dobre światło. Przy kiepskim oświetleniu widać szum. Zmiana rozdzielczości na mniejszą w znaczącym stopniu poprawia jakość.
    Filmy ładnie nagrywa, ale nie ma możliwości zmiany ZOOM podczas nagrywania (tylko powiększenia elektroniczne są możliwe).
    Dałem za niego nieco poniżej 600pln i mogę śmiało polecić tę maszynkę, bo stosunek jakości do ceny to jest rewelka. Załączam fotkę makro przy ostrości usatwionej do najmniejszej zębatki - wyszło fajnie, ale to samo musicie określić - każdy wedle własnego uznania.

cyfrówka 2009 wakacje

No i jest kolor czarny (hura, hura, hura)- tak mi go w Kodaku C813 brakowało... No ale trzeba za to było zapłacić 3 razy więcej :)

Warto zainwestować w akumulatory, bo jako taki aparacik jest za lekki.