Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Karta pamięci MicroSD - uszkodzona? Nie można formatować.

07 Lip 2009 16:38 83961 14
  • Poziom 9  
    Witam mam problem. Chyba padła mi karta pamięci microSD 2GB (jakaś no-name dołączona do nokii N82).

Kupiłem telefon z Germanosa. Dostałem wszystko co powinno być, na początku telefon pokazywał że karta uszkodzona. Sformatowałem ją w tel. i było dobrze. Wrzuciłem do komp. przez adapter i skopiowałem parę tapet, kilka filmików. Włożyłem do telefonu i się zawiesił. Aby cokolwiek zrobić musze wyjąć karte pamięci. Jak wyjmę jest ok. Karty nie moge sformatować w kompie, pisze że "system Windows nie był w stanie zakończyć formatowania" przez konsole CMD też mam podobne błędy, 'brak dostępu' itd.

Próbowałem różnych programów WinHex, DMDE itd aby zamazać zerami kartę pamiłęci, ale nic z tego, programy się wieszają. WinHex widzi na karcie dużo cyferek (w kodzie Hex) ale nie widzi folderów, bo chyba je przez ten program usunąłem, Windows widzi foldery, ale ma problemy z ich otwieraniem. DMDE wiesza się przy wczytywaniu dysku.

Karta zacina telefony z Symbianem, te z Javą chodzą ale nie chcą jej formatować, komputer nie chce jej formatować, aparat cyfrowy też pokazuje błędy przy formacie, taka sama sytuacja jak w moim czytniku ma miejsce w czytniku kolegi przy urządzeniu wielofunkcyjnym.

Czy jest na to jakaś rada.? Karta jest widoczna w systemie, bez problemu Win XP ją znajduje i pokazuje w moim komputerze. Karta padła, czy raczej można by coś z nią zrobić?
  • Poziom 18  
    Miałem podobne objawy do opisanych przez Ciebie. Karta była na gwarancji - została wymieniona jako uszkodzona.
    Ja również próbowałem ją sformatować różnymi programami i też bez rezulatu.
    Pozdrawiam
  • Poziom 13  
    Mi pomoglo kiedys takie znalezione rozwiazanie (ponizej link skad ono pochodzi):

Dopiero gdy na jakimś forum dla fotografów (oni co chwila kasują sobie cenne fotki :) ) wyczytałem, że można coś zadziałać programem WinHex. Program ten pozwala na niskopoziomową edycję plików czy dyskówm grzebanie w boot-sektorach, etc.
    Po wstępnym ogarnięciu opcji (i napsuciu tak, że karta zupełnie straciła jakikolwiek rozmiar, system, czy co tam miała wcześniej) zastosowałem taką kurację:
    1. wyczyściłem kartę SD do kompletnego zera… calusieńką zapisałem zerami… włącznie z boot-sektorem, etc, etc
    2. sklonowałem do pliku całą zawartość innej karty SD o pojemności 32 MB
    3. na pustą kartę 1GB za pomocą WinHex’a przeniosłem obraz karty 32MB
    4. karta zaczeła być widoczna w systemie (pierwsze oznaki sukcesu!)
    5. po formacie w Windowsie na FAT32 karta odzyskała pierwotny rozmiar 1GB i zaczeła być normalnie widziana i przez PC i przez N800 ! ! !

http://www.imrahil.com/2007/03/27/naprawa-uszkodzonej-karty-sd/
  • Poziom 9  
    pisałem już że próbowałem winhex'a :)
  • Poziom 18  
    Moim zdaniem ona zwyczajnie padła. Obawiam się, że takie działania pomogą jak umarłemu kadzidło. Jeśli uszkodzenie dotyczy komórek pamięcie to pisane działania np. z WinHex'em bardziej maskują problem niż go rozwiązują.
  • Poziom 9  
    witam wszystkich
    przepraszam za odkop, ale nie widziałem sensu zakładania nowego tematu ;)
    otóż mój problem jest następujący:
    kupiłem karte Kingstone 2GB Micro SD z adapterem na SD.
    No i bez zastanowienia wrzuciłem kartę do mojej cyfrówki Samsung Es25, aparat wykrył kartę, wszystko było ok. Później przełożyłem kartę(samą micro sd) do mojej noki 3110c, telefon pokazał że karta jest niesformatowana no to wieczorem podłączyłem ją do komputera. No i nic, żadnej reakcji, komputer nie wykrywa karty, ani laptop ani pc. :(
    Gdy wkładam ją do aparatu wyskakuje "Błąd karty" i aparat się wyłącza.
    nie wiem co robić, próbowałem różnymi programami, ale co z tego skoro nie mogą wykryć dysku ;/
    proszę o pomoc
  • Poziom 14  
    Witam,
    pokaż co mówi CHIPGENIUS, może znajdziemy jakiś utill dla twojej karty.
    pozdrawiam
  • Poziom 9  
    Karta pamięci MicroSD - uszkodzona? Nie można formatować.
    Zdjęcia, oraz wszelką grafikę dodajemy za pomocą opcji "Dodaj obrazek". Poprawiłem ale proszę zapamiętać i stosować. (gsm_virus)

Zaznaczone dyski jest to właśnie czytnik kart, a dysk L: to jest gniazdo w którym "siedzi" karta.
  • Poziom 14  
    próbowałeś sformatować kartę poprzez inny czytnik?
  • Poziom 9  
    ratujdane napisał:
    próbowałeś sformatować kartę poprzez inny czytnik?

patrzyłem na laptopie i też nie chce jej wykryć, właśnie w tym jest cały problem

:arrow: gsm_virus
    ok, będę pamiętał ;)
  • Poziom 14  
    Przykro mi ale karta nadaje się tylko do kosza.
  • Poziom 9  
    ona ma 2 dni, a uznają gwarancje?
  • Poziom 9  
    no to nice :)

Moderowany przez gsm_virus:

Że co?
    Slang, angielskojęzyczne zapożyczenia - regulamin punkt 10.9, 15.
    Zdanie zaczynamy wielką literą, kończymy kropką.

Poza tym temat jako wyczerpany, zamykam. Regulamin punkt 10.2.

• Poziom 11  
    Panowie odgrzeje trochę temat, bo potrzebuję pomocy: pacjent karta micro SD Adata16GB, wykrywana przez system windows 10, wymusza formatowanie, ale nie można formatować (system nie może ukończyć formatowania). Mozna ją formatować z niskiego poziomu programem Hard Ddisc Low level Format Tool jest ze skutkiem, natomiast nie mozna założyć partycji. Próbowałem Active@Partition Menager ale wyrzuca brak dostępu.
    Czy ktoś pomoże jak postawić nowa partycję? Jak wskrzesić kartę? Z góry dziękuje...