Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
e-miernikie-mierniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ładowanie w skuterze. Akumulator szybko się rozładowuje.

07 Lip 2009 17:28 12349 4
  • Poziom 2  
    am mam nietypowy problem.. nie mam ladowania ale sprawa wyglada tak kupilem nowy akumulator i jak włozyłem go do skutera pojezdziłem i sie wyładował wiec go naładowałem i poszedłem dalej jezdzic ale po 30 min aku znowu sie rozładował. sprawdziłem napiecie miernikiem ładowanie jest ale bardzo małe wzrasta moze 0.2 0.3 v wiec przełozylem stary akumulator ktory wogole nie trzyma pradu jego napiecie wynosi 3.5v xD odpalilem skuter i mierze miernikiem a tu ładowanie 14.44 v na wolnych obrotach... ale jak zapale swiatła to napiecie odrazu spada i swiatła gasna.. i Tu jest pytanie o cho chodzi?? :( czy jest to regulator napiecia czy magneto ktore jest nowe...
  • e-miernikie-mierniki
  • Poziom 32  
    witam, wsadż aku nowe i sprawdż jakie napięcie łądowania masz, jak masz możliwość to sprawdż prąd ładowania włączając wszystkie obiorniki, sprawdż czy nie odłączyłeś jakiegoś przewodu , na wolnych powinno być około 13,8V na dużuch około 14,3V, naładowany aku powinien mieć tak około 12,65-12,85V, powodzenia
  • e-miernikie-mierniki
  • Poziom 2  
    No wiec tak aku jest naładowane. napiecie ładowania bez obciazenia wynosi 12.89 ale jak włacze same swiatła to spada ponizej do 11v a jak nacisne stop to ponizej 11 . przewody wszystkei sprawdzałem sa ok pradnica jest nowa poniewaz na starej nie bylo iskry teraz iskra jest ale nie ma ławowania
  • Poziom 22  
    czy na starej prądnicy był ten problem? możliwe że masz zanik prądu gdzieś po drodze, tzn kable nie wydalają
  • Poziom 2  
    Na starej prądnicy ładowanie było dobre