Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Optex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Awaria wyjścia 4 w CA-10 LCD

07 Lip 2009 17:51 2314 6
 • Poziom 2  
  Witam!
  Posiadam Centralę Alarmową Satel CA-10 LCD i mam z nią problem, mianowicie od jakiś 2 dni świeci mi się dioda sygnalizująca awarię, po przestudiowaniu instrukcji i użyciu przycisków 7 i 8 wiem, że jest to awaria wyjścia 4. Pamiętam, że w momencie w którym wystąpiła awaria, wszyscy usłyszeliśmy gwałtowny pisk, jakby jakieś wyładowanie atmosferyczne/piorun czy coś w tym guście. Proszę się nie czepiać opisu, staram się obrazowo przedstawić problem. Z tej minuty w historii awarii mam 3 informacje: "błąd pamięci RAM","restart centrali", "brak obciąż.OUT4".
  Dioda przy awarii ciągle miga. I tu mam pytanie: jak mogę naprawić awarię/co zrobić, zaznaczam,że jestem raczej początkujący w tego typu sprawach, ale jeżeli to nie jest trudne, to chcę spróbować. Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu;]
 • Poziom 10  
  obawiam się że będzie to trudne... satel nie udostępnia schematów...
 • Poziom 2  
  Czyli raczej nie ma innego wyjścia jak zawołanie serwisu?
 • Poziom 10  
  no ja bym nie ryzykował... centrala ma chronić obiekt... MOŻE zaoszczędzisz pare złotych samemu naprawiając, a co będzie jak nie zadziała poprawnie w krytycznym momencie?
 • Poziom 2  
  Już widzę,że wezwę serwis, chciałem wybadać czy jest to możliwe do zrobienia samemu, ale lepiej,żeby to zrobił ktoś, kto się na tym faktycznie zna;] Nie mam pojęcia czy jest coś podłączone, jak mogę to sprawdzić?