Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Awaria wyjścia 4 w CA-10 LCD

mountaneer 07 Lip 2009 17:51 1936 6
  • #1 07 Lip 2009 17:51
    mountaneer
    Poziom 2  

Witam!
    Posiadam Centralę Alarmową Satel CA-10 LCD i mam z nią problem, mianowicie od jakiś 2 dni świeci mi się dioda sygnalizująca awarię, po przestudiowaniu instrukcji i użyciu przycisków 7 i 8 wiem, że jest to awaria wyjścia 4. Pamiętam, że w momencie w którym wystąpiła awaria, wszyscy usłyszeliśmy gwałtowny pisk, jakby jakieś wyładowanie atmosferyczne/piorun czy coś w tym guście. Proszę się nie czepiać opisu, staram się obrazowo przedstawić problem. Z tej minuty w historii awarii mam 3 informacje: "błąd pamięci RAM","restart centrali", "brak obciąż.OUT4".
    Dioda przy awarii ciągle miga. I tu mam pytanie: jak mogę naprawić awarię/co zrobić, zaznaczam,że jestem raczej początkujący w tego typu sprawach, ale jeżeli to nie jest trudne, to chcę spróbować. Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu;]

• #2 07 Lip 2009 18:32
    rafalnwl
    Poziom 10  

obawiam się że będzie to trudne... satel nie udostępnia schematów...

• #3 07 Lip 2009 18:38
    mountaneer
    Poziom 2  

Czyli raczej nie ma innego wyjścia jak zawołanie serwisu?

• #5 07 Lip 2009 18:42
    rafalnwl
    Poziom 10  

no ja bym nie ryzykował... centrala ma chronić obiekt... MOŻE zaoszczędzisz pare złotych samemu naprawiając, a co będzie jak nie zadziała poprawnie w krytycznym momencie?

• #6 07 Lip 2009 18:45
    mountaneer
    Poziom 2  

Już widzę,że wezwę serwis, chciałem wybadać czy jest to możliwe do zrobienia samemu, ale lepiej,żeby to zrobił ktoś, kto się na tym faktycznie zna;] Nie mam pojęcia czy jest coś podłączone, jak mogę to sprawdzić?

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo